Автор Тема: Усещане  (Прочетена 12552 пъти)

Неактивен tattul

Усещане
« Отговор #15 -: 14 Август 2012 16:08:26, Вторник »
Тука имам много въпроси ...минах подобен етап преди 3-4 години - змийски. Още имам много въпроси за страховете си, сънищата и срещите със разни такива създания. Сега не изпитвам страх от тях, но се проявяват по друг начин в живота ми. ....Въпроса е обаче до колко е истина всичко това. Изпитвах същия страх когато ги видех на живо, гнусно ми беше дори, а подобно присъствие съм изпитвала и аз. Когато ми се изпречеха в краката ги наблюдавах с интерес. Исках да ги пипна и да ги докосна и да разбера толкова ли неприятни същества са всъщност. Сега бих седнала на леглото и бих постояла в тъмното просто да усетя това нещо или присъствие до мен. Опитай се да игнорираш страха, а това дори не е страх. Остани спокоен и се опитай да почувстваш пространството около теб...Аз все още разгадавам какво се случва с мен на определени моменти.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Sirens

Усещане
« Отговор #16 -: 14 Август 2012 18:00:26, Вторник »
Много благодаря за отзивчивостта smile Недей те да спорите излишно и двамата ми давате добри съвети и смятам да се възползвам от тях smile
Водата е моята същност
 

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #17 -: 14 Август 2012 20:09:52, Вторник »
Sirens, понякога в спора се ражда истината. smile Не го мисли. smile Радвам се да науча, че получаваш полезни за теб мнения. smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #18 -: 14 Август 2012 20:43:17, Вторник »
tattul, змиите са по приятни на усещане при допир от котките. Много хора си мислят, че змиите са мазни или нещо такова, но всъщност те нямат жлези по тялото си, които да ги правят мазни. Най-финият памук изглежда груб на допир, в сравнение със змийската кожа.

 Е, малко са странни, в смисъл нямат стандартните за повечето животни части (примерно нямат лапи, нямат уши- глухи са, нямат и клепачи и не са особено добри и в зрението- при тях са важни допирът, вибрацията, миризмата, някои змии карат на инфрачервени сензори, т.е. усещат какво има наоколо и по топлинното му излъчване), което кара повечето хора да ги недолюбват. Но иначе змиите харесват каквото и всички останали животни- да им е осигурена подходяща за техните нужди околна среда, да са нахранени, да се чувстват на сигурно, да имат приятелска човешка компания, около чиято ръка да се увият и да си подремнат. Както и котките, змиите са своенравни и си запазват правото на лично мнение. Предупреждават, ако нещо не им харесва и ако не бъдат своевременно оставени на мира, хапят.

 Това важи за живущите в домашни условия. Дивите змии не дават току така да бъдат пипани, както и всяко друго диво животно. Само една змия в света хапе без предупреждение и без причина и тя не се среща в България.

 Надявам се това да е помогнало змиите като физически животни да бъдат разбрани по-добре и без страх.

 Заемам се да преведа и текста от руски на български, за змията като животно на силата и ще го постна след малко...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #19 -: 14 Август 2012 21:04:53, Вторник »
Любителски (мой и свободен) превод от руски:

 Змията е абсолютно свещено животно. Тя е символ на мъдрост. Хората, имащи за тотем змия, са мъдри хора. Енергия на змията- тя е вътрешна, силна, тройна енергия, състояща се от три направления, усукани в едно цяло. Човек набира тази енергия в система на плетене, подобна на плетенето на кошница или на сплитането на плитка от коса. В резултат се получава вибрираща вълна от змийска енергия, която се разнася по цялото тяло

 Енергията на змията е силна и овладяването и е основано на концентрацията.

 Пространство: пещери, отломки, добре е да се провеждат занимания въхру мокри камъни, на влажни места и др.

 Змията е студенокръвно същество. Тя, разбира се, може да излезе и да се погрее на слънце, но нейната сила е скрита в сянката.

 Змията е свързана с вътрешния огън.

 Змията, както и Тигърът, не се бои от никого. Тя си лежи на пътя, а ако някой я е настъпил, значи това е негов проблем, а не нейн.

 Змиите са свещени животни и те в никакъв случай не бива да бъдат убивани, тъй като силата, която те концентрират в себе си, е огромна.

 Източник: 12 ТАНЦЕВ СИЛЫ
 Сергей Васильевич Симаков
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Усещане
« Отговор #20 -: 14 Август 2012 23:59:43, Вторник »
theshadow, не че ме дразнят змиите като цяло. Не съм от жените дето подскачат от мишки, хлебарки и змии и разни там знайни и незнайни животинки. На вилата имахме смок 2 метра дълъг. Появи се след като почина дядо ми. Живееше заврян в един ъгъл в натрупани инструменти. Дядо ми баеше на змиите. Когато почина съжалявах, че не предаде това на мен. Винаги съм го искала. Странно ми беше, но е така. Преди време започнах да се страхувам от змиите. Изпитвах ужас, опитвах се да се сетя от къде се е появил. Риех в нета и гледах разни змии. Чудех се как толкова години прекарани в планините и по разни там места не съм виждала нито една или просто не са ми правили впечатление. Сега изпадах в истерия. На няколко пъти се натъквах на тях, с едната бяхме лице в лице. Едва не запокитих дъщеря ми в трънаците, щото беще на половин метър от очите ни.. Красива беше - зелено- синьо, изпълзяваше от една пещера, и се катереше по решетките.. Имах подобни усещания като Сайръс, все едно има нещо такова тъмно и завряно в ъглите. Глупав, не основан страх. После змийския период утихна. И после започнаха други работи. Сънувах разни места, завирах се в тях. Един от сънищата не беше сън, просто легнах и започнах вместо да заспивам да потъвам ...потъвах дълбоко в земята като в пропаст . Беше като процеп и слизах надолу ...после се появиха цветя - бели..на толкова дълбоко в земята няма цветя.... беше влажно и тревисто, красиво и уютно..дори искам да го преживея наново това. После стигнах до едно място . Беше пещера, знаех че ме чакат... и тогава вече нищо не си спомням... а ми липсва.
 За последното ..не ми се говори...знам че си психолог и ще ме пратиш на спешна помощ! biggrin
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Mark

Усещане
« Отговор #21 -: 15 Август 2012 00:20:25, Сряда »
Нека уменията, опитът и намерението водят всеки по пътя към най-висше благо.
Всяка болка е друм,
 Всеки изпит – участие
 в другото,
 хубавото съпричастие...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #22 -: 15 Август 2012 09:01:57, Сряда »
tattul, това, дето дядо ти се е разбирал по такъв именно начин със змиите, обикновено е наследствено. Независимо, че не си се учила от дядо си, ти имаш този потенциал. Би могла сама да се опиташ да доразвиеш умението, ако го искаш, още повече, че самите змии очевидно са търсили контакт с теб. Смок- представител на най-общителните неотровници в България... Явно е искал да продължи да е с теб, както преди това може би с дядо ти...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Усещане
« Отговор #23 -: 15 Август 2012 10:54:00, Сряда »
theshadow, тия дни ...съм змей...зеленичък люспест...и вместо крака мърдам пилешки крака с еййй такива нокти.. cool
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #24 -: 15 Август 2012 12:44:46, Сряда »
Таквоз... Аналогично на цвят... Или?
 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Усещане
« Отговор #25 -: 15 Август 2012 15:43:58, Сряда »
Почти същото, ако ли не същото, прекрасен цвят, но не пълзя, а си летя..таковата
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #26 -: 15 Август 2012 19:31:41, Сряда »
Правилно даваш насока, че змиите и змейовете (или по модерному- драконите) са свързани.
 Сега сериозно, все пак Sirens, не е поставил темата за спам.

 В страните от изтока змията и драконът често са взаимозаменяеми и не правят разлика между тях. В символен план се асоциира с две неща- от една страна с това, че змията е животно, убиващо, а от там със смъртта и унищожението, а от друга страна, тя периодично си сменя кожата и от тук асоциацията е с обновление. Символното съчетание в тотема змия е и добро, и зло, и мъдрост, и сляпа страст, и изцеление, и отрова, и разруха, и прилив на жизнена сила.

 Навиването на кръг на змията се отъждествява със слънчевото начало (от там и елемент- огън). Тотем е, символизиращ изначалната инстинктивна природа. В контекста на космологията, змията е опората на света- символ на цикличността на проявлението и обратното поглъщане на проявеното. От тук и връзката с първичния океан, като първопричина за всичко съществуващо. И втори елемент- вода.

 Змиите и драконите са пазители на храмове, на съкровища, на езотерични познания и на всички лунни божества. Те са владетели на бурите, контролират вода и огън.

 Това е, което се сещам да допълня по темата.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Усещане
« Отговор #27 -: 16 Август 2012 22:30:48, Четвъртък »
theshadow, с нищо не ми помагаш... cool
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Усещане
« Отговор #28 -: 17 Август 2012 06:24:06, Петък »
tattul, с какво по-конкретно се очаква да помогна?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Nyarlathotep

Усещане
« Отговор #29 -: 17 Август 2012 16:33:54, Петък »
Извинявам се за лекото отклонение... но подкрепям Шадоу....
 Разни мислят... че дори без талант... можеш да постигнеш същите резултати... като хората с талант...
 В магията за мен такова нещо няма... и в много други насоки също...
 А Марк.. ако следваш учители... и чужди философии.. винаги ще си останеш последовател...
 Като се окичваш с титли... само падаш в очите на хората...
 Поне на мен ми падна в очите... на никой не му пука колко дипломи имаш...
 Чанълинга.. е абсолютна филмарщина... ако това беше нещото с което вкарваш космическата енергия в тялото си... и тнт... познавах 1-2 такива девойки... които са МНОООООГО зле... вярват в много странни неща.. които са абсолютни глупости...
 Аз не знам коя е тая Балватка... и хич и не искам да знам... да претоварвам ума си с толкова много глупости.. с които ти си натоварил своя... за мен е безпредметно..
 Аз дори и Кроули не съм прочел... пък не смятам че съм нещо по-малко от останалите... дори смятам... че мога повече от 90% от самопровъзгласили се за Магове... Адепти... Велики Учители... Учители... Окултисти.. Вълшебници.. Потъровци и Волдеморовци...
 и най-вече от тези които говорят за Великата Истина... Любов... Учение... Тайство.. Занаят... с ГОЛЕМИ букви...
 Защото още щом ги видя тези неща... си личи, че са книжни плъхове...
 Има два типа хора... тези които следват... и тези които водят...
 Аз не следвам... нито водя.. аз съм третият тип...
 Този който се присмива на целият цирк

 Иначе да не е тотален оффтопик...
 Аз също съм почитател на змиите...
 От дълго време обмислям покупката... но нямам точно представа какъв терариум да й взема и прочие...
 бих казал... че змиите са единствените животни към които имам добра търпимост.. заедно с някои птици, влечуги, паяци... и много рядко котки...
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав