ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Усещане

<< < (6/6)

tattul:
Почти същото, ако ли не същото, прекрасен цвят, но не пълзя, а си летя..таковата

theshadow:
Правилно даваш насока, че змиите и змейовете (или по модерному- драконите) са свързани.
 Сега сериозно, все пак Sirens, не е поставил темата за спам.

 В страните от изтока змията и драконът често са взаимозаменяеми и не правят разлика между тях. В символен план се асоциира с две неща- от една страна с това, че змията е животно, убиващо, а от там със смъртта и унищожението, а от друга страна, тя периодично си сменя кожата и от тук асоциацията е с обновление. Символното съчетание в тотема змия е и добро, и зло, и мъдрост, и сляпа страст, и изцеление, и отрова, и разруха, и прилив на жизнена сила.

 Навиването на кръг на змията се отъждествява със слънчевото начало (от там и елемент- огън). Тотем е, символизиращ изначалната инстинктивна природа. В контекста на космологията, змията е опората на света- символ на цикличността на проявлението и обратното поглъщане на проявеното. От тук и връзката с първичния океан, като първопричина за всичко съществуващо. И втори елемент- вода.

 Змиите и драконите са пазители на храмове, на съкровища, на езотерични познания и на всички лунни божества. Те са владетели на бурите, контролират вода и огън.

 Това е, което се сещам да допълня по темата.

tattul:
theshadow, с нищо не ми помагаш...

theshadow:
tattul, с какво по-конкретно се очаква да помогна?

Nyarlathotep:
Извинявам се за лекото отклонение... но подкрепям Шадоу....
 Разни мислят... че дори без талант... можеш да постигнеш същите резултати... като хората с талант...
 В магията за мен такова нещо няма... и в много други насоки също...
 А Марк.. ако следваш учители... и чужди философии.. винаги ще си останеш последовател...
 Като се окичваш с титли... само падаш в очите на хората...
 Поне на мен ми падна в очите... на никой не му пука колко дипломи имаш...
 Чанълинга.. е абсолютна филмарщина... ако това беше нещото с което вкарваш космическата енергия в тялото си... и тнт... познавах 1-2 такива девойки... които са МНОООООГО зле... вярват в много странни неща.. които са абсолютни глупости...
 Аз не знам коя е тая Балватка... и хич и не искам да знам... да претоварвам ума си с толкова много глупости.. с които ти си натоварил своя... за мен е безпредметно..
 Аз дори и Кроули не съм прочел... пък не смятам че съм нещо по-малко от останалите... дори смятам... че мога повече от 90% от самопровъзгласили се за Магове... Адепти... Велики Учители... Учители... Окултисти.. Вълшебници.. Потъровци и Волдеморовци...
 и най-вече от тези които говорят за Великата Истина... Любов... Учение... Тайство.. Занаят... с ГОЛЕМИ букви...
 Защото още щом ги видя тези неща... си личи, че са книжни плъхове...
 Има два типа хора... тези които следват... и тези които водят...
 Аз не следвам... нито водя.. аз съм третият тип...
 Този който се присмива на целият цирк

 Иначе да не е тотален оффтопик...
 Аз също съм почитател на змиите...
 От дълго време обмислям покупката... но нямам точно представа какъв терариум да й взема и прочие...
 бих казал... че змиите са единствените животни към които имам добра търпимост.. заедно с някои птици, влечуги, паяци... и много рядко котки...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия