Автор Тема: Стихии - практически упражнения  (Прочетена 17369 пъти)

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #15 -: 13 Септември 2014 12:43:22, Събота »
Не съм много добра в обясненията. biggrin
 Би било добре да обясниш по-разбираемо що е то "променено състояние на съзнанието" и "психичен цензор". smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Стихии - практически упражнения
« Отговор #16 -: 14 Септември 2014 00:04:15, Неделя »
bhembg, здравей  smile

 Понякога правя ритуали,които ми помагат да се концентрирам.
 Тоест да се успокоя и да си насоча съзнанието на там на където искам. Това са моменти когато съм пренатоварена умствено и психически и просто се концентрирам по-бавно.
 Ритуалите сама съм си ги създала,те олицетворяват представа ми за света на магията и са важни само за мен.
 Имам книга - тетрадка- в която записвам всички изводи до които съм достигнала,мисли които смятам за важни и впечатления,
 рецепти за мехлеми,отвари и настойки и как са повлияли на дадена болежка,каква е била луната и разни подобни неща които обаче са мои търсения и наблюдения.
 Стихиите са архетип,чиито качества обединяват група хора. Стихиите не определят характера ти или личните ти качества,а начина по който усещаш света.
 На пример ЗЕМЯ.
 Земята създава усещане за стабилност,за статичност което от своя страна създава асоциация за доброта граничеща със наивност,
 а в същност не е така. 
 Земята се тресе от земетресения които за секунда разрушават построено с много труд,много усилия и много отделена енергия.
 Тя не се интересува от чувствата ти,доводите ти от желанията ти просто прави онова което е добре за нея.
 Е,сега е лоша....
 И хората чиито архиетип е Земя са такива. Те са спокойни,кротки и създават усещане за стабилност,но... когато вземат решение или в ядът си за безкомпромисни и могат да разрушат отношения градени в много дълъг период от време без да се интересуват от чувствата на другия и един път взето такова решение то е крайно.
 Такива хора могат да бъдат много жизнени физически,да ходят бързо,да имат динамични професии и прочие.

 Тъй като всеки човек възприема света по свой начин,се опитай да усетиш стихиите,пречупи ги през своя мироглед.
 Опиши какво си усетил,как си се чувствал,наблюдавай стихията зя да можеш да усетиш природата и.
 Много е важно да се научиш да умееш да наблюдаваш.
 После ще дойде момента в който ще се възползваш от тях.
 Те ще те успокояват,ще те зареждат със сила,а с времето ще те направят и по-мъдър.

 Впоследствие ритуалите ще отпаднат от само себе си. Въпроса е един път да започнеш,след това много бързо ще започнеш да влизаш в контакт с тях.

 Но трябва да сме на ясно че стихиите не можеш да ги владееш,а просто да се възползваш от тях. smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #17 -: 13 Януари 2015 00:31:00, Вторник »
Смятам, че стихиите не са коректно представени. Влажността представлява преплитането на вода в другите стихии. При огъня елементът вода е минимален, при въздуха и при земята неговото количество варира и да се представя земята като сух елемент е некоректно. Нито една от тези характеристики на земята не е точна. "Студенина" също не е характерно за земята, просто това качество не й е присъщо, макар и много учения да я свързват със сезона зима, севера като посока и със смъртта. На земята й и присъща твърдостта (непреходността - от тук и свързването със смъртта), но не и студенината. Въздухът направо е окепазен от това представяне. Изпаренията са пак преплитането на елемента вода, за него е характерна ефирността, безкрая, безтегловността. Когато човек започва, взаимовръзката между елементите все още не му е ясна, тя е свързана с баланса, който винаги е по-труден за постигане.
 Смятам, че в този си вид упражненията не могат да помогнат, освен в елемента огън - явно е елемента на автора. Труден елемент - мъжки. Лесно се "намира", трудно се овладява и има голяма опасност да те "погълне". Трудно се открива връзката му с другите елементи и хората родени за огън, трудно, много трудно постигат баланса. Огънят НЕ е елемент за начинаещи, дори и да са родени за него...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #18 -: 13 Януари 2015 01:14:34, Вторник »
Lanfaer, всеки описва елементите според както ги чувства. Няма как за всички да важи едно обяснение, просто защото всички чувстваме по различен начин. Аз лично всеки един елемент го чувствам по различен начин според това  какво ми е душевното състояние в момента. Земята може да ти даде сила и живот (топлина), но може и да те погълне(студ), огънят може да те стопли(топлина), но и да те изгори (студ-смърт), водата да те напои (топлина), но и да те удави (студ-смърт), а въздуха... Той може да е ефирен, носител на топлина и живот, но може да е и гъст и тежък, може да е подвижен до ураган...
 Предлагам да дадеш своите описания на елвементите, така всеки който чете ще избере това описание което отговаря на неговият темперамент, а може да добави и свое такова.
 Моите стихии са въздухът и огънят. Познай когато ги комбинирам какви пожари стават.   Чак ми е трудно да ги овладея. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #19 -: 14 Януари 2015 16:09:12, Сряда »
Цеци_Вихронрав
 В първата част съм съгласна - абсолютно всеки представя информацията пречупена през своя мироглед - неточна. Все пак оставам с впечателение за неточност, фундаментално объркване - опитала съм се да го обясня доколкото е възможно. 
 Това, което ти описваш обаче е начален етап на познание на стихиите - едва докоснати. Чувствата са полезни за някои практики, но в случая личното ми мнение е, че трябва да се добавят на много късен етап, когато се постига единение с петата стихия - т.е. с теб, до този момент лично на мен ми пречат. За това и много от описаните пракитки включват предварителна медиция (прочистване) доколкото е възможно, преди упражненията със стихии. Истинското познаване на стихията е когато във всеки един момент можеш да почувстваш цялата ѝ мощ, всичките ѝ аспекти едновременно, да не е различна и непозната, защото точно това означава различието. Точно както като се описва един голям и детайлен предмет първоначално се описват основните неща, за да се добие представа, същото важи и тук.
 Това, което описвам важи за повечето жени вещи (при повечето жени водата е родената стихия), много трудно е когато водещата стихия е огъня. Ако е така при теб - ти не можеш да научиш много от мен, можеш от хора, родени с огън. Макар че всичко, което пиша е вярно и за теб, пътят обаче е друг.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #20 -: 14 Януари 2015 19:48:05, Сряда »
Lanfaer, специално за стихиите- наистина всеки ги чувства по различен начин... Няма двама еднакви човека... Малко като в работата с уиндоуса- можеш едно и също действие да извършиш по хиляда различни начина с еднакъв краен резултат... Единствено грешен е пътят, при който не се постига желания краен резултат...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Стихии - практически упражнения
« Отговор #21 -: 16 Януари 2015 11:12:13, Петък »
Опитавам се да изключа долкото е възможно личното ми отношение, за това не намирам смисъл аз самата да напиша такава статия - има страшно много материал по темата, остава да се работи и всеки сам да открие собствената си истина. 
 Наистина ли мислиш така? За мен пътят винаги е полезен, резултатът обаче не винаги е това, което сме очаквали.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Стихии - практически упражнения
« Отговор #22 -: 28 Октомври 2018 18:02:33, Неделя »
Като човек, който върти огън, смея да твърдя, че това е един от най-добрите начини за инвокация на огъня. Преодолявайки страха от физическата близост с него е невероятно нещо, а когато този страх бъде преодолян, започва сътворяване на прекрасно изкуство, в което ти и огънят сте едно цяло.
Аз лично до преди 2 години имах голям недостиг на огън - бях боязлива, мудна, нерешителна. Тогава влязох в огнена група(много ме беше страх от огън, не знам как стана така) и неусетно, с течение на времето усетих как започвам да развивам стихията в себе си и как най-после можех да се възползвам от нея. Проявих лидерски качества и се научих да бъда ярка, забележима, а не просто част от тълпата. Благодарение на ръководителката на групата разбрах какво прекрасно нещо е огънят и че за да можеш да създаваш изкуство с него, трябва да го имаш и в себе си. Обратното също важи, създаването на огнено изкуство развива огъня в самия теб
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Стихии - практически упражнения
« Отговор #23 -: 28 Октомври 2018 22:44:38, Неделя »
Винаги са ме впечатлявали танцуващите с огън. Има магия в този танц. Аз не се боя от огъня, но не умея да танцувам понеже в градът ни няма такава школа, иначе бих се научила. Преди години ходих по жарава (една нестинарка ми предаде бърз урок) и беше невероятно усещане.
Хубаво е, че си преодоляла страха от огъня, така усещаш елемента.
Аз пък години наред имах нужда от елемента земя и така и не успявах да се свържа с нея. Накрая ми светна, че тя земята си е постоянно в ръцете ми (правя бижута и талисмани от камъни), само е чакала да осъзная връзката...
Сега при нужда мога за секунди да се свържа със всеки един елемент и да се възползвам от силата му.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен