Автор Тема: Формулиране на намерението при магическа работа  (Прочетена 35199 пъти)

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #45 -: 19 Юли 2013 16:46:44, Петък »
Благодаря за моралната подкрепа и съветите smile !
 Радвам се, че попаднах на този сайт!

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #46 -: 19 Юли 2013 23:24:56, Петък »
Сянка, много си образен в описанията си... направо ме кефиш. Картинно си представих недоволния караконджул. На втората год. от връзката си изглеждах точно така - до най-малките подробности, но нали имам приятели... След едно конско влязох в релси. Само, че това ни най-малко не промени нещата и разговорите се свеждаха до: "Работя много!; Уморен съм!; Нали за нас го правя!?" и други от сорта. Също като при Sekhmet. И "вниманието" се свеждаше до целувка за "здравей" и "довиждане" и "Обичам те" за "лека нощ". Аз не съм психолог, но зная, че няма мъж който да има жена до себе си и да прави любов само веднъж в месеца и то ако му остане време... Значи или има друга или... нещо е сбъркан. Иначе се грижи за мен и синът ми, нямаме излишни караници, аз се старая да му осигуря "спокойствие и силна храна" (дядо ми така ме учеше), но вече ги няма кино-вечерите които си организирахме, няма дълги среднощни разговори... Е вярно, че от няколко месеца нещата се промениха, но аз вече нямам желание. И Sekhmet, рано или късно ще се умори да се моли за внимание и половинката и ще се усети, ама...
 Sekhmet, вземи се в ръце! Трудно е хем да си майка и домакиня, хем да си УУУ (Усмихната Успешна Удивителна). Трудно, но не непостижимо. Намери си хоби - нещо което да те разтоварва. Събирай се с приятелки. Живей на принципа: "Скъпи, хубаво ми е с теб, но мога и без теб!'. Когато го приемеш и почнеш да обичаш себе си -не само него... Ще стане чудо... и кукундрела дето ти се води партньор ще се сети, че освен всичко друго те желае. И побързай, защото докараш ли се до положение като мен, да спре да ти пука и да станеш негов огледален образ нещата стават сложни. Започвате просто да сте си удобни един на друг, а това не води до нищо хубаво.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #47 -: 20 Юли 2013 05:13:40, Събота »
Aton, мисля, че колкото и очарователна да е една жена и колкото и добра да е, тя пак ще бъде пренебрегвана от момента в който мъжът реши, че му е в кърпа вързана. Поне моите наблюдения са такива. И само ако усетят, че може да си загубят "вързаното", мъжете се стряскат, ама за малко - докато пак добият сигурност, че са обичани и единствени.
 Зная го, защото имам предимството да имам много приятели мъже и най-редовно им забивам такива едни въпроси, а те са достатъчно добри да ми отговарят честно.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #48 -: 20 Юли 2013 09:15:08, Събота »
cecivalchanova, нямам представа как са ви протичали разговорите... Но и аз и половинката ми имахме също момент на отчуждение, който и доста се проточи по разни други причини и при нас точно чрез разговори си оправихме проблемите- всеки си парцелира над какви свои си недостатъци, завъдени с времето, да работи и нещата се наредиха- не от първия път, но с времето... Повечето хора, които познавам, също са минали през такъв период... Не е нещо, което да не се случва или да е рядкост- но има значение дали и как ще се решават тези проблеми, които се появяват...

 Вече не помня от къде зная тази история, действителен случай... Как една жена се озовава в такава ситуация на отчуждение, но първата и мисъл била да си нарочи мъжа, че и изневерява... Само дето нямало такова нещо... Ходила насам-натам по разни врачки и накрая наклепала някаква гадост на мъжа си, която трябвало уж да покаже дали той и изневерява или не... Това е доста обидно, така че като разбрал, мъжът и вдигнал скандал и я напуснал... Не заради друга- такава нямал, а заради неискреността и манипулациите на собствената си жена...

 Таковата... Лъжите, манипулациите, криенето, подлостта- това може да бъде началото на края на взаимоотношенията. Никой не обича да бъде лъган, манипулиран, да крият от него, да се чувства, че не може да се довери на половинката си. Ако някое или повече от тези неща се случат- вече не е любов, а е нещо в стил насила хубост... Примерно... Манипулиране- а после с какви очи да го гледаш човека до себе си? Какво стана с взаимното доверие...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #49 -: 20 Юли 2013 19:13:12, Събота »
theshadow, аз съм далеч от мисълта да се лъжем, мамим и прочие подлости от които се губи доверието. Просто е крайно изнервящо и мачкащо самочувствието ми да ме пренебрегва заради работа. Ако беше заради друга жена.... или пък за работа от която да печели много щях да разбера, а то....
 А колкото за изневярата... Там се опасявам, че имаме различни разбирания. На човек, както и на повечето животни не му е закодирано да е моногамен. Това е наложено в последствие от религия, псевдо-морал и др. Аз лично мисля (и съм го споделила като виждане с партньора си), че колкото и да си обича половинката - никой не е застрахован от увлечение. Говоря за увлечение, защото любовта се гради в последствие на увлечението. Та ако обект А ходейки на работа и работейки с обект Б в един момент се увлече има два варианта: Да следва псевдо-морала, да се бори със себе си и мераците си, което го прави силно изнервена личност неприятна и за колеги и за близки и което неизбежно води до конфликтни ситуации. Или да се отдаде на желанието си, да изживее емоцията и успокоил по тоя начин страстите си да се прибере без да тормози когото и да било. Естествено за вторият вариант обект А би трябвало да има достатъчно кураж да обясни на обект Б, че търси само авантюра, а не дълготрайни отношения.
 Не се страхувам, че ще проваля връзката си заради изневяра или лъжа от моя или негова страна, ама как да не вдигнеш скандал като при два стационарни компютъра и един служебен лаптоп, аз днес се прибрах в 14 часа и едва сега се вредих да седна на компа??? Програмистина беше заел и трите и ми отказваше достъп. Мърморих, цупих се... Никакъв ефект. Накрая седнах да чета една книжка на Ивинела Самуилова "Ако живота не е чудо" и докато я четях реших да пробвам нещо нестандартно. Застанах на "Ф" срещу моето Слънце, погледнах го мнооого, ама много лошо и с най сериозния тон му казах: "Седя и се чудя на всичките ти недостатъци, защо продължавам да те обичам чак толкова много?" Той се втрещи - направо замръзна... и ми отговори: "Абе не се замисляй много, че току-виж си размислила и какво ще правя после." Беше си направо като обяснение в любов. И ми освободи единия компютър...
 Та като ми минат бясовете може и да положа усилия и аз, за да върнем близостта си. Не е непостижимо. Но сега искам да си го върна цялото това пренебрежение през последните 2-3 г. сигурно не съм права, но иначе няма да съм аз.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен tattul

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #50 -: 21 Юли 2013 10:57:10, Неделя »
theshadow, , ...и защо става по-трудно)))? smile нагоре...
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))