ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Нощна гостенка

(1/3) > >>

Mark:
Тази грандиозна странноцветна нощна пеперуда ме чакаше през нощта в студиото ми AuraViZia. Пърхаше във въздуха, насочи се и кацна върху тези картини. Това място е точно над моя работен фотьойл. Погостува ми, присъства на работата ми, послуша с мен музика, малко медитация... След около два - три часа отново излетя, запърха с крила и излетя през балкона.

 

theshadow:
Трябва да призная, че пеперудата, дето те е посетила, си я бива, Mark. Красива е. А и сега точно им е сезонът.

 Замисли ме ти... Красиви са нощните пеперуди... Поразгледах в нета какво има насниманото от представителите на тези насекоми... И... За нощна пеперуда... Иска ми се някой ден да имам възможност да наблюдавам на живо AttacusAltas - най-голямата нощна пеперуда в света. Среща се в южноазиатските територии- пеперудата достига до 400 квадратни сантиметра.... Ето представител на снимка:
 

Mark:
Така е. Като имаш предвид, че картините, с които я съотнасяме на снимката никак не се малки.
 Първата ми мисъл, когато видях пеперудата в стаята си беше: "Да не умре тук, така затворена. Дали ще намери пътя за навън, при положение, че има отворена всичко на всичко една врата, а светлината е в противоположна посока...
 Но пеперудата, след като известно време изчезна от погледа ми, се появи точно, когато излетя през отворената врата на балкона.

 Attacus Altas е впечатляваща наистина.

 А ето какво ми е писала във Фейсбук Маг Селена от Окултен център "Селена" - "Selena Селена: Просто е...наблюдател. Понякога черните нощни елфи или черните ангели се превъплъщават в такива пеперуди! :)"

theshadow:
Аз на пеперудите им помагам да излизат... Точно- притеснявам се, че ако не им помогна да си излязат, може и да не успеят сами... Все пак човешка стая не е привичното за пеперудите.

 И когато прилепи ме навестяват в дома ми (през отворената врата на балкона)- действам по същия начин- изнасям ги обратно навън... Един такъв гостенин доста летя из стаята... Преди да ми се довери и да ми позволи да го изнеса обратно навън при среднощната му закуска... После стоя на няколко пъти на мрежата на прозореца, търсейки внимание, но за дивотината не е полезно прекалено да доближава хора и аз му отказвах компания поради това... Иначе... Има много прилепи при жилището ми... Нощем е красиво да ги гледам как се стрелкат като мълниеносни черни сенки...

Mark:
Аз скоро имах много интересно приключение с едно неизвестно за мен насекомо. Във важен за мен ден, преди семинар, жена ми ме повика. С периферното си зрение зърнала същество, което стоеше на облегалката на фотьойла и изглеждаше спокойно. Светло зелено, точно като скакалец, но без скачащите крака, но за сметка на това с много крака като паяк. В последствие на семинара ми казаха името на това насекомо, но така и не го запомних. Тогава се погрижих за него, взех го върху един хартиен лист и го пуснах на поляната пред блока.
 ...Когато през нощта седнах да работя...с периферното си зрение видях същото това насекомо на същото място върху облегалката на фотьойла...както първия път. Сякаш изобщо не го бях пускал навън...
 Тогава си помислих, че може би наистина е някаква въплътена същност...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия