Автор Тема: Въпрос  (Прочетена 7679 пъти)

Неактивен zeroon

Въпрос
« -: 4 Август 2012 15:36:53, Събота »
Не съм сигурен дали тук е мястото да попитам, но ми е интересно а и на други може би ще е интересно -за мястото на психическата нагласа на раково болниете.

 В уикипедия пише това -
 Съществуват случаи на обречени хора, които оздравяват. Известни са алтернативни методи на лечение — саменто, йога, вяра и самоусъвършенстване, които са излекували не един. Но е препоръчително да им се гласува доверие успоредно с конвенционалната медицина.

 Просто ме интересува мнението Ви на психолози и магьосници едновременно?

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Въпрос
« Отговор #1 -: 6 Август 2012 21:49:41, Понеделник »
Твоето мнение какво е, zeroon?

Неактивен zeroon

Въпрос
« Отговор #2 -: 6 Август 2012 22:21:50, Понеделник »
От една страна знам че болеста е нелечима. От друга гледам разни филми в които хора твърдят, че нетрадиционната медицина дава с пъти повече полужителен резултат. Даже обвиняват фармацефтичните компании в злоупотреба с раково болни и умишлено прилагане на грешно лечение с цел - финансова изгода в много големи размери. И понеже като цяло не вярвам в магията като това което се разбира обикновенно, но вярвам в психологията и затова ме интересуват мнения и от научна и от ненаучна страна, и евентуалното им обениняване.
 Защото знам за случаи на хора които живеят повече от очакваното според медицината. Иначе и по световни конспирации не си падам особено.

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Въпрос
« Отговор #3 -: 7 Август 2012 20:34:24, Вторник »
От психолога Роло Мей е открита доста интересна зависимост между състоянието на психиката и развитието на болестта. Когато е тридесет годишен, Роло Мей заболява от трудно лечимата по онова време туберкулоза. Това поставя неговия живот в опасност и започва да подкопава волята му и борбата му да живее. Поставен в една такава нелека ситуация, Мей започва да разглежда нещата от друг ъгъл. Изучавайки състоянието си, той достига до извода, че безпомощността и пасивната позиция, възприета от психиката в този тежък момент, всъщност способстват развитието на болестта.

 Роло Мей прави редица изследвания и така открива, че болните, които са се примирявали с болестта си, бързо угасвали пред очите му, а онези, които се борели, обикновено и оздравявали, възползвайки се от средствата на официалната медицина.

 Считам нетрадиционната медицина за прехвалена. Известни са ми смъртни случаи. Има и доста хора, разсипали здравето си по този начин. Плецебото, имунната система и характерното за всеки самовъзстановяване, не са панацея. Да се разчита само на тях може да се окаже смъртоносно при тежко заболяване или да доведе до сакатлък.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Въпрос
« Отговор #4 -: 9 Ноември 2012 13:04:20, Петък »
През 1995 г. оперираха дядо ми от рак на дебелото черво. Лекарите казаха, че ракът се е разпрострял из целия стомах и не му остават повече от 3 месеца живот. Прибрахме се в къщи, той на легло, аз го обслужвам. До момента в който баба ми ядосана за нещо не му изстреля в лицето, че го чака само да умре и да си почине от него и капризите му. Аз изпаднах в ужас, а дядо ми се понадигна и каза: "Кой, аз ли ще умра от рак? Тая няма да я бъде... ще го уморя рака!!!" И се почна... Първо ме караше да го вдигам да се раздвижи с разходки из къщи, после в двора, докато след 2-3 месеца вече ходеше сам и без бастун по магазините да ми пазари. След година и половина го заведох на телк комисия да му вдигнат пенсията. Седем броя лекари ме нападнаха да им издам с какво съм го лекувала, че е оздравял. В тялото му нямало нито една ракова клетка. Аз не съм лекар и не разбирам от медицина, но дядо не е пил никакви лекарства-дори аспирин.
 Мисля си, че просто жаждата му за живот го е излекувала. Нали според учението на Норбеков е достатъчно да дадеш правилната команда на мозъка и той "поправя" и "ремонтира" болните части на тялото.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен zeroon

Въпрос
« Отговор #5 -: 9 Ноември 2012 16:56:30, Петък »
Мисля че мозъка може много повече от това, което науката подозира. Според медицината мисълта не може да управлява процесите на клетките. А такива случаи ги наричат случайност.
 Обаче поредицата от случайности не е случайност, а обикновенно се оказва закономерност.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Въпрос
« Отговор #6 -: 9 Ноември 2012 22:54:38, Петък »
Quote (cecivalchanova)
Нали според учението на Норбеков е достатъчно да дадеш правилната команда на мозъка и той "поправя" и "ремонтира" болните части на тялото.


 Не е така. Нека да се аргументирам.

 Роло Мей е психологът, който има разкошни научни изследвания върху това, че лечението не трябва да е пасивен в психично отношение процес, а активен такъв.

 Норбеков е шарлатанин, който плагиатства теориите на Мей и Системата на Бейтс... Не е здравословно доверяването на шарлатани.

 Както по-горе е посочено, самият Роло Мей заболява от болест, която по времето, когато се е случило, не е била сред лесно лечимите. Но оцелява. Наблюденията му са, че ако се възприеме от психиката безпомощна и пасивна позиция по време на болест, то това способства развитието на болестта. Пътят към справянето с болестта е в активността на психиката, в борбата, в жаждата за живот. Този принцип Роло Мей внедрява в своята практика, подтиквайки у пациента способността да бъде сам коректив на негативните последици от болестта.

 Да, закономерност е, каквото е открил Мей и това е становище на науката.

 Но не е правило, което да важи с еднаква сила за всички хора. Както и плецебото не важи за всички хора и шарлатанството, базирано на плецебо, наричащо себе си хомеопатия, не действа при всички хора и може да си навреди човек с него.... Толкова антинобелови награди е отнесла хомеопатията за тези вреди...

 Ако беше вярно написаното от Норбеков, щяхме всички да оздравяваме само с щракване на пръсти, даване на правилна команда на мозъка и с усмивка. Но не се случва така. Е опасно да се разсъждава по този начин, че мозъкът е като своебразен Хари Потър, който може всичко. Такъв тип разсъждения убиват и аз лично зная за смъртни случаи, причинени от предоверяване на мошеници, пробутващи подобни заблуди и обещаващи всеизлечение.

 Относно това:

 
Quote (zeroon)
Според медицината мисълта не може да управлява процесите на клетките.


 Не те разбрах. Какво разбираш под "процесите на клетките"? Кои клетки? В един човек има примерно 100 000 милиарда клетки, разпределени в около 200 категории. И всяка изпълнява специфична функция. Би ли конкретизирал?

 zeroon, една от причините да ненавиждам булевардните книги за окултизъм и магия е именно тази, че те масово се пишат от шарлатани и мошеници... В един учебник по физика има много повече информация за магията, отколкото в хиляда булевардни книги за магия (респ. окултизъм).
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен zeroon

Въпрос
« Отговор #7 -: 10 Ноември 2012 04:44:34, Събота »
Процесите на злокачествените тумори изобщо.Раковите клетки се водят генетично дефектирали. При злокачествените тумори имунната система също дефектира и не е в състояние да ги изчисти и те започват да изместват здравите клетки.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Въпрос
« Отговор #8 -: 10 Ноември 2012 07:43:07, Събота »
zeroon, подхващаш много болна ми в момента тема. Както и да е.

 Писах, че са ми известни смъртни случаи на хора с тежки заболявания, решили, че нещата стават по този начин само с мислене и в резултат, спрели лечението си... Там, където медицината е можела да се справи със заболяването, макар и с тежка битка , тези хора сами от предоверяване са се отказали от адекватно лечение и с това са си подписали смъртната присъда. Не съветвам никой да направи тази грешка да се отказва от медицината... А нека по булевардните книги да си пише каквото си иска... Аз имам неудоволствието да зная как е реалното...

 И... Дори случаят, споделен по-горе, е показателен. Лекарят, който е оперирал, явно добре се е справил и е дал възможност на организма да се възстанови. Без тази операция, краят на историята би бил друг.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен zeroon

Въпрос
« Отговор #9 -: 10 Ноември 2012 08:37:46, Събота »
Quote (theshadow)
Не съветвам никой да направи тази грешка да се отказва от медицината.

 Напълно подкрепям. Не ме разбирайте погрешно. Казвам само и подкрепям писаното до тук, че психичната нагласа също е от значение. Само предполагам че медицината не може да борави на 100 процента с пълния потенциал на мозъка. За това и питам и давам като пример някои неочаквани развития при раковите заболявания.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Въпрос
« Отговор #10 -: 10 Ноември 2012 08:51:08, Събота »
Не е работа на медицината да ползва нечий мозък вместо собственика му. smile Не е и правилно някой да мисли вместо друг. Не, че на някои не им харесва подобно бягство от лична отговорност, но... smile

 ...Всеки нормален здрав човек ползва винаги на 100% мозъка си. Въпросът обаче е в начина, по който този потенциал се ползва. Някои хора постоянно се развиват, четат, стремят се да откриват логически връзки, закономерности... Такива имат по-добро мислене и богата личност... Други се себезанемаряват интелектуално, било от мързел, било от вкоренена погрешна убеденост, че толкова си могат и това си има своите последствия...

 А ако търсиш отговори- по полезни четива са специализираните научни, примерно медицински в случая...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен cottonleaves

Въпрос
« Отговор #11 -: 30 Юни 2013 11:59:57, Неделя »
Вероятно Норбеков е шарлатанин, не знаех, че е изплагиатствал системата си.
 Но познавам момиче, което е ходило на оздравителни курсове по неговата система заради зрението си и е свалило 4 диоптъра за 10-те дни упражнения.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Въпрос
« Отговор #12 -: 1 Юли 2013 01:22:49, Понеделник »
Съгласна съм, че не трябва да се отказваме от официалната медицина и да се доверяваме само на алтернативна такава, но последните години нашата медицина е в ръцете на шарлатани които вместо да лекуват се изживяват като касапи. Казвам го от личен опит. И ако бях имала съвършената глупост да им се доверя за последните 5г. щяха да ме оперират 5 или 6 пъти и все за различни неща. Имам чувството, че нашите лекари всичко лекуват с операция. Т.е. те не лекуват, а решават проблема кардинално,  има болен орган-режат... и на това ако някой му каже медицина!?! И понеже аз въпреки всичко вярвам в медицината, сега процедирам така: тук си правя изследванията, после ги пращам на приятелката си във Франция и тя ме лекува. Оказа се, че всичко за което тук искаха да ме режат се лекува с лекарства, режим на хранене и дихателни и др. упражнения.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен