Автор Тема: Техники за безопасност при магическа работа  (Прочетена 11532 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« -: 5 Март 2012 19:35:11, Понеделник »
С оглед на някои изминали събития, видя ми се редно да има тук и такава тема.

 Какво според вас трябва да се прави, за да си осигури човек личната си безопасност (психическа и физическа) при занимания с магия?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #1 -: 6 Март 2012 09:47:19, Вторник »
Ами не за първи път изкачат разни....такива хора тук. А също така и самоубийци в големи размери и с бъдеще такова. Но всеки трябва да си научи уроците, преди да влезне в правия път, до колкото може един път наистина да е прав и без дупки. Ако касае пряко сайта, ние самите трябва да си защитаваме мястото. Няма такова нещо като "Техники за безопасност при магическа работа" , освен ако Тери Пратчет не ги измисли, то тогава ще бъдат едни....Просто всеки трябва да бъде до колкото може с акъла си и да знае колко може да понесе, щото понякога наистина си се изперква. Човек сам трябва да се контролира и да се усеща, спрели да го прави, тръгва не за където трябва. Мисля , че в момента има доста по-сериозни, отговорни и улегнали хора тук, които не се впечатляват много от "лъскавата" страна в магията, а просто търсят знание, което да получат, за да вървят напред, както са избрали. Може би трябва да помислим за Изолатор или Секция за временно настаняване на практици, дето да поохладят страстите си. biggrin
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Deimon-Diavolo

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #2 -: 6 Март 2012 17:06:35, Вторник »
Това ми напомня за стар приятел..казваха му Андраберс и твърдеше, че е сатанист. Но аз и другите знаехме, че прави други работи.
 Нямаше самоконтрол, беше заслепен от черната магия и тя го беше погълнала съвсем. Правише магии на всичко и на всеки, опита се дори и на мен. Аз тогава не издържах да го гледам и събрах няколко мои приятели, който не го търпяха и се опитахме да обединим сили за да му наложим контрол върху действията. Не успяхме да му наредим да не прави такива работи 5 човека. Ум не ми събира как един човек може да е толкова силен и зъл. Добре, че не се е регистрирал тука. Не ви го пожелавам. Малко ме притеснява отговорите на някой теми от потребител на име - Embodiment_Of_Evil ..
 По темата ще кажа, че за предпазни мерки може да се предприемат много неща и без рядки руни.
 При някой черни магии и вещерски може да се изобрази печатът на соломон на ръката. И когато е в опастност
 я изпъва на някоя страна и така нещото не може да го нарани.
 А за неговата лична безопасност е най-добре да му помогнат няколко човека, подобно на нашия случай.

 Най-реалното нещо в менталистиката и всички видове магии и това да наредиш на ума на някога с мантра.
 Ако си по-силен от него духом, психически и физически само като изречеш:
 Забранявам ти -името- да навреждаш на себе си или на другите.
 Това се повтаря няколко пъти.

 Ако проявите интерес моля ви да се присъедините към мен за да накараме да спре онзи урод да прави глупости.
 Трябва ми някой по-силен който има желание да спре някакво зло.
 Обаче сигурно си мислите, те са се опитвали но не са успяли..сигурно такава мантра не съществува.
 Да обаче след като се видяхме с урода той ми каза:
 Защо ми правиш магии ?
 Как разбра?
 Усетих.

 Така, че да трябват ми няколко доброжелателни хора да ми помогнат да го спра.
अंधेरा है जहां कोई रोशनी है.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #3 -: 6 Март 2012 18:54:07, Вторник »
Quote (Deimon-Diavolo)
Малко ме притеснява отговорите на някой теми от потребител на име - Embodiment_Of_Evil ..


 Deimon-Diavolo , да, така е- следва да те притесняват мненията ти през ник Embodiment_Of_Evil, а ако ли не- ще ти помогна да те запритесняват. Гарантирам ти, че можеш да имаш абсолютната убеденост, че аз зная, че зад никовете Embodiment_Of_Evil и Deimon-Diavolo стои един и същ човек. wink

 И сега дай да вземем да уточним някои неща.

 Първо - полът ти. В профила ти пише Maria Reguia Valzevia, пък Мария някакси е женско име. Та последно какво си - момче, момиче? Не се засягай, профилактично си питам, таковата... smile

 Второ - възрастта ти. Защото...
 Под ник Embodiment_Of_Evil на дата 04.03.2012г. си написал:
 
Quote
Живея напълно добре имам пари, деца, къща


 А сега:
 
Quote
12-ти клас съм.


 Виж- за 12 клас мога да се съглася. wink

 И ако спреш да лъжеш, понамалиш нивото на фантазията си и се запридържаш към реалността... И започнеш да четеш внимателно и да осмисляш какво ти пиша, то... Може да се опитам да ти помогна, не като маг, а като психолог. Ако ли не- просто отново ще те баннем с колежката админша myself и ще зачистим мненията ти след бана.

 Надявам се да ме разбираш правилно. В момента ти се сърдя за поведението ти, което поддържаш.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #4 -: 6 Март 2012 19:52:07, Вторник »
Deimon-Diavolo, пиши ми на ЛС твой актуален мейл, да обсъдим с теб някои неща.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #5 -: 8 Март 2012 10:48:57, Четвъртък »
Оставете го човека бе, ако не луната, може някой летящ астероид да премести и да спаси планетата... wink

Неактивен Crusader

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #6 -: 3 Септември 2012 15:22:13, Понеделник »
Може би си струва в инструктажите по магически ритуали да включите азбестово одеало и прахов пожарогасител. За работа на гробища, замъци и дворове - противопожарни лопати, тупалки и кофпомпи, щото иначе

 moil и pocus

Неактивен niksi

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #7 -: 7 Декември 2012 18:51:10, Петък »
Какво представлява кофпомпата и срещу какво точно се използва?

Неактивен niksi

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #8 -: 12 Декември 2012 16:34:12, Сряда »
Резонен би бил и въпроса, какво би породило такава опасност?Като например дали неправилното изпълнение на ритуал може да обърне негативно влияние у оператора, призовават се същества и сили върху които може и да не бъде наложен контрол, въпреки първоначалната увереност и др.По второто съм чел някои неща из нета, които незнам дали са истина или просто детински измислици, но някои от постовете са от сериозен човек и си имам едно наум.

Неактивен Jokera

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #9 -: 29 Май 2014 15:31:13, Четвъртък »
Извинения, ако не е точно тук мястото за последващият ми въпрос, но "техника на безопасност" и "прогонване" ми се струват близки. Въпросите ми са, какво представлява "Малък прогонващ ритуал на Пентаграма''?
 За какво служи и кога се ползва? 
 Очакваната от мен информация, ако има такава, се надявам да бъде от хора които са практикували ритуала, а не копи-пейст от някъкъв източник.
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #10 -: 29 Май 2014 20:52:29, Четвъртък »
Странно... Тези дни във ФБ ме попитаха точно за този ритуал... Чак започвам и аз да се питам??? Има ли такъв? Какво гони? И защо е малък?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен weezyyyy

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #11 -: 30 Май 2014 00:24:42, Петък »
не съм все още практикуващ, а едва на етап четене, но по въпроса за ''Малкия прогонващ Ритуал'' съм чел в книгата ''11 Урока по Съвременна Магия'' и знам само, че се използва за защита и хармонизиране с вселената и е добре да се изпълнява всеки ден от Практикуващият... А колкото за книгата, идеално четиво както за начинаещи, така и за вече изградили някаква основа Магове...

Неактивен aves

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #12 -: 30 Май 2014 13:41:58, Петък »
1
Quote
Какво според вас трябва да се прави, за да си осигури човек личната си
 безопасност (психическа и физическа) при занимания с магия?
- "Най-добрият начин да се защитиш е да не се оприличаваш."(Марк Аврелий)
 - "За да бъдеш ненараним, премахни това в теб което наранява, защото нараняващото е което е наранимо."(Буда)

 Всяка магия е резонанс, връзка, свързване на съществуващото с желаното, на мага с обекта. Извод: Няма ли връзка, няма и начин за въздействие/вреда. Физически - това е избягване на опасните места, психически - невплитане емоционално в ситуацията, магически - очистване на съзнанието от мисловни пороци(пороци! а не желания или чувства или друго), за да няма с какво да резонира потенциално вредното влияние.

 Подобна нагласа и пречистване са неприложими за обикновения човек, понеже той никога не обръща внимание на вътрешния си свят, затова той ще бъде винаги уязвим за въздействия и манипулации. Обаче, за кандидат-мага е възможно и необходимо. Лично аз не мога да приема за "напълно обучен маг" този, който не е постигнал подобно ниво на стабилност в себе си. Постигналият го пък ще е като кристална скала в която се разбиват вълните, или като минаващ слон по когото лае завързано куче. Стремящият се към такава нагласа строи вътре в себе си непревземаема крепост(http://www.tanais.info/roerich/roerich0101.jpg).

 2.
 Що се отнася до мрп(малък ритуал на пентаграмата), грп(голям ритуал на пентаграмата), ртк(ритуал на трите колони), ритуал на трите циркулации и всякакви подобни - те са символни практики. Следователно, за да сработят, човек трябва да знае какво символизират в най-големия детайли. Това става или с дълги часове размишление в медитативно състояние или ако някой ви връчи детайлната им символика и ви насочи как да я тълкувате. Така в мпрп трябва да се знае рисуваният пентаграм какво символизира със всеки лъч, също всяка линия се рисува в съпровод с точно определена мисъл, освен това зависи посоката на рисуване, началната точка и прочие... тези неща обикновено ги пише в книгите(включително и в гореупомената, доколкото си спомням). Обачее има и други детайли, които трябва да се откриват с повече усилия.
 Например елементите с които свързваме върховете не са само природни стихии, но и означения на части от психиката, които пък имат връзка с определени органи в тялото, и връзката между стихия-елемент-психика-тяло става чрез фокусиране върху определени качества, за определено време, фокусиране с най-пълното им изживяване. При това те варират в зависимост от целта/работата, за която искате да се подготвите чрез мпрп. За защита например те са:
 устойчивост - ляв крак - битие
 сигурност - десен крак - социум
 любов - лява ръка - контакти
 надежда(даване на) - дясна ръка - действие
 доверие - глава - мислене/първообразен план
 сила - в централната визуализирана сфера или сърцето - духовния пръвопричинен план
 започва се с етер и се свършва с огън
 За повече детайли предполагам трябва някой член на ордените от които води началото си тази практика, следва да се произнесе...

 Подобни символични ритуали винаги включват много повече отклокото може да се види на пръв поглед. Затова и са подходящи за всички да ги правят ежедневно.
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #13 -: 2 Юни 2014 15:20:14, Понеделник »
aves
 МОже ли подробно да напишеш как се прави ритуалът - малкият или големият.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен aves

Техники за безопасност при магическа работа
« Отговор #14 -: 2 Юни 2014 22:41:16, Понеделник »
Доналд Майкъл Крейг, Съвременна Магия, глава 1.

 това което добавих беше по-скоро разширение на даденото в тази глава, като го свързах с иформация от други глави на същата книга, и с други книги по кабала

 ...има детайли, които трябва да се откриват с повече усилия...
 считам, че ако няма усилия, изразходени за търсенето и за анализиране на символиката, ритуалите са просто театър... когато пък положиш усилията и разбереш символиката, ритуалът вече не ти трябва... както не е нужна вече проходилката на възрастния... все пак това си е само лично мнение
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня