Отворена дискусия > МИСТЕРИИ

Атлантида

<< < (2/9) > >>

theshadow:
Именно ползвайки Платон се е доказало, че съществува, но не е нищо от това, което Донелиус е наложил като представа. За другото имам склонност да споря. Много хора си мислят, че нещо действа, само защото им се иска да действа. И вземат за магическо действие обстоятелства, които нямат нищо общо с магията.

Lore:
Нямам достатъчно познания за да прокарвам тоерии.
 Аз самия търся и гледам да не пръскам усилията си във всички насоки.
 За атлантска магия реално не знам нищо.Предпочитам да се съсредоточа върху моето търсене, но ако ми се дава странична информация няма да я отхвърля. Най-малкото от обща култура е доста полезна.

MIM:
хммм,а аз съм учила по "Световни религии",че древните устни предания,предшественици на написаните Веди,Упанишади и Бхагават гита,са на атлантидите.
 ......и по "История на изкуството",за египетските царства датите стигаха май над- 10 000 г. назад пр н.е.

Zapko_:
Колкото до атлантската магия. някъде бях чел, че атлантите са предали уменията си за преодоляване на пространството и времето на древните маи и на Египет. Поради тази причина и двете страни изграждат пирамиди, където съхраняват тайната, защото в неподходящи ръце тя може да бъде опустошителна и да погуби целият ни познат свят. Това което помня е че атлантската магия е много силна и надхвърля всяка друга. И в днешно време на посветените в тайната не е разрешено да използват в максимална степен способностите си. Те прилагат дарбите си за въздействие върху отделни човешки съдби, но не и върху големи групи от хора и събития.

PAYMON:
Нали се говори че Хермес Трисмегист е последният жител на Атландита,полубог,предал на хората някой науки като физика и астрономия,също и алхимията.Не си спомням кой автор твърдеше това,всъщност ако не се лъжа бяха автори..геологията е доказала че на мястото на атлантическия океан е имало континент.Но попринцип независимо съществувала ли е или не Атлантида,хората много са поукрасили този мит.....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия