Автор Тема: медитация  (Прочетена 18851 пъти)

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
медитация
« Отговор #15 -: 18 Август 2012 19:25:41, Събота »
Вярвам в Бог,в Енергията,прераждането, силата на мисълта. На църква ходя сама, когато няма богуслужения. Вярвам в моя Бог! И мразя комунистите :-)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
медитация
« Отговор #16 -: 18 Август 2012 19:46:24, Събота »
Пък аз не мразя комунистите чак толкова- не българската им изопачена байганьовска версия, която краднеше за лично облагодетелстване, а онези, реалните, които са се вдигнали да забранят детския труд, да забранят нездравословните условия на работа, да забранят безогледното експлоатиране на човешкия труд срещу недостойно отношение и недостойно заплащане и са се вдигнали срещу това едни да умират от глад, докато други имат ненужни им милиони и изхвърлят храна с тонове.

 Както и да е. Всеки си има право на избор в какво да вярва. Нямам намерение да се бъркам в твоя такъв.

 В каква енергия вярваш? Няма просто енергия. Затова... Дефинирай я. Интересно ми е.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
медитация
« Отговор #17 -: 18 Август 2012 20:11:27, Събота »
Вярвам ,че Бог е Енергия, а енергията е всичко и навсякъде около нас. Когато бях по-малка и ходехме на планина много обичах да прегръщам дървета. Години по-късно четох, че така получаваш Енергия от природата. А равенството ,за което ти говориш е възможно само на теория, не на практика. Да накараш милионерите да се разделят с милионите и все едно да накараш лъва да не яде антилопата,когато умира от глад. Комунизма е неприложим и никога ни би довел до резултати, поради простата причина, че не е в природата ни.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
медитация
« Отговор #18 -: 18 Август 2012 21:18:27, Събота »
Представата ти за бог ми допада, stella75. Близо е до моята. За мен няма разлика между енергия и материя. Не обожествявам това- то просто е, както и аз просто съм (нищо не може да е повече от това, което е). Вселената просто е това, което е (но не считам, че е единствената Вселена- заемам позицията на някои учени, че има и други Вселени, освен нашата). Ние не сме отделно от Вселената. Не можем да сме отделно и не можем да вървим срещу закономерностите на Вселената. Това е накратко представата ми...

 За комунизма... Със сигурност е утопия да се иска добронамерено отношение от един човек към друг, да се иска атмосфера на разбиране и на взаимопомощ, но пък ми допада идеята... И всъщност - няма значение как я наричат, защото тази идея е не само комунистическа- среща се и в други учения... Докато има такива хора, които се стремят към такова нещо, ще има и изключения от общото правило, а това само по себе си, е едно начало... И кой знае... Оставям се на мечтите си за идеалния свят някъде там в далечното бъдеще. Може и да са само мечти... Всъщност, със сигурност са само мечти. Но са хубави мечти...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
медитация
« Отговор #19 -: 18 Август 2012 22:39:49, Събота »
Хубави мечти- за равенство и по-добър живот, но не вярвам да се случи.... Поне не на този етап. Ще ти кажа защо вярвам в прераждането. Харесва ми да наблюдавам хората- зад думите и жестовете може да научиш много. Вярвам, че колкото повече живота преминаваше толкова по-мъдър си. Как да го обясня? А дали ще ди научиш урока зависи само от теб! Всеки живот е урок за душата. Вярвам, че има "млади" и "стари" души. Виж децата- някои се раждат със знания и мъдрост, други -не.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
медитация
« Отговор #20 -: 19 Август 2012 08:49:30, Неделя »
stella75, отговорих на мейл...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
медитация
« Отговор #21 -: 19 Август 2012 11:26:58, Неделя »
Не мога да ти пиша на ЛС. Виж пощата :-)

Неактивен Dorian

медитация
« Отговор #22 -: 20 Август 2012 22:47:49, Понеделник »
Май Ошо беше казал нещо от рода на това, че да се стигне до комунизъм е възможно само като се мине по пътя на капитализма и аз съм съгласна с това. Комунизма прави хората бедни,а какво добро може да се очаква от това. И аз мразя комунистите.....е, имало е идеалисти и при тях....поне в началото...Не е необходимо да има равенство, за да живеят хората добре. Може да има много богати, но ако няма бедни нещата ще са ок, има такива държави и сега.....
 Харесва ми това,което казва Сянката за религиите. Винаги съм си представяла Бог като нещо светло,там някъде,като нещо хубаво,още от малка, и още оттогава изпитвах някакъв смут и неприязън от църкви и свещеници и подобни работи.Между другото не са ми симпатични много от разните издигнати в култ учители по медитация,гурута и др.,които виждам на снимки....просто изпитвам неприязън....

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
медитация
« Отговор #23 -: 21 Август 2012 09:25:21, Вторник »
Дориан, споделям твоето мнение :-)