Автор Тема: проблем с колеги  (Прочетена 11802 пъти)

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« -: 14 Август 2012 23:42:24, Вторник »
Здравейте! Накратко , без да се хваля- работя добре, опитвам се да не правя грешки, имам и знания. По този повод вечно колегите се заяждат с мен. Постоянно говорят зад гърба ми, дори пред шефовете. Не издържам вече- пак ли трябва да напусна, защото не лекарства??????

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #1 -: 14 Август 2012 23:43:53, Вторник »
Извинете, защото не клюкарствам!!!

Неактивен tattul

проблем с колеги
« Отговор #2 -: 15 Август 2012 00:39:57, Сряда »
А някога да си защитила себе си? Щом ще напускаш направи го подобаващо B), е това е избор, не е важно лесен ли е или не, но трябва да се научиш да се защитаваш и да отстояваш себе си. Да си клюкар е долнопробно и отвратително. Не може да бъдеш и да правиш нещо, което не си и не искаш. Но винаги може да бъдеш себе си. И дори да те цапат пред шефовете? Какво.. единствено ти може да се изправиш пред всички и да им затвориш устите. Кадърните хора винаги ги мразят, но теб това трябва да ти е ясно. Пребори се за себе си. Тук и сега, инак ще бягаш вечно и това щете следва навсякъде.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #3 -: 15 Август 2012 08:50:09, Сряда »
Благодаря за подкрепата! Понякога ми е много тъжно... Особено като се замисля колко жалки можем да бъдем , ние хората. Живота е толкова лесен и красив, а ние проваляме всичко. Боя се от едно нещо- страх ме е колегите ми да не ме натопят за кражба или нещо такова. На няколко пъти се опитваха да ме скарат с шефката , но тя не е чак толкова глупава. Изморих се...

Неактивен tattul

проблем с колеги
« Отговор #4 -: 15 Август 2012 09:59:18, Сряда »
stella75, аз работя с пари , стока и клиенти. Имам си и шеф роднина. Мазалото е пълно. Да исках нямаше да попадна в по-завъртяна ситуация. Костваше ми много нерви, напрежение, скандали и какво ли не. Не просто се изморих, идеше ми де взривя всичко и после да се самоизпаря и да самоизчезна. Постоянно липсваха неща. Наложиш си да следя най-вече себе си, да изчистя максимално всичките си грешки в работата, къде успявах къде не. Но когато грешката е техническа, се намира бързо, когато някой "пипа" също се разбира. Имало е моменти, в които се чудиш направо, бе какво става и защо така.. Но в крайна сметка си казах не ми пука, аз знам какво правя и ще продължа да го правя. Не заради някой друг, не за да доказвам нещо на някой, а заради себе си. Когато добиеш увереност в себе си и знаеш какво си правил, тогава няма да ти пука нито за шефката , нито за колегите. рано или късно, това е като инвестиция и то се връща. И когато се върне, виждаш , че всичко е имало смисъл. Не се отпускай и не се давай толкова лесно. Дали ще напускаш или не, решението го взимаш ти. Но има начин да израстеш и не го пропускай.,отстоявай себе си. записвай си ако трябва разни неща. Аз уж разчитам на памет, но понякога нещата се случват толкова бързо, че се чудиш от къде ти е дошло. Та маркирай разни неща някъде, никога не знаеш с какво ще ти помогнат. Хората наистина сме жалки създания, но ти търси"не жалките" или просто поискай да влезнат нови и приятни хора за теб, достъпни като общуване, просто ей така...да олекотят живота ти...Дръж на себе си, пожелай за подарък на колегите ти розов слон със син хобот на петна( не знам защо но това винаги работи, когато някой те дразни и ти е враг, пожелаваш му за подарък някакво странно и глупаво животно и визуализираш как му се радва с благодарност и ти благодари за подаръка. При мен работи biggrin )Гледай си работата и не мисли за шефката, ако не е глупава, ще се разбирате с нея и ще имаш нейното разбиране и подкрепа.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #5 -: 15 Август 2012 13:30:41, Сряда »
Благодаря отново! Това със слона ми хареса, визуализират го веднага , но защо ли и двамата паднаха под "тежестта" на слона?! :-)

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #6 -: 18 Август 2012 04:58:15, Събота »
аз съвет няма да дам,тези двата ми харесаха.на подобни "желета"(аз ги наричам така),защото те са неизградена струтура,аз изпращам само "много любов" ,буквално. любовта мори желето))))и се вземи в ръце,без емоции!можеш!)))))))
 п.с. апропо,този метод,научих от една чистачка на входове)))усмихни се момиче!

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #7 -: 18 Август 2012 10:52:44, Събота »
Благодаря за подкрепата! :-) Лек и усмихнат ден!

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #8 -: 19 Август 2012 02:39:00, Неделя »
smile охо,каква усмихната звезда/ stella75,

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #9 -: 27 Октомври 2012 08:12:15, Събота »
MIM, нищо не се получава! Опитах, с любов, опитах да съм добра, всичко опитах. Вчера, колежката ми открадна пари от касата, защото знае, че аз съм отговорна и естествено аз ще ги платя. Няма край. Всъщност тя сега спира работа, защото беше само за няколко месеца. Знам, че много искаше да ме изгонят и да остане тя, но не се получи. Мразят ме, защото съм българка, защото съм по-умна , защото работя... Не издържам. MIM, кажи какво да правя! Трябва да се справя!

Неактивен tattul

проблем с колеги
« Отговор #10 -: 27 Октомври 2012 09:52:36, Събота »
Ще се справиш.., а може би ти е време да направиш стъпка напред. Остави емоциите, опитай, трудно е в началото. Освен това, трудно може да пращаш любов и светлина, когато ти нямаш запас от такива или да намериш източник , който да те зарежда. Външно може да си спокойна, но вътрешно кипиш и това се усеща. Дори ти да си овладяла маската, същноста ти се бунтува. Влез в секциите "изчистване и защита" първо, направи някои от техниките, като визуализираш как чистиш негативизма, във времето за почивка, ако имаш такова, излез навън , разходи се, намери някое красиво кътче, стой там, дишай и не миси за проблемите, не мисли вобще. В момента, в който сетиш, че се прокродва мисъл за колегите и работата ти, за колежката ти, подмения с друга, например ...за нас biggrin , че имаш приятели, че има хора, които са зад теб, е, може да не сме най-добрите, но сме с теб. Насочи вниманието си към нещо, което те вълнува, към дадена практика тук например, към книга, слушай просот хубава музика. Когато съм в дадено настроение или определена ситуация, която е тревожна, търся подходяща мелодия, която да ме излекува...получава се. Това което си , реагира на музиката, обикновенно ако напрежението е силно, избива като тапа и ще се наревеш едно хубаво, но така ще започнеш да чистиш натрупаната енергия, болката и страха. Не става от веднъж. Не се затваряй в къщи да се депресираш, а просто си създай уют, който да е подаък само за теб. Това няма да еши проблемите в работата ти, но ще ти даде спокойствието от което се нуждаеш, за да гледаш на ситуацията без страх и безпомощност. И освен че трябва да се справиш, поискай да се справиш. Искам е различно от трябва. Двете често се разминават по смисъл и значение в нашия живот. Трябва в повечето случай определя ситуация, която те притиска, уж си поел контрола, но пак те води в задънена улица, усещаш че хвърляш усилия, но напразно. В друг вариант Трябва е необходимост, която въпреки желанията ни, е път, койтотрябва да извървим. Остани спокойна. Усмихни се на колежката, не лицемерно, опитй с най-искриенната си усмивка. Ти осъзнаваш тя какво прави, тя не. Това те обърква и те боли, но не е болка за умиране. Винаги от всяка ситуация има изход, дори от тази, в която се налага да стигнеш дъното, за да осъзнаеш, че винаги има път нагоре. Шефката ти знаели за тази кражба? Май само знае, но нищо неправи, защото и е все тази и носи отговорност само в определени случай инак и е все едно какво става по-надолу от нея. Предполагам и други ще ти дадат съвет и подкрепа. и как така е откраднала? Ти за там ключ нямаш ли?
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #11 -: 28 Октомври 2012 22:20:04, Неделя »
Не знам какъв съвет да дам. Мога да споделя само, че на последните си две работни места (едното напуснах, защото не се издържаше напрежението, а другото си беше за малко)... та там основният проблем беше, че по-висшестоящите усетиха веднага, че не могат да ме манипулират, че няма начин да вляза в техния филм и да играя тяхната роля... и тормозът започна... или ти нагнетяват обстановката и въздуха с нож да го режеш или ти режат от заплатата...

 И в такива моменти съм се чудила на хора, които действат против цялото си същество, против собствените си убеждения и усещания и влизат в определената за тях роля, само и само да не си загубят работата ( и в повечето случаи хора, които, ако я загубят, няма да останат на улицата гладни)...

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #12 -: 31 Октомври 2012 23:06:32, Сряда »
Работя в страхотен магазин за дрехи, обичам си работата и единствените, които ме обичат и защитават са шефката и мъжа й. Миналата година бях пред уволнение, защото хванах гъркиня да краде, а се опитаха да натопят мен. Уволниха я, след ревизия. Тя беше управителка,а колегата неин приятел . След уволнението ѝ,колегата стана управител. Катастрофа. Направи всичко възможно да ме изгонят. Не успя, но бях в доста лошо положение. В началото на лятото дойде нова колежка. Предупреди ме още първите дни, че ще се бори със зъби и нокти за тази работа. След това започнаха лъжите и интригите. Идея си нямате колко подли може да са хората!!!! Но в крайна сметка шефовете знаят кой работи. Винаги са на моя страна. А сега за кражбата. Усетих , че колежката иска да ме отдалечи от касата, все ме пращаше до склада. Ключа е в кутия до касата. Само аз можех да го взимам . Усетих се , грешка , че не го взех с мен до склада. И после я видях в огледалото. Всичко стана бързо. Замълчах си, не мога да го кажа!!! Ще стане страхотен скандал. Шефката не се ядоса, даже предложи тя да върне парите. Аз отказах, не ми е в стила да бягам от отговорност. Малка е сумата. Въпроса е принципен. За енергията -ще продължавам да опитвам. Надявам се да се успокои колегата ( сега сме сами с него). Той е странен тип- гей, не се срамува да лъже и сплетничи, но ще му намеря бутончето. :-))) Все пак съм и по-силната. Благодаря ви на всички за подкрепата. Понякога се чувствам много самотна...

Неактивен tattul

проблем с колеги
« Отговор #13 -: 1 Ноември 2012 12:10:28, Четвъртък »
Следващия път не забравяй ключа! А прикривайки оназ твоя колежка и даваш шанс да постъпва отново така, дали с теб или с друг няма значение. Аз съм била в такава ситуация и си мълчах и се чудих, но нямах преки доказателства така като ти имаш - тоест да си я видяла на 100%. За това избягвах да посочвам виновник за случващото се. Но пък престанах да лавирам и да обирам негативите, просто защото ми писна да съм в тази ситуация непрестанно.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
проблем с колеги
« Отговор #14 -: 1 Ноември 2012 12:32:13, Четвъртък »
Особено като имаш шефската подкрепа. Познавам ситуация, където на шефа 2 години очите му бяха "затворени", но "прогледна" един ден. И тогава - бай-бай, колежке.