Автор Тема: Кастанеда и Теорията на симулацията  (Прочетена 13598 пъти)

Неактивен keysha

Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #45 -: 1 Май 2021 17:57:31, Събота »
Astaroth, това за избора на място, същи за местата на силата е от неясните моменти в книгите. То е много повече от избор на място за медитация. Ще ти разкажа една случка за това, но на лични.


А защо намеси виждането така и не разбрах?

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #46 -: 1 Май 2021 18:01:31, Събота »
Astaroth, това за избора на място, същи за местата на силата е от неясните моменти в книгите. То е много повече от избор на място за медитация.
Наясно съм! Има си определени места които са... да ги наречем - специални.
А защо намеси виждането така и не разбрах?
Понеже е в основата на споменатия цитат.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #47 -: 1 Май 2021 19:52:48, Събота »
Както съм ти обяснил в съобщението - за един обикновен човек това не е нищо повече от въргалящия се по пода Кастанеда... Човека с наличен опит в магията обаче вижда търсене на удобна поза за навлизане в трансово състояние.
Astaroth, това за избора на място, същи за местата на силата е от неясните моменти в книгите. То е много повече от избор на място за медитация.
Ей тъй става като учите магия от Кастанеда и други трикстъри. Трябва ви специално място за медитация или определена поза за транс. И като ви потрябва спешна магия за сега и веднага няма да можете, защото тепърва ще трябва да търсите специалното място и поза.
Аз съм селска вещица и съм учила магия от бабите си. За да изпадна в транс ми трябва умствена нагласа, а медитирам когато и където падне. Вчера например медитирах докато сновях между 7 машини бълващи авточасти и медитацията ми си беше не по-лоша от някоя която бих направила лежейки в пълен покой.
Ако трябва да избирам книга от която да се уча на магия, то всеки един от романите на Тери Пратчет върши работа. Няма трикстърство и всичко е казано в прав текст. Даже сливането е описано така, че и идиот да го схване.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #48 -: 1 Май 2021 20:14:29, Събота »
Ей тъй става като учите магия от Кастанеда и други трикстъри. Трябва ви специално място за медитация или определена поза за транс. И като ви потрябва спешна магия за сега и веднага няма да можете, защото тепърва ще трябва да търсите специалното място и поза. Аз съм селска вещица и съм учила магия от бабите си. За да изпадна в транс ми трябва умствена нагласа, а медитирам когато и където падне. Вчера например медитирах докато сновях между 7 машини бълващи авточасти и медитацията ми си беше не по-лоша от някоя която бих направила лежейки в пълен покой. Ако трябва да избирам книга от която да се уча на магия, то всеки един от романите на Тери Пратчет върши работа. Няма трикстърство и всичко е казано в прав текст. Даже сливането е описано така, че и идиот да го схване.
Цеци, най-голям почитател съм на Менталната магия, имаща за цел именно това, което описваш.
Менталната магия предполага пълна синхронизация с нужните сили и теми на личността, чиято енергия ще способства за достигането на резултат. Менталната магия е базирана на собствената сила и разум на човека. Това е магия, която се осъществяа без каквито и да е магически предмети, такива като свещи, жезли, пентакли, всевъзможни чаши, текстове на заклинания, ритуални ножове и прочие предмети.
Не ме разбирай погрешно - заклет фен съм на бързото и ефективното, също като теб. В тази връзка много обичам да си изпадна в транс докато си ходя по улицата примерно... Или по време на разговор с човек срещу себе си...  Или по време на тренировката ми по бокс... Навсякъде където и когато мога. Кастанеда говори за друго нещо...  място подходящо за много дълбок транс... Онзи при който тотално се изключва тялото и няма как да стоиш прав, дори и да го искаш... Има си различни по дълбочина трансове спрямо различните цели на занятието, като разбира се трябва много да се внимава и да не се изпада в крайности... Кастанеда обаче е правил точно това - изпадал е в крайности...

Кажи речи голяма част от практиките му се на основа трансове от най-дълбоките и съответно доста опасни, понеже може и да няма излизане от тях, съответно да завършат с летален край, ако не знаеш какво правиш. Причината е , че той като умиращ човек се е прежалил и не е пазил нито себе си, нито четящите го... И други хора след мен и Keysha ще го четат и е редно да знаят в какво се забъркват.... Тук е добре да се отбележи, че човек занимаващ се с магия никога не бива да се взима за много вещ, знаещ и можещ, 'щото ефекта може да се окаже същия... Те плувците в дълбокото се давят...

А за "специалните" места се има предвид, места като Бегликташ и тн...
Беклемето, Скакля, Беликташ, Мадарското плато и куп други места в България се усещат особено силно.
В този смисъл подходящи и специални... Преди време Сянката и Волк обсъждаха въпросното нещо в закритите секции... Но както стана ясно - избягвам да се обвързвам с нещо, което не мога да приложа бързо и ефективно...

Ако трябва да избирам книга от която да се уча на магия, то всеки един от романите на Тери Пратчет върши работа. Няма трикстърство и всичко е казано в прав текст. Даже сливането е описано така, че и идиот да го схване.
Ох, само как ме напряга фентъзито... Ама май ми е време да се насиля и да ги прочета...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #49 -: 1 Май 2021 22:21:43, Събота »
За дълбокия транс съм напълно съгласна.
В закрити секции където той се обсъжда по-задълбочено Сянка предупреждава при какви здравословни проблеми не трябва да се прави в никакъв случай и т.н. техники за безопасност.
Ох, само как ме напряга фентъзито... Ама май ми е време да се насиля и да ги прочета...
Аз не чета всяко фентъзи, защото неизбежно се говори за борба (война) между доброто и злото, а това и мен ме напряга. Пратчет обаче пише забавно и хумористично. Аз лично освен за уроци по магия го ползвам и за излизане от депресивни състояния.Почни със "Посестрими в занаята" , но все пак ще ти дам и линк към пътеводителя за книгите на Тери Пратчет.

https://www.book.store.bg/g/id-112/pytevoditel-na-chitatelia-za-istorii-ot-sveta-na-diska-na-teri-pratchet.html
Всички книги ги има в читанката и можцеш да си ги изтеглиш и да ги четеш на телефона си. Хубавото е, че са леко четиво и стават за четене докато чакаш автобуса примерно.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #50 -: 1 Май 2021 23:00:34, Събота »
Супер, благодаря ти! Ами ще се пробвам, добро представяне им спретна...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #51 -: 1 Май 2021 23:09:11, Събота »
добро представяне им спретна...

Ами да ти кажа, аз съм калпазанка и предпочитам по-леките четива. Смятам, че магията е лесна и забавна, затова не харесвам Кастанеда и останалите които се опитват да я изкарат кой знае колко сложна, обвиват я в мистерия и вместо да те научат ти сбъркват психиката. А Пратчет е лесен и забавен за четене.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #52 -: 2 Май 2021 10:17:04, Неделя »
Смятам, че магията е лесна и забавна, затова не харесвам Кастанеда и останалите които се опитват да я изкарат кой знае колко сложна, обвиват я в мистерия и вместо да те научат ти сбъркват психиката.
В Кастанеда най-много ме привличат две неща - именно мистиката и обстановката която се усеща в света от книгите му... Пустинята, кактусите, жегата... Сещаш се за какво говоря... Това най-вече. Иначе е ясно - ако не се внимава с Кастанеда - сбъркана психика... А като реша, че ще уча за магията ползвам друго - този форум и книгите на един китайски доктор и учен...

Между другото - всичко на Пратчет от читанката вече е свалено на четеца и мисля да започна от днес... Забърка ме, признавам си  [wizard] 
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #53 -: 2 Май 2021 11:01:30, Неделя »
Между другото - всичко на Пратчет от читанката вече е свалено на четеца и мисля да започна от днес... Забърка ме, признавам си 

Голям зор беше да накарам и Соломон да го чете, но като почна няма спиране.

Очаквам да споделиш вечатления. Там освен хумор има и много практики.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Кастанеда и Теорията на симулацията
« Отговор #54 -: 4 Май 2021 12:39:55, Вторник »
Предполагам всички сме съгласни, че реално допир няма. Съществуват някакви сили, които спират проникването на ръката в мишката и тези сили ги усещаме като допир. Всъщност това усещане спокойно можем да го наречем и илюзия за допир, нали така?
Keysha, оно що наричаме "допир" е човешко усещане...няма никаква илюзия - такива сме се развили, чиста човешка физиология, особености на нервите...

Ако имаш увреден нерв, примерно на палеца на крака - нищо няма да усещаш, не само допира...Та това нещо "допир" си е наше си усещане като биологична система...
Магията е само наука, която все още не разбираме...