Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 18912 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Атлантида
« -: 20 Септември 2009 09:55:51, Неделя »
Измислилият мита за древната могъща цивилизация на Атлантида носи името Игнатиус Донели. Годината, в която му хрумнала лъжата е 1882 г., четейки произведение на Платон.

Донели украсява написаното от Платон като твърди, че Атлантида е огромен континент, лежащ в Атлантическия океан и добавя, че царете и цариците на този континент са всъщност боговете от всички известни по-късни митологии. Според Донели Атлантида е била потънала преди 13 хиляди години.

Към днешна дата шарлатаните, които му пригласят, са издали над 2000 книги и статии, в които описват древните цивилизации, населяващи митичния континент.

Откривателят на описаната от Платон, Атлантида е проф. А. С. Галанопулос.

Той напомня, че първата цивилизация е египетската и тя е възникнала преди 6 000 години пр.н.е. Професорът твърди, че за Донели датата на потъване на Атлантида - 13 000 г. пр.н.е., може да е допустима, но археологическите разкопки са категорични, че тази дата попада в Палеолита, а в Палеолита СЪВРЕМЕННИЯТ ЧОВЕК още не се е появил.

Понеже Донели твърди, че лемингите от Норвегия са плавали до Атлантида, проф. Галанопулос заема позицията, че няма начин лемингите, които се оказа, че всъщност са вид дребни гризачи, а не представители на норвежците, да са плавали до Атлантида.

Използвайки написаното от Платон, проф. Галанопулос доказва със средствата на археологията, че империята на Атлантида се простира на множество егейски острови, които са описани от Платон - визира описаните от Платон кръгови канали и един дълбок канал, който ги съединява.

Археолозите са намерили тези канали, описани от Платон, тъй като следи от тях са се съхранили до ден днешен. С това археологическо открите и на много други такива след него, той слага край на мита за тайнствения континент за всички онези, които разбират от археология.

Проф. Галанопулос е категоричен, че няма потънал заради прекомерна употреба на черни магии континент, наречен Атлантида и никога не е имало такъв.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Letto

Атлантида
« Отговор #1 -: 10 Октомври 2009 20:23:18, Събота »
тихо... тихо... аз бях прочел пък в 1 от откачените книги на майка ми че атлантида е потънал заради високо развитата раса живееща на него, коиато си слуйила с високи технологии и е станал ниакав инцидент... ве4е нямам спомен то4но какъв... dry

най-странното е 4е има побъркани които отказват да повярват 4е такова не6то просто е ниамало(мисля 4е ти бе6е писал за този сорт "полезни" изкопаеми) и продължавват да пи6ат книги, или да създават филми за не6анал геог... или дискавари(това са мн интересни канали на които съм по4итател но от вр. на вр. просто им се 4удя на простотиите... happy


Неактивен f0x

Атлантида
« Отговор #2 -: 10 Октомври 2009 21:54:08, Събота »
Quote (Letto)
тихо... тихо... аз бях прочел пък в 1 от откачените книги на майка ми че атлантида е потънал заради високо развитата раса живееща на него, коиато си слуйила с високи технологии и е станал ниакав инцидент... ве4е нямам спомен то4но какъв...

и аз съм 4увал за тази версия!


Неактивен onya_deto_e_taen

Атлантида
« Отговор #3 -: 11 Октомври 2009 20:44:21, Неделя »
М даааааа. Много забавно. Това показва, че всички практикуващи "магия на атлантите" са меко казано "заблудени". Беше ми попадала и книга по тази древна магия. biggrin biggrin biggrin

Неактивен Lore

Атлантида
« Отговор #4 -: 12 Октомври 2009 14:15:44, Понеделник »
Понеже Атлантида се споменава в древните текстове, визирам тези на Платон, допускам че е съществувала.
 Допускам че са имали развита култура, но не знам каква и да си призная, на този етап не смятам че е от значение за мен. Усещам че за пореден път се "преоткрива" цивилизация и магия на основата на научната фантастика. Дали действа тая магия - ами зависи от ползващите я и от това колко хора са повярвали в нея.
 Получава се същата работа като с "некрономикон" , който наистина действа, но обредите са измислени не отдавна.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Атлантида
« Отговор #5 -: 12 Октомври 2009 15:00:15, Понеделник »
Именно ползвайки Платон се е доказало, че съществува, но не е нищо от това, което Донелиус е наложил като представа.

За другото имам склонност да споря. Много хора си мислят, че нещо действа, само защото им се иска да действа. И вземат за магическо действие обстоятелства, които нямат нищо общо с магията.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Lore

Атлантида
« Отговор #6 -: 13 Октомври 2009 16:40:26, Вторник »
Нямам достатъчно познания за да прокарвам тоерии.
 Аз самия търся и гледам да не пръскам усилията си във всички насоки.
 За атлантска магия реално не знам нищо.Предпочитам да се съсредоточа върху моето търсене, но ако ми се дава странична информация няма да я отхвърля. Най-малкото от обща култура е доста полезна.

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Атлантида
« Отговор #7 -: 21 Август 2011 18:48:13, Неделя »
хммм,а аз съм учила по "Световни религии",че древните устни предания,предшественици на написаните Веди,Упанишади и Бхагават гита,са на атлантидите.
 ......и по "История на изкуството",за египетските царства датите стигаха май над- 10 000 г. назад пр н.е.

Неактивен Zapko_

Атлантида
« Отговор #8 -: 6 Ноември 2011 21:44:14, Неделя »
Колкото до атлантската магия. някъде бях чел, че атлантите са предали уменията си за преодоляване на пространството и времето на древните маи и на Египет. Поради тази причина и двете страни изграждат пирамиди, където съхраняват тайната, защото в неподходящи ръце тя може да бъде опустошителна и да погуби целият ни познат свят. Това което помня е че атлантската магия е много силна и надхвърля всяка друга. И в днешно време на посветените в тайната не е разрешено да използват в максимална степен способностите си. Те прилагат дарбите си за въздействие върху отделни човешки съдби, но не и върху големи групи от хора и събития.
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса!!!

Неактивен PAYMON

Атлантида
« Отговор #9 -: 2 Април 2014 09:38:42, Сряда »
Нали се говори че Хермес Трисмегист е последният жител на Атландита,полубог,предал на хората някой науки като физика и астрономия,също и алхимията.Не си спомням кой автор твърдеше това,всъщност ако не се лъжа бяха автори..геологията е доказала че на мястото на атлантическия океан е имало континент.Но попринцип независимо съществувала ли е или не Атлантида,хората много са поукрасили този мит.....
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен огледало

Атлантида
« Отговор #10 -: 8 Април 2014 02:49:42, Вторник »
Хермес Трисмегистис...много неща ни е оставил, голяма част-непреведени

Неактивен PAYMON

Атлантида
« Отговор #11 -: 8 Април 2014 08:50:39, Вторник »
огледало какво например? сподели нещо повече
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен огледало

Атлантида
« Отговор #12 -: 8 Април 2014 10:34:42, Вторник »
Не мога, точно Хермес Трисмегистис е написал знанието да се разпостранява избирателно, не публично, има един вид споразумение за мълчание smile

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #13 -: 8 Април 2014 10:38:51, Вторник »
Между кого огледало, има споразумение за мълчание!
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Атлантида
« Отговор #14 -: 8 Април 2014 12:08:45, Вторник »
Хермес Трисмегистус

 Хермес Трисмегистус е познат под различни имена и начин на изписване,а именно като: Хермес Трисмагистус,Хермес Трис Магестус,Тройновеликият Хермес,Тот-Хермес ,Тот или Хермес.
 Смята се че Хермес Трисмагистус е бил египтянин. 
 Също така се смята че Александър Македонски е открил гроба му в една пещера край Хеброн. В гробницата е била съхранена смарагдова плочка,прочутата tabula smaragdina. Смята се че тази плочка съдържа основната доктрина на алхимията. " Ти трябва да разделиш Земята от Огъня,неуловимото от видимото-внимателно,с прилежание и постоянство. Това е най-силната от всички сили,защото тя ще победи всичко,що е неуловимо и ще проникне във всичко дето е непробиваемо. Така бе създаден и света...." 
 Зад името се крият не един ,а група египетски мъдреци които са и авторите на Херметическите текстове. Самото име е съставено от имената на гръцкият бог на търговията и крадците,вестоносеца на боговете и бог на магията Хермес и на египетският бог на магията Тот.
 Текстовете оцелели до наши дни представляват фрагменти от 40 томов труд наречен "Херметика". Той съдържа философски разсъждения с кабалистични и християнски елемент,с вплетена в тях египетска философия.

 Текстовете са се съхранявали в Александрийската библиотека до подпалването и от Гай Юлий Цезар 48 г.пр.хр. когато голяма част от тях изгарят. По късно през вековете голяма част от оцелелите текстове са били унищожени от персийските завоеватели и ревностните християни. Като голяма заслуга за това има фанатичният император Теодисий ІІ който унищожил повечето от езическите сгради и езическото книжно наследство през 391 г.сл.хр.
 Текста оцелял до нас се нарича "Божествена истина" и разказва за мъдростта разкрита пред Хермес Трисмагистус за това как да направим духовно израстване. 

 Легендата която съпровожда името на Хермес Тресмагистус твърди че той е бил цар управлявал своя народ 3000 год.,носил на гърдите си смарагдова плочка която съдържала цялата световна философия,и е успял да победи дракона на невежеството Тифон.
магията не е религия или философия,а начин на живот