Автор Тема: за какви цели използвате магията?  (Прочетена 23272 пъти)

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« -: 14 Август 2012 00:19:03, Вторник »
Може да ви прозвучат смешно моите писания, но бих искала да споделите вашето мнение. Не съм магьосница, но имам много силна интуиция. Имала съм доста странни случки и предсказания чрез сънищата. Понякога практикувам природна магия, но това е само в краен случай. Никой никога не ме е учил- използвам силата на мисълта и спелове, призовавам стихиите. Понеже винаги усещам лъжата (почти невъзможно е някой да ми каже лъжа в лицето), използвам призоваване на другия да разкрие истината. Понякога изисквам наказание за лъжеца. Лошото е , че проклетия човек и след хиляди беди си остава лош- дори още по-злобен и проклет. Това са моите цели - да накажа някого или да накарам другия да види подлостта и лъжата. Не искам да направя някого, просто да възстановя равновесието!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #1 -: 14 Август 2012 21:20:43, Вторник »
Старая се да не я използвам...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

за какви цели използвате магията?
« Отговор #2 -: 15 Август 2012 10:11:48, Сряда »
stella75, търси истината, но не влизай в ролята на съдник. Щом ползваш стихиите и те влече природната магия, трябва да разбереш, че Природата сама се грижи за равновесието. Изземаш функции, които не са твои. А това също се плаща.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #3 -: 15 Август 2012 14:30:43, Сряда »
Правилно! Не бях се замислила ... Но все пак не ми се иска да изплащам чужди грешки. А ми се случва за съжаление....

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #4 -: 15 Август 2012 23:04:39, Сряда »
Как да променя отношението към проблема?

Неактивен Nyarlathotep

за какви цели използвате магията?
« Отговор #5 -: 17 Август 2012 16:44:11, Петък »
Не ти си тази.. която определя равновесието дете...
 Виждането ти над общата картина е крайно ограничено.. и действията които предприемаш дори не докарват баланс в собственият ти живот...
 Няма как да знаеш, дали лошото което се случва пред теб... не е в ответ на доброто случващо се на другият край на континента...
 За това и нямаш правото да издаваш присъди.. освен ако не си всевиждаща и всечуваща... но тогава би била божество... или деветоопашата лисица..
 А за какво използвам магията аз ли... за да си задоволявам капризите... за какво друго може...
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #6 -: 17 Август 2012 21:32:35, Петък »
Помогнете да променя виждането ми! Може би ми липсва интелигентност?!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #7 -: 17 Август 2012 21:55:31, Петък »
То не е до липса на интелигентност... Разбирам стремежът всичко да е хубаво за всеки... Това е един добронамерен стремеж. Но така сме устроени, че наистина не знаем кое е хубавото.

 За нуждите на примера- изфантазираме си човек, който се е озовал в много тежък момент от своя живот, толкова тежък, че да няма вече накъде. Ако има начин да си го спести, отстрани на пръв поглед всичко ще изглежда наред- човекът ще е щастлив и така нататък.

 Но... Дали наистина всичко е наред? Преминаването през трудни моменти учи човек да бъде силен, дава безценен специфичен житейски опит, учи на търпение, учи на разпознаване кое е стойностно и кое не е, кое е истински ценното, кое не е такова, учи кои хора са истинските приятели, на които може да се довери и кои не са такива и са си тръгнали в мига, в който вече не е весело... Учи... Много неща...

 А на измисления човек хипотетично сме му спестили трудностите. Е, да, щастлив е. Но колко много неща не е научил? И колко лична сила е пропуснал да придобие? Практически това, което ни развива, тласка ни напред - това е способността да се учим от проблемите, които ни се стоварват. Ако не го правехме... Е, предполагам амебите са щастливи... Но... Надали някой иска да си замени живота с този на коя да е амеба, дори да е най-щастливата амеба на света.

 На никой човек животът не е изцяло песен. Дори човек да има много пари, това въобще не означава, че има и щастие.

 Всеки си има проблеми. Проблемите никога не свършват. Винаги ще има нови и нови проблеми. Има само един начин да се справи човек с тях- учи си уроците от справянето с предишни проблеми. И така устоява на следващите проблеми. С победата над всеки проблем човек става все по и по-силен, когато си научи уроците от проблемите.

 Всъщност - учи - това е неправилно казано от моя страна. Извинявам се. Придобива опит, знания, умения и други такива- това звучи по-правилно. Ученето е за децата. Възрастните хора се предполага да са надраснали детския манталитет и да разсъждават другояче, а не като все едно са още в класната стая.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #8 -: 18 Август 2012 00:29:04, Събота »
Да, прав си! Но много голямо значение има какви трудности преодоляваш . Има трудности от които никога не спира да боли...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #9 -: 18 Август 2012 03:26:10, Събота »
Quote (stella75)
Има трудности от които никога не спира да боли...


 Има и такива, права си.... Но и те носят своите послания...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stella75

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #10 -: 18 Август 2012 15:16:59, Събота »
За съжаление понякога непоправими...:-(

Неактивен niksi

за какви цели използвате магията?
« Отговор #11 -: 8 Декември 2012 19:07:13, Събота »
Аз лично за да постигна нещо, което много желая, опитал съм всичко, но не се получава.

Неактивен cleopatra

за какви цели използвате магията?
« Отговор #12 -: 11 Декември 2012 23:51:09, Вторник »
за да си оправя живота от купищата проблеми които понякога ме затрупват като лавина. Дано когато успея не стана пък прекалено глезена, сигурно миа лимит месечно колко ритуала се правят biggrin
Ум царува, ум патки пасе

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #13 -: 15 Декември 2012 13:07:56, Събота »
cleopatra, написала си в профила, че си на 18г.

 Та... Не че нещо, но предпочитам откровеността. Ти не си на 18. На 15 си. И имаш проблем. Ако желаеш, можеш да го споделиш. Ритуали наистина няма да го решат- ритуалите не са магия.

 Има други начини обаче. Но никой няма да ти помогне, ако сама не пожелаеш да споделиш какъв ти е проблемът.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
за какви цели използвате магията?
« Отговор #14 -: 4 Януари 2013 22:50:33, Петък »
(theshadow)
Но... Дали наистина всичко е наред? Преминаването през трудни моменти учи човек да бъде силен, дава безценен специфичен житейски опит, учи на търпение, учи на разпознаване кое е стойностно и кое не е, кое е истински ценното, кое не е такова, учи кои хора са истинските приятели, на които може да се довери и кои не са такива и са си тръгнали в мига, в който вече не е весело... Учи... Много неща...
 


 Това е повече от истина...
 Никой не се учи да бъде човек в лесни моменти, а "кове" личността си в бедите и неволите. Самата аз се променям винаги след трудни периоди. По някакъв начин се научавам да преосмислям случилото се, да си съставя изводите, да преосмисля мирогледа си, просто ставам друга... Странно е, дори пародия, но най-трудните моменти, когато се чувствам отхвърлена, печална, неразбрана, точно те ме правят личност, способна да обича, да прощава, да разбира, да съчувства... smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак