Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 18931 пъти)

Неактивен Cynthia

Атлантида
« Отговор #30 -: 18 Април 2014 20:09:42, Петък »
Shadow, какво точно имаш в предвид по това - Просветени няма ?

 Че не е възможно човек да постигне такова ниво?
 Че днес няма тасива хора?
 ... или нещо друго?

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #31 -: 18 Април 2014 20:27:31, Петък »
Cynthia , какво за теб означава понятието"просветен човек"?
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Атлантида
« Отговор #32 -: 19 Април 2014 10:29:30, Събота »
Cynthia, имам предвид буквално. Няма просветени хора. А материалът, който имах предвид, е предоставен от 921 по една тема. В него е описано много добре какви са просветените хора всъщност. Четенето му си заслужава. Ето го-

 http://www.parallelreality-bg.com/statii....44.html
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Атлантида
« Отговор #33 -: 19 Април 2014 11:59:39, Събота »
lia... Нормалните хора не изпитват необходимост от показност, за да помагат на някого. А ако са наистина чисти по характер- не им трябват гръмки титли. Гръмки титли трябват обаче на манипулаторите и на мошениците. Така че материалът си е на място и е точен.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Archeia

Атлантида
« Отговор #34 -: 19 Април 2014 14:21:07, Събота »
Струва ми се, Lia говори за пОсветените...някак в разговора думата се изгуби и се заговори за пРОсветените...

 По темата за пОсветените - да, там, където има обща доктрина с иерархическа структура на управление - има и нива на посветеност.

 Те не разкриват дълбоки тайни и истини за света - представляват имагинерни стъпала, предварително зададени от структурата условия, които желаещият да се посвети ще изкачва и изпълнява, за да достигне горните нива на схемата, в която е попаднал.

 Примери - извън илюминатските - армията, МВР...

 Закон за мълчанието в подобни структури е естествен.
 Друг е въпроса, че това мълчание не опазва Велики тайни - то пази системата от атака и разпад.
 ----------
 А за ПРОсветените - малко съм изненадана от реакцията...

 Не всички просветени са непременно гурута и месианци?
 ------------
 Поставен до едно детенце от Южна Сомалия - един фанатичен католик ще изглежда просветен - за западните разбирания на пост-римската ни цивилизация.
 Зависи кой ще оценява. По какъв критерий.
 Местния шаман ще вижда точно обратното...
 -------------------
 Аз разглеждам просветлението като движеща сила на цивилизационния прогрес - но това е в доста ренесансов смисъл...
 Да Винчи е просветен човек.
 Жул Верн, Ломоносов...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Атлантида
« Отговор #35 -: 19 Април 2014 14:33:04, Събота »
Archeia, пОсветени- също няма. И изобщо- това със структурите уж за "тайни доктрини"... Няма такива структури, създадени безкористно, а освен това тези структури не пазят тайни и никога не са имали познание. Без значение колко пОсвещение обещават.

 Всеки човек си има своя Път. И това е всичко.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Archeia

Атлантида
« Отговор #36 -: 19 Април 2014 14:58:35, Събота »
The Shadow - Да, това казвам.
 Не може да се отрече, обаче, наличието на структури /дадох примери със съществуващи такива и далеч от "тайните братства"/, основаващи се на модела, който описах и който е приет за схема и в църквата, например...
 В такива структури основният закон е консенсуса за мълчание.
 Посветените  не са посветени в древни или съвременни тайни - те просто стават част от консенсуса за доктрината, обединяваща схемата.
 -----------------
 наскоро бях помолена да се изразявам по-разговорно...може би заради речника ми съм не съвсем разбрана...

Added (19.Apr.2014, 1:58 PM)
---------------------------------------------
Lia, няма как друг да посвети или просветли човек в собствения му път.
 Да, най-вероятно позволилият това ще се окаже излъган...
 прецакан

 Дълбоките тайни и отговорите им са на индивидуална територия...предмет на лично търсене са.


Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #37 -: 19 Април 2014 15:34:07, Събота »
Смятам че познанието се достига чрез знание.
 Това е единствения път,а този път е самотно и самостоятелно занимание.
 Зависи само и единствено от теб самия до къде ще стигнеш.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Cynthia

Атлантида
« Отговор #38 -: 20 Април 2014 20:17:25, Неделя »
Quote theshadow ()
Cynthia, имам предвид буквално. Няма просветени хора. А материалът, който имах предвид, е предоставен от 921 по една тема. В него е описано много добре какви са просветените хора всъщност. Четенето му си заслужава. Ето го- http://www.parallelreality-bg.com/statii....44.html
Да, четох този материал в другата тема. Напълно го подкрепям - виждала съм доста такива "яки" гуруга и магове.

 Иначе към самата дума Просветен - аз го разбирам като някой, който има много големи знания и разбирания в дадена сфера (духовно развитие, магия, ....). Разбирам, че тези, които се наричат така - явно не са.
 Но наистина ли няма такива хора или аз разбирам думата по грешен начин?

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #39 -: 20 Април 2014 21:49:49, Неделя »
Не мила Cynthia, не я разбираш грешно. Но какво би могъл да ти каже един Просветен човек,ако се срещнете например?
 Какво би го питала и ако ти каже отговора,дали ще му повярваш?
 Ами ако отговора не е това което искаш да чуеш?
 Ако....
 И когато го срещнеш как ще познаеш че е просветен човек?
 И не е ли по-добре сама да стигнеш до отговорите на въпросите които си си задала?!
 По лека,по лека сама да наредиш руби купчето на въпроса си smile ...
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Cynthia

Атлантида
« Отговор #40 -: 20 Април 2014 23:41:05, Неделя »
хеката, напълно съм съгласна!
 Един посветен едва ли ще ми каже нещо впечатляващо, защото няма да ми е времето да го чуя. И дори и да ми каже не знам дали ще повярвам, особено ако е нещо, което в момента смятам за нереално.Въпреки, че се опитвам да упражнявам скромност, заради факта че не знам особено много - все пак не знам дали ще успея да повярвам ... 
 Хубави въпроси. Благодаря ти за тях!

 Просто се упасявам, че сама няма да стигна толкова далеч. Просто в тази сфера - в сферата на магията като цябо, поне за мен, има доста неясни ориентири... и неясни практики. Чета различни неща... в различни книги, форуми ... част от тях ми се струват абсурдни, други пробвам. Но трудно ми е да се ориентирам на къде да вървя. Просто малко се страхувам, че  няма да успея ...  huh

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #41 -: 21 Април 2014 07:27:41, Понеделник »
Вярвай в себе си...
 Инстинктите ... слушай ги... biggrin
 Аз така правя.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Атлантида
« Отговор #42 -: 21 Април 2014 07:43:36, Понеделник »
Cynthia,  дам, всеки има нужда в някаква степен от ориентир, та и тук е така, повечето са имали някакъв "учител" (нека е в кавички, за да не се натоварва с онова значение на Master ), а така е далеч по-понятно. В накакъв момент и аз изпитвах нужда от такъв, но с времето разбрах, че дори и най-добронамерения и свестен човек ще ме подложи на манипулация (в същината на думата, а не с нейната тривиална и злостна употреба). И всичко след няколкото прости факта, съобщени в сух вид, става субективно, а това вече не е твоята "истина".
 Пишеш, че не знаеш дали ще успееш. Да успееш в какво? Нкяква глобална цел ли си поставила?? Ако си тръгнала да променяш света и физичните закони, то имаш всички основания да се тревожиш, но май е по-добре да потърсиш за себе си, какво е това магия и за какво се спотребява. smile
 Така ще се отърсиш от бремето на успех-неуспешната зависимост. smile
 Толкова... посветени, просветлени, просветени, посетени ... smile Има набор от знания, до които трябва да се докопаш, трудното е да отсееш плявата. После самата ти ставаш посветена в тайната на магията и можеш на свой ред да посвещаваш..
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Cynthia

Атлантида
« Отговор #43 -: 28 Април 2014 13:23:07, Понеделник »
Мерси за отговорите. Верятно затова започнах да се "оглеждам" и във форумите. smile
 Мисля, че именно в момента и аз имам нужда от ориентир. Вече изчетох доста неща, пробвах няколко... 
 Напоследък се старая даси правя рекапитулация и анализ на работата, пък да видим. 
 Ще се опитвам да отсявам плявата в тази област smile