Автор Тема: Нощна гостенка  (Прочетена 8171 пъти)

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« -: 18 Август 2012 01:44:15, Събота »
Тази грандиозна странноцветна нощна пеперуда ме чакаше през нощта в студиото ми AuraViZia. Пърхаше във въздуха, насочи се и кацна върху тези картини. Това място е точно над моя работен фотьойл. Погостува ми, присъства на работата ми, послуша с мен музика, малко медитация... След около два - три часа отново излетя, запърха с крила и излетя през балкона.

 
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Нощна гостенка
« Отговор #1 -: 18 Август 2012 03:59:47, Събота »
Трябва да призная, че пеперудата, дето те е посетила, си я бива, Mark. Красива е. А и сега точно им е сезонът.

 Замисли ме ти... Красиви са нощните пеперуди... Поразгледах в нета какво има насниманото от представителите на тези насекоми... И... За нощна пеперуда... Иска ми се някой ден да имам възможност да наблюдавам на живо AttacusAltas - най-голямата нощна пеперуда в света. Среща се в южноазиатските територии- пеперудата достига до 400 квадратни сантиметра.... Ето представител на снимка:
 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« Отговор #2 -: 18 Август 2012 13:46:35, Събота »
Така е. Като имаш предвид, че картините, с които я съотнасяме на снимката никак не се малки.
 Първата ми мисъл, когато видях пеперудата в стаята си беше: "Да не умре тук, така затворена. Дали ще намери пътя за навън, при положение, че има отворена всичко на всичко една врата, а светлината е в противоположна посока...
 Но пеперудата, след като известно време изчезна от погледа ми, се появи точно, когато излетя през отворената врата на балкона.

 Attacus Altas е впечатляваща наистина.

 А ето какво ми е писала във Фейсбук Маг Селена от Окултен център "Селена" - "Selena Селена: Просто е...наблюдател. Понякога черните нощни елфи или черните ангели се превъплъщават в такива пеперуди! :)"
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Нощна гостенка
« Отговор #3 -: 18 Август 2012 17:32:01, Събота »
Аз на пеперудите им помагам да излизат... Точно- притеснявам се, че ако не им помогна да си излязат, може и да не успеят сами... Все пак човешка стая не е привичното за пеперудите.

 И когато прилепи ме навестяват в дома ми (през отворената врата на балкона)- действам по същия начин- изнасям ги обратно навън... Един такъв гостенин доста летя из стаята... Преди да ми се довери и да ми позволи да го изнеса обратно навън при среднощната му закуска... После стоя на няколко пъти на мрежата на прозореца, търсейки внимание, но за дивотината не е полезно прекалено да доближава хора и аз му отказвах компания поради това... Иначе... Има много прилепи при жилището ми... Нощем е красиво да ги гледам как се стрелкат като мълниеносни черни сенки...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« Отговор #4 -: 18 Август 2012 21:47:22, Събота »
Аз скоро имах много интересно приключение с едно неизвестно за мен насекомо. Във важен за мен ден, преди семинар, жена ми ме повика. С периферното си зрение зърнала същество, което стоеше на облегалката на фотьойла и изглеждаше спокойно. Светло зелено, точно като скакалец, но без скачащите крака, но за сметка на това с много крака като паяк. В последствие на семинара ми казаха името на това насекомо, но така и не го запомних. Тогава се погрижих за него, взех го върху един хартиен лист и го пуснах на поляната пред блока.
 ...Когато през нощта седнах да работя...с периферното си зрение видях същото това насекомо на същото място върху облегалката на фотьойла...както първия път. Сякаш изобщо не го бях пускал навън...
 Тогава си помислих, че може би наистина е някаква въплътена същност...
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« Отговор #5 -: 18 Август 2012 21:53:03, Събота »
"ПЕПЕРУДИТЕ" се нарича моя стихосбирка от 97 г.
 Ето заглавното стихотворение:

 * * *
 Тъжен съм...
 Не мога да полея с капка дъжд смълчаната трева,
 поникнала по кървавите склонове на
 Болката - Жена.
 Смешен съм...
 Не мога да позная истината
 изпод гъмжащите от истина
 и тишина съдби.
 ...И тишина. Съдби.
 Жена...Забравена от мислене,
 забавена от страх и от любов е
 Зима. Сняг и Зима.
 От любов и страх.
 И тишина...
 Ръцете на жена.
 Ще мога ли да помълча в ръцете ти,
 заровил истинското си лице,
 заровил истинските си ръце
 в косите ти
 от страх, от сняг
 и тишина.
 Сега е бал!
 Въртят се пеперудите
 в лилавия си фестивал
 от жал.
 Снегът е бял.
 И искат пеперудите
 да умират като лудите парчета сняг,
 полепнали по електрическата смърт
 във стая на Жена,
 и светлина.
 И болката е тишина,
 повила с бяла пелена кърмачето - любов,
 заспало,търсещо и бяло,
 гладно на гърдите ти,
 Жена.
 Снегът е дъжд,
 потънал в смях от самота.
 Дали ще може светлината
 да прости на пеперудите,
 че живеят,
 за да могат да умират като лудите парчета сняг...
 Ще можеш ли?...
 Ръцете ти. Косите ти. Любов...И тишина...
 ...И страх...И моят страх...
 ...Жена.

 Р.М.
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Нощна гостенка
« Отговор #6 -: 18 Август 2012 22:48:51, Събота »
При мен доста често нахлуват нощни пеперуди. Привлечени от светлината лудуват из стаята, огромни са. Ако успея да ги хвана ги пускам на свобода :-)

Неактивен coolest

Нощна гостенка
« Отговор #7 -: 19 Август 2012 00:14:52, Неделя »
Мен пък ме посещават комарите biggrin
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Нощна гостенка
« Отговор #8 -: 19 Август 2012 09:06:54, Неделя »
coolest, аз комарите не ги броя за посетители- тези са си направо постоянното присъствие...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« Отговор #9 -: 19 Август 2012 13:47:15, Неделя »
...Хм...съвсем на скоро чух една концепция, при това представена от човек, който иначе изглежда горе-долу сериозен, занимава се с езотерика, прави разни семинари заедно с други колеги. Та това било "Популацията на комарите", които, видите ли, взимали материал за изследване от нас и трябвало не да ги гоним и убиваме, а да им позволим да вземат колкото им е нужно... Те след това, като вземели нужното им количество материал, щели да спрат да ни досаждат.
 Е, при цялата ми отвореност към всякакви езотерични и други нестандартни мнения, специално това ми се струва грандиозна тъпотия. smile :)
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен zeroon

Нощна гостенка
« Отговор #10 -: 19 Август 2012 14:53:46, Неделя »
biggrin за крокодилите нищо ли не споменава?

 А за това подобното на скакалец, мисля че се казва богомолка.
 

Неактивен coolest

Нощна гостенка
« Отговор #11 -: 19 Август 2012 18:51:49, Неделя »
theshadow, така е!
 Mark, и аз мисля ,че е голяма тъпотия. zeroon, богомолките са ми любими насекоми. Рядко ,но все пак се случва да ме посетят вкъщи ,а аз с радост ги храня с мухи и пеперуди и след това ги изпращам. Доста са интересни...много са кротки и са с много бързи реакции за лов.
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Mark

Нощна гостенка
« Отговор #12 -: 19 Август 2012 23:20:41, Неделя »
zeroon, не беше богомолка. Тях ги познавам добре. Онова беше пак толкова тревисто зелено, дори малко по-светло, много по-малко. Колкото малък скакалец. И изглеждаше като скакалец. Само, че кракато му бяха като на паяк.
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен Fareq

Нощна гостенка
« Отговор #13 -: 20 Ноември 2013 22:28:00, Сряда »
Пеперудите са красиви,но не ги обичам...не знам ...свързвам ги със смърт...радвам им се от далеч..но по принцип има нещо в тях дет не буди доверие у мен...мн крехки мн чувствителни мн красиви...и все пак...някой друг да има този проблем?да не обича пеперуди? biggrin
Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни...