Отворена дискусия > БИЛКИ

Ароматни масла

<< < (2/4) > >>

Agena:
И аз мисля,че трябва,а така също и с планетарната принадлежност на всяко от маслата :).Макар че има и някои универсални-например в Древността именно с карамфилово масло са правили възлияния пред олтарите на Божествата.Смята се,че намазано на лявото бедро,привлича обожатели ,естествено трябва преди това да се зареди с намерението.

LyLyth:
Защо не я разшириш? Занимава ли ти се? Ще е интересно - ароматите и техните химични свойства и въздействието, което оказват.
 Може и някои дребни ритуали с тях

Agena:
Ще опитам :),но ще става по малко и полека.От известно време се занимавам с индийски мудри,освен с мантрите и янтрите някои от тях се съчетават доста добре с определени етерични масла:например мудрата на огъня,освен,че се изпълнява на юг и се съчетава добре с мантрата на Агни,а и служи за изчистване на отровите от организма,прекрасно се допълва от миризмата на канелата,която е аромат на Слънцето.Мудрата на енергията се изпълнява в посока север и се съчетава с миризмата на бор и т.н.

Jan:
Масло от лимонена трева помага човек да се концентрира, при
 шофиране повишава бдителността. Чаеното дърво е полезно при инфекциозни
 заболявания, накапва се 2-3 капки на лампа с 5-10 мл вода.

MissGreenwitch:
Ако ми позволите Имам малко материал за етеричните масла и това как да ги употребяваме безопасно. Ходя на разни арома събития в града, в който живея. Използвам етерични масла в козметиката си и не само, за това искам да споделя с вас тази информация.

Първото, с което ще започна е, че етеричните масла са винаги в малки количества - летливи вещаства. Добиват се от всички части на растенията. Най-вече чрез парна дестилация, но и чрез студено пресоване. Когато купуваме етерични масла е важно марката да бъде сертифицирана за биопроизводство. Може да проверите в гугъл сертификатите и съответно купувайки или поръчвайки дадено масло да проверите дали има необходимите сертификати. Това е полезно тъй като, ароматерапията освен за освежаване на помещенията може да бъде използвана и в козметиката, както аз правя, етеричните масла могат да се ползват и в кухнята като подправки и добавки, за това именно е важно да е от истинските растения, а не от химичната лаборатория на дядо Спас от 7-мия етаж.

Чистите етерични масла не могат да се слагат директно върху кожата. Етера е висшата част на растенията. Има 3 начина, чрез които етеричните масла влизат в организма.
- чрез вдишване;
- чрез кожата;
- вътрешен прием.

При вдишването попадат в лимфната система. Това е най-директния начин на прием. Тук е много важно да се спазва процентното съотношение на етерично масло и база, в която да се разтвори.

Когато попадат в организма чрез кожата се прави масаж на мястото, където е проблема, отново е важно да се спазва процентното съдържание (етерично масло-база).

Вътрешния прием не се препоръчва, като лечение. Можете да използвате малко количество при приготвяне на храната.

С повишено внимание етеричните масла да се използват при:

- епилептици - ЗАБРАНЕНО!
- първите 4 месеца от бременността при жените - ЗАБРАНЕНО!
- когато се приемат хомеопатични лекарства - САМО СЛЕД КОНСУЛТАЦИЯ С АРОМАТЕРАПЕВТ И ХОМЕОПАТ!
- преди излагане на слънце - ЗАБРАНЕНО! ( цитрусови масла - предизвикват пигментация на кожата и могат да предизвикат сериозни изгаряния).Консултацията с ароматерапевт кои масла са подходящи преди излагане на слънце е препоръчителна.
- при онко болни - С ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ!
- при деца до 2 години - С ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ!
- при възрастни хора - С ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ!

Когато използвате етерични масла е добре да имате на ум едно нещо : ПО-МАЛКО ВИНАГИ Е ПО-ДОБРЕ!!!

Етеричните масла не бива да се съхраняват на места изложени на пряка слънчева светлина. Етеричните масла е добре да бъдат съхранявани в стъклени шишенца, с добре затваряща се капачка, за да не изветряват. Срока на годност на етеричните масла е 12м.

Общо взето това са мерките за безопасност. Имам материали и за всяко масло за какво е полезно и т.н. Ако имате интерес мога да ги понапиша

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия