Автор Тема: Светена вода ?  (Прочетена 14754 пъти)

Неактивен 7h3cr0w

Светена вода ?
« -: 13 Февруари 2012 21:36:32, Понеделник »
Здравейте, имам един въпрос към вас.
 Попринцип за да пречистиш дома или нещо друго хората казват че се използва светена вода. Ето тук е въпроса. Тъй като тук е малко градче и дори църквана е затворена, можем ли сами да си направим светена вода. Т.е да сложим кръст във водата или трябва да се чете нещо.... Начинаещa съм...
 П.С : дано да не съм объркала мястото на темата biggrin
It can't Rain all the time :]]]

Неактивен 921

Светена вода ?
« Отговор #1 -: 14 Февруари 2012 16:52:22, Вторник »
Светената вода, е вода с променен информационен код. Чрез молитви и напяване самата вибрация от гласа, променя кристалния състав на водата. Има всякакви текстове в нета в зависимост от това в какво вярва човек, християнски молитви, арабски, будистки, индийски всяка религия и всяка друга парадигма. Може да импровизира човек стига молитвата или наричането да идва от сърцето.
 Има различни начини за прочистване на стая, сграда, имот, автомобил...чрез кадене, ръсене на сол, свещи, свещи и огледала и т.н.
Роден съм от Вселената. Бог е мой баща. Земята дом. Волята закон.
 921

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #2 -: 14 Февруари 2012 18:22:53, Вторник »
Това на схемите по-долу е вода, 921. Кое се променя в състава и при пеене или при вибрация от глас? Кое от изобразеното на схемата е т.нар. от теб информационен код?

 

 

 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #3 -: 14 Февруари 2012 18:31:36, Вторник »
7h3cr0w, защо считаш, че следва да пречистваш дома си?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен 921

Светена вода ?
« Отговор #4 -: 14 Февруари 2012 19:16:36, Вторник »
Намери снимки на кристалния състав на водата...чешмяна, от извор и такава дето е напявана. Кристалния състав е като снежинка. Това дето си показал не са реални снимки а образни рисунки от химията. Направи експеримент и налей две чаши вода. Едната я обиждай всеки ден, а другата я хвали всеки ден. Така една седмица, и отново ще пишем. Аз също ще направя това, и да сравним. ОК? И един въпрос... каква е разликата от изворна вода и чешмяна? От минерална и изворна? Все пак мисля че знам отговора според горната схема...няма разлика, а дали е така реално? Всеки може да прецени сам.

 П.С. Предложението за експеримента с водата е в сила. Ако съм прав, черпиш по една студена бира. Ако не, аз черпя...кеф ти заедно кеф ти онлайн. И всеки който желае може да опита...
Роден съм от Вселената. Бог е мой баща. Земята дом. Волята закон.
 921

Неактивен 7h3cr0w

Светена вода ?
« Отговор #5 -: 14 Февруари 2012 19:20:47, Вторник »
Еми много пъти са ни правили черни магии и такива неща и мисля че и този път трябва.
It can't Rain all the time :]]]

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #6 -: 14 Февруари 2012 21:08:59, Вторник »
@921

 Скица или не, водата е преди всичко Н2О. Въпросите ми си остават.

 Поне на мен, за да приема едно такова твърдение за истинно, ми трябват причинно-следствените връзки и проверими конкретни доказателства. Това ще рече:

 1. Кое е информационен код в Н2О?
 2. Кое в Н2О помни и къде точно са промените в Н2О?
 3. Писал си за промени в състава. Значи и кое конкретно се промени в състава на Н2О?
 4. Твърди се, че водата помни събития и мелодии. Нека ги възпроизведе тогава, но не на вкус, цвят и мирис, защото бактерии и микроорганизми бол, а те са живинки и някои си виреят в Н2О-то.

 Наблюдения, които не дават задоволителни и категорични отговори на тези въпроси, за мен са недостатъчни.

 Имам експеримент по въпроса. И всъщност дори не е задължително аз да участвам, а може да се направи от кои да е двама души. Условието е водата да е стерилна. Единият казва на водата една дума, която тя има задача да запомни, а другият човек трябва да получи запаметената от водата дума.

 Няма нужда да се чака цяла седмица. Водата чува думата от първия човек за половин минута (далеееч от човекът, на който водата ще "казва" какво е запомнила). В следващия момент вече водата или си демонстрира какво е запомнила от чутото на другия човек, който не е чул думата или водата не помни нищо, затова и другият човек нищо не може да възпроизведе от спомените на водата.

 Точно в момента свободното ми време е доста липсващо, но по-натам за бира защо не, с удоволствие.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #7 -: 14 Февруари 2012 21:25:52, Вторник »
Quote (7h3cr0w)
Еми много пъти са ни правили черни магии и такива неща и мисля че и този път трябва.


 Да... Но трябва не на мястото около теб, а на съзнанието ти. Трябва да изчистиш съзнанието си и да започнеш живота си отначало и необременено.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен 921

Светена вода ?
« Отговор #8 -: 14 Февруари 2012 22:05:45, Вторник »
ОК. Знам друг случай с вода. На едно събиране, група хора обсъждали къде да складират някакъв химикал, на масата е сервирана само бутилирана вода. След сбирката всички участници са мъртви? Над 10! Аутопсията показва че са пили само вода? Реален случай който е документиран в филм за свойствата на водата. Как кристалния състав на водата пренася информация. Но това ако го докажа значи съм за нобелова награда.
 Светената вода може и да е вид плацебо. Може да е и самовнушение от моя страна. И се питам кое е реално? Крайния резултат, или изследванията на учените? Щото докторите нямат нещо против рак, но има много изписано за хора който са се излекували? Или са лъжи? По принцип науката няма доказателства за много неща...аурата например, кванти, пренос на информация по бързо от скоростта на светлината, информационни полета,интуиция, чакри, кинези, има ли по-малко нещо то атом и електрон... кое е реално и кое не.
 Каква е разликата от изворна вода, и от чешмяната, след като състава им е един и същи? H2O. Пил съм от извор и от чешмяната, разликата е огромна, кое е променило вкуса? Хлор?Ръжда по тръбите? Нали h2o си е h2o?
 Кое е по-различното в един ритуал? Думите на "силата" или вярата? Какво е вярата? Вид плацебо? Има ли прагове вярата, и до къде може да стигне човек?
Роден съм от Вселената. Бог е мой баща. Земята дом. Волята закон.
 921

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #9 -: 14 Февруари 2012 22:28:07, Вторник »
@921
 Като бивш ВиК мога да ти кажа, че от водната пара на банята си може да хванеш настинка, ако водоемът я съдържа. Настинката може да варира и до смъртоносна пневмония, примерно. Уж трябва водата да се обработва, за да се избегне това, но... Винаги има "Но".

 Водата си има навика да завъжда разни работи да си живуркат в нея, а те от своя страна я променят. Но това не я прави нещо по-различно от Н2О с разни живуркащи работи вътре. Пък ако ще говорим за вода с примеси на химия някаква вътре, то самото твърдение, че именно водата помни, става опорочено.

 Кое не хареса на простичкия експеримент, който предложих? Таковата, все пак идеята беше, че водата помни, а не, че нещо друго, плуващо във водата или добавено към водата, помни? Затова условието за експеримента е все пак стерилна вода. Вода, така де, само вода. Без примеси и без живинки вътре.

 За Шерлок-Холмския случай...
 Логически погледнато ти и аз не сме виждали резултатите от аутопсията и няма как да проверим този случай. Логически погледнато има смъртоносни вещества, които се изнизват от тялото в рамките на минути, след като са го убили. Логически погледнато... Филмът може да е платен, за да се защити невярна теза. Всичко може да е.

 За плецебото...

 Плецебото е документирано като възможно да лекува и се използва в медицината, а и в психологията, но и до сега в научната общност текат спорове дали е коректно да се използва, защото то не при всички хора действа. При едни действа, а при други - не. И ако те са болни и не им подейства, идва някак като гавра с човешкото достойнство и права.

 Ако имаш плецебо, което си изловил, че ти действа - ползвай го. Докато те лови плецебото, то ще имаш положителен ефект от него, който не виждам причина да не потребяваш. Както е казано- "Ако нещо работи, не го пипай."

 Аз от своя страна съм от хората, на които не им действа плецебото. И гледам да го избягвам за себе си.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #10 -: 14 Февруари 2012 22:29:03, Вторник »
Quote (921)
Кое е по-различното в един ритуал? Думите на "силата" или вярата?


 Нищо от посоченото, но това е разговор за друга секция, таковата, скрита. smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #11 -: 14 Февруари 2012 22:34:46, Вторник »
Quote (921)
По принцип науката няма доказателства за много неща...аурата например, кванти, пренос на информация по бързо от скоростта на светлината, информационни полета,интуиция, чакри, кинези, има ли по-малко нещо то атом и електрон... кое е реално и кое не.


 А не, напротив. За всичко изброено има средства за проверка от науката и проверими доказателства за и против като резултат от проверката. Но темата би станала много дълга, ако почна да пиша.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен 921

Светена вода ?
« Отговор #12 -: 14 Февруари 2012 23:01:07, Вторник »
Благодаря ти за отговорите... много харесвам подобен тип комуникация...без значение кое е "истина " и кое не, вярно не вярно. Ценното е различните гледни точки, дали наука или фантазия, реални или не, за мен е конструктивно. Когато съм доволен не мога да се сдържа, да не изкажа благодарност.
Роден съм от Вселената. Бог е мой баща. Земята дом. Волята закон.
 921

Неактивен ozy

Светена вода ?
« Отговор #13 -: 17 Март 2012 02:15:58, Събота »
На въпроса на 7h3cr0w, как да си направи светена вода, ще му кажа че освен напяването на просветен човек, в състава на светената вода има и благородни метали, които "прочистват" водата (дори от бактерии), тогава трайността и без да жабоняса се увеличава в пъти, а и е доказано че благородните метали имат здравословно действие при приемането в малки количества. За това ще е необходимо да оставиш водата да престои малко време със сребро и злато в нея(добре почистени предварително бижута например). Ако си виждал в църквата натопен кръст във водата, вече знаеш защо е така.
 Относно спора между theshadow и 921, мога само да потвърдя това, че водата е необикновена и че има памет и съответно различни свойства. Има доста изписано и тествано в интернет, за това хващам първото което ми падне и го предоставям за гледане, а ако все пак някои се съмнява, може сам да се обеди, като си направи сам експеримент.

 http://vbox7.com/play:c7c458b4

 http://www.mystics.eu/%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8/77-vodata-ima-pamet-masaru-emoto-poslania-na-vodata.html

 http://www.bezlekarstva.bg/2010/05/15/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1 %82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA/

 Някъде имаше описано в точни цифри за промяната на ъгъла на кристализиране на водата, при различното отношение с нея, но не го намирам в момента.
The wizard of Oz!

Неактивен Aurelia

Светена вода ?
« Отговор #14 -: 9 Април 2012 13:14:20, Понеделник »
Не знам дали действа или не, но имам светена вода в къщи. Възможно е и самовнушението, че действа, но все пак нищо не губиш да опиташ.