Автор Тема: Инвокация на елементите  (Прочетена 15223 пъти)

Неактивен Sirens87

Инвокация на елементите
« Отговор #15 -: 18 Май 2014 23:57:26, Неделя »
Благодаря за пояснението /.../ Беше ми полезно . :)
Водата е моята същност

Неактивен Morgana

Инвокация на елементите
« Отговор #16 -: 28 Декември 2014 09:05:33, Неделя »
Когато човек опознава даден елемент и неговите кчаества, добре е да го прави обективно. Да, почти всички източници описват водата като студен елемент, но топлината или студът на останалите три елементи, съставляващи материята, зависят от наличието или липсата на огън към тях. Както знаем, самите елементи не са изолирани един от друг. 
 Затова е добре да разграничаваме техните качества и свойства и да не забравяме, че три от елементите са и катализатори на реакции, освен че са структуриращи материята...
 Работата със стихиите е необходима и базова за окултизма въобще и далеч не се спира до вещерство и уика или паганизъм..

Неактивен vannzuchi

Инвокация на елементите
« Отговор #17 -: 30 Януари 2016 09:49:13, Събота »
Аз съм леко объркана, защото от прочетеното стигам до извода, че въздухът е по- доминантен при мен. Това е плод на дългогодишното ми вярване, че съм свързана със стихията, защото неведнъж се случва повей да изникне от нищото, в следствие на мисъл за движението на въздуха.
 От няколко дни ме тормози мисълта, че разумът ми взима контрол над емоциите. Днес се регистрирах в сайта и прочетох за стихията на интелекта.  Но това изречение- " Хората, при които има недостиг на въздух откриват, че са твърде ангажирани с останалите. " , породи объркването ми, защото това чувство също ме тормози силно.
Въпросът ми е- Как мога да разбера дали въздухът при мен е много или липсващ? Как да го балансирам?

Неактивен Evanina

Инвокация на елементите
« Отговор #18 -: 26 Март 2016 16:36:01, Събота »
vannzuchi, за да балансираш, трябва често да използваш своята стихия.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Инвокация на елементите
« Отговор #19 -: 17 Октомври 2019 02:30:37, Четвъртък »
На скоро бях провал да призова елемента вода и това е нещо което съветвам всеки начинаещ да пробва и да се научи да прави понеже отваря врати за по-голямо развитие
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Инвокация на елементите
« Отговор #20 -: 26 Април 2020 17:59:18, Неделя »
Преди няколко дни направих "подвижна" инвокация на въздух по време на една от тренировките в гората...
Представях си как с всяко издишане изхвърлям тежкото/негативното, което се е събрало в мен, а с вдишването ставах по-лека, по-подвижна, което от своя страна повлия на дишането ми да стане ритмично и естествено. Приех, че самата аз съм едно с въздуха и се движех с огромна лекота, сякаш гравитацията е по-слаба и не ме тегли надолу, а ми позволява ако реша, даже да литна към небето (за новите - това не значи, че наистина мога да излетя; просто субективно усещане). Много помагаше и лекият вятър срещу мен, благодарение на него изцяло се потопих в усещането на въздуха...
След тренировката легнах на земята и медитирах над четирите елемента, за да балансирам енергията в себе си. Започнах с въздух и земя, но едновременно; концентрирах се върху усещането на земята под себе си, която се прелива с небето в мен и стават едно цяло, т.е. сливат се Горе и Долу... След това си представих как слънчевите лъчи (огън) навлизат в тялото ми от небето/въздуха, а реката, която чувах - през процепите на почвата, които са продължение на вените ми; сякаш четирите елемента преминаваха през кръвта ми.
Беше толкова хубаво, че накрая едва се накарах да стана...  [cvete]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.