Автор Тема: Смъртта едно ново начало или трагичен край?  (Прочетена 38308 пъти)

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #75 -: 20 Август 2014 22:46:53, Сряда »
Добро начало posleden,когато започнеш да се избавяш от страховете си ставаш свободен.
 А, страхът от смъртта е един от най-големите човешки страхове. smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #76 -: 20 Август 2014 23:55:38, Сряда »
Преди година, един по- възрастен и по-успял от мен човек ме потърси за помощ. Страхът от предстояща загуба на фамилния дом, от позора на провалил се човек, го правеше неспособен да мисли. " Ако не спася дома си - вероятно ще умра!" С това завърши изповедта си. Не можеше да види че сам ще се спаси, не приемаше синът му да му помага. Здравето му  се сриваше. Казах му какво да прави, показах му и методика за която, пред всеки друг бих мълчал. Не положи старание и не подобри своите способности. Продължи да харчи и време, и пари. Когато пак ме намери каза: "имам чувството, че всеки момент ще умра". Усмихнах се и му отговорих - ти вече си умрял ... и къщата ти я няма. Вече нямаш този проблем. Това бреме не съществува! Хайде сега ние двамата с тебе, след смъртта, да видим какво можем да направим по въпроса.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #77 -: 21 Август 2014 01:32:32, Четвъртък »
biggrin Има какво да се научи от теб човек.
 Има много хора на които чувството за контрол им пречи,а когато става дума да се допусне и по-млад човек,нещата стават катастрофални.
 А,в същност младите са двигателя на живота. 
 Ако се вслушваме в тях ще напреднем много. Когато казвам "да се вслушаме" не казвам да им дадем контрол,а да чуем какво говорят.
 Защото младите гледат с очи от днес,а ние гледаме с очи от вчера.
 Когато казвам "младите" имам в предвид наистина младите,защото един 33 годишен човек вече има известен житейски опит и можеш да му се довериш.....до някъде biggrin

 Единици са тези които наистина са млади и знаят какво правят.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #78 -: 21 Август 2014 11:03:10, Четвъртък »
Чшшшш, алуо, 30 и кусур годишните сме млади още   
 НЕ възрастта определя мъдростта, обаче.

Неактивен m0rpheus

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #79 -: 10 Септември 2014 12:58:55, Сряда »
Четох коментарите  до  страница 2 и  като  първи  коментар искам да дам  мнението си . Предварително искам да се извиня  на всеки  който  косвено или пряко  засегна , не може да не се съгласите  , че всички имаме  право на мнение ,  било  грешно или не   ще ви го  споделя .  За  да  влея малко  ясното  защо  така  мисля , ще кажа   следното   което  адресирам  с  УВАЖЕНИЕ към  Шадоу ,   във връзка  с кореспонденцията ни , да   прав си , имам  нужда   и ще те послушам , трудно ми  е  темперамента ми е  като на младо конче .  Няма  досег  поне не и привидно с магията ,  тук сам   за да открия   отговори на въпросите ми които  се появиха  в съзнанието ми ,  отнасям се  с чест и почит  към  изкуството / магия /  и  към  хората    изразяващи  своя  път ,  с  нея .  На 22  години съм ,  и  нямам   този опит , както някой  биха ме  критикували , моля  с този си  първи пост да не си  спечеля  БАН .

 Не мога да  се съглася   , че  смъртта   е края .  НЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ и  ще се опитам  да обясня защо .
 *  Как  бих те  си обяснили  при регрисивната  хипноза , познанията  за  ,  наука , хора , събития ,  предмети ,    до  90 %  точност ?
 *  Един  от законите на природата  , нищо не се губи - то изменя  формата си ,  енергията не се губи !
 * Реалност ,  а сега  да Ви  видя  какво е  реалност  ?!  Нима   това  което  се  докосваме  всеки ден  може да е  реалност ,  нима  НА  100 %  сте сигурни  , че   това  което е сега  е реалност ?  А ,  Нима можете  да кажете  , че вярвате или не  , Не  чакай малко  вярата и приемствеността  е строго  различна  , за самия  човек ,  на базата  вътрешно  познание ,  което ни е  вложено  в нас  самите  от тези които  ни създадоха /  не отричам  Бог , Бог има  и ще има ,  като  хора на изкуството  ,  Всеки знае , че   трябва  да се  вярва , - вярата е  сила ,   равна  на  любовта ,  нима Вяра + любов = ЖИВОТ   .  Ок добре  , как ще си обясните ,  ще се опит  чрез науката  да   го кажа :
 Квантова  физика ,   НИМА  СТЕ  СИГУРНИ  АМА  НАИСТИНА  СИГУРНИ  ,  че така  скъпия  АЙНЩАЙН е  прав ?    по  специално  за квантовата  физика  където  е доказано  , че  дори    на   ниво  електрон  - той  е   съществува  сега , в    наистина  този момент    и  същевременно  не ,  той  е  както    някаква  частица  както  всички  знаете , но той  е също толкова  "  жив "  колкото  моя  милост   и  Вас , Магия  ,  или  физика , психология ,    някой  с точност може ли  да каже  какво  е  и какво не /  да може  , но не  и   хуманоиди като  нас /   Вие   имате  способността   да  развивате  това изкуство ,   няма как  да ми кажете на 100 %  ,че  това което  знаете е истина ,  илюзорната   ни представа   за кое е  и не е , е сравнително  грешно .
 Извинявам се , малко се отклоних по темата ,  да  за мен има  прераждане , им   живот и не  ,  смъртта  драги ми  съфорумци ,  е  просто  живот  ,  не е моя прищявка ,  или  лудост ,  не  надявам се  с това което съм написал , да съм  докоснал някоя  душица която   , тук   събудена ,  търсеща  точно  това  за което  моя  милост говори , истината ,  било то   за живота или   там   по каквото  и причина да е тук , да има  дано  ,  не  на 100 , не 1000 , а на 10на степен 93 / тригинтилион /  Ви  уверявам , ще  се  изненадате каква  е  наистина , Истината , wink    с цената на  живота си   защитавам  позицията , като  ви казвам има   * живот * след смъртта , Не сме   тук на  Земята да живеем  драги ми  хора , ни най - малко  тук сме да учим smile vinsent

 П.п  за  тези който  наистина   приемат "  науката  -  която  е псевдо наука на   батко ви  ********************* smile  моля  прочетете
 ->   Престън Б. Никълс и Питър Муун - Проектът Монтоук
 ->   Холографската вселена  на Майкъл Толбот
 знам  , че   много  бягам от  този   форум , но  като  любопитно  четиво    можете  да  добиете  малка  идея за какво  говоря , ДА ТОВА НЕ  е конспиративен  форум smile но .. 

 Шадоу ,   извинявам се и на  другите  администратори , потребители , но  всеки има право на мнение ,   надявам се    да съм бил полезен .

 И магия ,  физика , психологи ,  и  вяра  са една  малка     нано част от  това което е , и  наистина   трябва да се  изчете главозамайваща  литература   за да си  претъпим егото какво е , и какво е не  ,  малко  са   индивидите който  знаят  какво  е и какво е , но на никой не му трябвя  събуден   човек , готов да  мисли и да  защитава интересите си / било  то   духовни , материални , социални и блябляблялбя /  . Затова сме  тук и търсим  отговори , всеки знае  , че нещо не е наред ,   въпроса  е   чрез какво да се  събудим smile
Не  възрастта определя  мъдростта !!!

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #80 -: 10 Септември 2014 13:22:46, Сряда »
m0rpheus,  Когато изразяваш  мнението си без да обиждаш някого, не е нужно да се извиняваш хиляда пъти (идва ми в повече cool ). Тук всеки има право да каже мнението си, дори и различно от останалите, но трябва е поднесено по подходящ начин.
 Това, което привеждаш като пример, че нищо не се губи и само сменя формата си в природата е вярно. Но то не доказва нищо. Защото тялото след смъртта сменя формата си, изгнива демек и става за храна на други твари. Не се губи, не е безполезен отпадък. Остава ли обаче друго освен тяло се пита в задачата.
 Аз лично също не споделям теорията на Сянката за нищото след смъртта   ( Сянка  tongue )

 И малко извън контекста на темата - по начина, по който така плахо и супер извинително изразяваш мнението си, явно скоро си отнесъл някой БАН под друго име wink

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #81 -: 10 Септември 2014 14:00:47, Сряда »
m0rpheus, нека да ти отговоря на въпросите ти, тъй като ги отнасяш и към мен...

 По реда-
 1.   Как  бих те  си обяснили  при регрисивната  хипноза , познанията  за  ,  наука , хора , събития ,  предмети ,    до  90 %  точност ?

 Аз съм психолог, както знаят и останалите от форума. Бидейки такъв, аз разбирам от хипноза професионално. Горното ти твърдение не отговаря на истината. При регресивна хипноза човек дори случките от реалния му живот често разказва като ги изопачава, та камо ли да си спомни "предишен живот". Има друго. Някои хипнотизатори, къде самоуки, къде учили се на хипноза професионално, просто не ценят психичното здраве на хората, които отиват при тях и срещу скромната сума ще те хипнотизират и ще те накарат да повярваш, че си видял предишен живот и всичко останало, което си написал. Резултатът от такъв вид хипноза е по същество осакатяване на психиката. Понякога е и осакатяване на физиката. Подсъдно е в редица държави, но нали сме в България, тук всеки се гаври с хората както си иска... Та... Регресивната хипноза не е доказателство за минали животи, а е гавра с психичното здраве, след която последиците за жертвата на измамата са нелицеприятни.

 2. Един  от законите на природата  , нищо не се губи - то изменя  формата си ,  енергията не се губи !

 Така е. Но това не означава, че след смъртта си човек става на дух. Процесът на трансформация се нарича гниене, освен ако не е говорим за кремация. Тогава имаме трансформация чрез огъня до състояние на тленна прах. Енергията не е загубена. Но така се трансформира. Проверката ти е причина-следствие. Причина- отказ на тялото да функционира, което е смъртта. Под влиянието на всякакви микроорганизми, на въздух и прочие- започват гнилостни процеси. Резултат- гниене. Поради същите микроорганизми и поради загуба на телесни течности, тялото след смъртта започва да става по-леко. Някои шарлатани наричат въпросните напълно естествени и обяснени отдавна процеси "душата отлетя". Не ти препоръчвам да им вярваш.

 3. Реалност ,  а сега  да Ви  видя  какво е  реалност  ?!

 Светът ни и богът според християнството, видно от долната снимка, правена в християнски храм:
 

 Бог в седи в облаците на небето- буквално. Той си има "царство небесно", та затова. Под земята стърчи озъбено чудовище, а на зъбите му стърчи зверилник някакъв с корона. Повече казват- "ооо, аз в това няма да вярвам". И смело се впускат да създадат нова фантазия, която да не им звучи налудничаво. Само че това си остава една тяхна лична фантазия, базирана на оригиналния първоизточник, който е лъжа. Не го препоръчвам едно такова префантазиране на дадена лъжа. Вредно е- пречи на осъзнаването на реалността.

 Ако си мислиш, че другите религии са по-добре от към описание на "реалността", бъркаш се. Има над 3000 религии. Направих си труда да изуча по-съществените. Откривам във фантазната им образност, в ритуалите им, проява на редица психични заболявания.

 Имай предвид, че не допускам обсъждане на религия в този форум. Имам си своите основания за това ми решение.

 Айнщайн каквото описва- е реалност. Айнщайн е атеист, както сам е написал в трудовете си (интернет не е добър източник - чети оригинала на творбите на Айнщайн). Всичко, което Айнщайн твърди, е базирано на доказателства, а не на явно нелепа болна фантазия.

 За край- отново остава препоръката ми- ако желаеш да се развиваш в сферата на магията- следва да четеш сериозна научна литература, но не от сайтове, а от съответните специализирани учебници и книги...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен m0rpheus

Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #82 -: 10 Септември 2014 14:36:38, Сряда »
Delta,  в  друг  форум  ,  бях  заглушен  за винаги :Д  понеже   прецених  , че  трябваше да коментирам от  сърцето си а не  от  мозъка си .. smile

 theshadow,  Айнщайн ако не  нарочно  , то  по  определени  причини има пропуски , ако ли не    направо отклонение специално  за Холографната  вселена  / в квантовата  физика  / ,   / няма да навлизам  в подробности /  ,   и  не няма да  обсъждам  религиите , по принцип и аз съм атеист  , що се отнася  до псевдо религията smile

 Под Бог  не   смятам  този  упоменат  в  християнството ,  юдеизма , мюсюлманството и  каквато и да е  религия  .
Не  възрастта определя  мъдростта !!!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #83 -: 10 Септември 2014 14:52:10, Сряда »
m0rpheus, аз боравя с доказателства. Къде точно Айнщайн е направил пропуски, къде точно греши? 

 Бог е религиозна измислица. Без значение кой как го възприема.  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Смъртта едно ново начало или трагичен край?
« Отговор #84 -: 12 Септември 2014 20:38:11, Петък »
Моето мнение по въпроса е, че каквото и да си мисля, и каквито и теории да имам, фактът е, че реално не знам.  :(