Автор Тема: Светена вода ?  (Прочетена 14755 пъти)

Неактивен princess

Светена вода ?
« Отговор #15 -: 10 Април 2012 21:26:44, Вторник »
И аз разчитам на светената вода при всички случаи , дали съм си внушила или не, но ми действа, особено при главоболие и притеснение! От опит глава не боли!
Нищо не е вечно....

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #16 -: 11 Април 2012 06:42:13, Сряда »
princess, против съм да се опитва нещо, ако човек не е наясно какво прави. Не го препоръчвам. Може да бъде опасно. Какво имам предвид... Може да не се отчете реалността.

 Класически случай из практиката ми е един човек, който решил, че пътешества в астрал. Там, в астрала, една вечер, съпроводена с лошо време, той срещнал дракон, сбили се. Драконът бил много могъщ и се материализирал в нашия свят. Даже съскал. Човекът си повярвал, че астралът "действа" и че се е бил с дракон, първо в астрала, а после и в нашия свят. Битката била епична. Чак гърмяли бушони и незнам си какво паранормално се случвало. Според въпросния човек, който решил, че е наясно какво прави.

 Реалността при оглед обаче е друга. Драконът в целия му блясък е... Найлонов плик, окачен на дърво, които в тъмното нашият човек взел за дракон. Съответно като имало вятър, пликът "съскал" доста драконски.

 Или прекалено богатото въображение в комбинация с неща, които човекът не разбира, започнала да го тласка по път, който, ако е продължил да следва и да му се привиждат неща там, където такива не съществуват и да си вярва, че ги има- в края си такъв път води до едни лекари, психиатри им се казва.

 Така че то идеята не е само да се опитва и да се отчитат някакви резултати. Идеята е да се знае каква е реалността и да се знае какво точно се прави.

 За светената вода- тя е християнска измислица, както и цялото християнство е измислица. Фактите:

 1. Такова лице Исус Христос никога не се е раждало. Няма нито един очевидец (т.е. човек, роден и живял едновременно с Исус), който да го е потвърдил, въпреки че библията описва огромни чудеса и много очевидци). За да маскира лъжата, християнската църква пробутва късно живяли и съответно не виждали никога Исус за очевидци и дори такива, които в цялото им творчество нито дума не са писали за Исус, например - Йосиф Флавий - роден 4 години СЛЕД СМЪРТТА на Исус, Публий Корнелий Тацит- роден 55 г., Philo of Alexandria - съвременник на Исус, който пише по времето на Исус, но НЕ за Исус, Планий Млади - роден 61 г. , Светоний - роден 70 година и още много други, все живяли без да видят никога лично Исус. Те не са очевидци. Не могат да докажат нищо с писанията си.

 Библията има претенции да е думата на бог и то буквалната дума на бог, а не образната дума на бог.

 Библията отрича еволюцията. Според нея:

 Каквото пише в библията - пръст за мъжа и ребро за жената... Накрая бог духнал в НОСА и човекът станал жива душа.

 Бит. 2:7 "Бог създаде човека от пръст из земята и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание и човекът стана жива душа".

 А на жената пропуснал да и духне в носа.

 За това си твърдение библията не предлага нито едно доказателство. Разчита, че е достатъчно, че така "казал лично сам бог".

 Учените не са едно мнение с библията. Те се въоръжават с най-модерни технологии и:КЛИК Доказват, че не библията, а Дарвин е прав.

 И няма как да не са. Библията е приказка. В нея пише за Големите Морски Чудовища, които бог създал:

 1:21 И Бог създаде големите морски чудовища и всяко одушевено същество, което се движи, които водата произведе изобилно, според видовете им, и всяка крилата птица според вида й; и Бог видя, че беше добро.

 В библията пише и за Йон, който по божията воля живял... Абе живял в корема на една риба, която го изяла така лекинка. Изкарал там три дни и три нощи. Иронично ми се ще да вметна вън от контекста на библията, че братята пазели през това време златната ябълка...

 И това не е единствената такава глупост, която е част от християнството и в която много хора вярват и са свръхубедени, че е истина.

 В света има над 3000 религии. Във Вселената няма нито един бог. А на Земята има психиатри и психолози и т.н. специалисти, които с две ръце подкрепят откритието на Фройд, че религията е колективна невроза и по-точно: "неврозата като индивидуална религиозност, а религията като универсална натрапчива невроза." (Фройд). Към това вървят всичките вредни за психиката последици, които една невроза носи.

 Толкова за светената вода и действието и...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ozy

Светена вода ?
« Отговор #17 -: 11 Април 2012 22:34:49, Сряда »
С риск да се повторя от предния си пост, само ще пейстна една извадка, мога да пиша и много повече, но който има желание може да потърси и прочете. Ето и по-важното:
 "Какво представлява сребърната вода? Сребърна вода – реален източник на здраве и живот. Отдавна сребърната вода се използвалечение на различни болести и профилактика. В миналото хората са я използвали интуитивно, не разбирайки причините за нейните удивителни свойства. Древните индуси и китайци са обеззаразявали водата като са пускали в нея сребърни предмети и са лекували с нея болни хора. В древна Гърция и Рим са използвани посребрени контейнери за вода. В българската православна църква (и не само) за различни обредни дейности “светена вода” винаги се съхранява в сребърни съдове. Едва миналия век учените откриват как и защо има антибактериални свойства. Изяснява се, че не атомите на среброто я правят активна, а йоните (Ag+) му. Само те са способни на невероятното – да проникват в клетките на бактериите и да ги унищожават отвътре. Действието на сребърните йони е върху повече от 650 вида бактерии (за сравнение: действието на който и да е антибиотик е върху не повече от 5 до10 вида бактерии). Известно е, че антимикробния ефект на среброто е по-висок от този на пеницилина. В същото време йоните на среброто щадят клетките на полезните бактерии, като отсъстват вредни въздействия върху организма – нещо характерно за антибиотиците. Не се проявяват и други характерни за антибиотика вредни последствия – понижен имунитет, алергични усложнения, токсикация на организма и др. Среброто е важна част от човешкия организъм. Най-много сребро се намира в главния мозък, в ядрата на нервните клетки, в жлезите на ендокринната система, в очите и в костите. Дневната потребност на човек достига 90 мкг на ден от този благороден метал. При употреба на сребърна вода (воден разтвор със сребърни йони), не само се унищожават болестотворните бактерии и вируси, но се активизират и обменните процеси в организма, повишава се имунитета. Днес се използва не просто сребърна вода, която е получена в следствие на контакта с някакъв сребърен предмет, а колоиден йонен разтвор на среброто получен чрез електролиза (електрически ток през сребърни електроди), който е много по-активен. Водата наситена с йони на среброто, както казват медиците даже може да стане универсално средство за лечение. Тя създава в организма на човека уникален биологически щит, пред който отстъпват простудата, грипа и много други заразни заболявания. " http://zdravi-bg.com
 За религиите съм напълно съгласен, но всеки трезво мислещ човек знае, че религиите са измислени за управление(обединение) не простолюдието. Както и суеверията са измислици, които имат за цел да предпазят неукия и невнимателния човек от вършенето на глупости.
The wizard of Oz!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #18 -: 11 Април 2012 23:13:25, Сряда »
@ ozy

 Имаше навремето едни тарикати, дето се бяха изхитрили да се рекламират как лекуват успешно точно 28976 болести. Как? Всъщност никак. Важното е да има кой да вярва, без да задава въпроси и да изисква доказателства... А, също тъй и да си плаща за "лечението".

 Къде са доказателствата за твърденията, посочени в постнатия от теб материал? При това не какви да е, а такива, които да отговарят на доказателства по критериите за научност. Горният текст не е научен текст. Няма ги елементите на научния текст. Един от тях е доказателства. Друг е проверяемост на доказателствата... И така нататък.

 Такъв ненаучен текст, накипрен с понятиен апарат, заимстван от да речем биологията, мога да ти измисля и аз, опирайки се на познанията си по въпроса. Но текстът ще е... Ами измислен. Би ли имало полза? Да, ако ти харесва как звучи една измислица- ползата е, че ще ти радва окото. За повече... Загуба на време.

 Та... Който има желание да си радва очите с четене... Може да чете каквото иска. А който иска реално познание - чете само това, което е качествено.

 За размисъл дали да се бърза да се вярва на ненаучни шашми, предложени като самата научност, но неподкрепени с реални доказателства за действието им, предлагам да се погледне тук: КЛИК

 Реално държавите (не само България) не защитават ефективно населението си от измамници, действащи по схеми от типа "псевдонаука". Така че не бива да се очаква, че някой е пресял плявата и няма опасност от измамници, който пробутват псевдонаука.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ozy

Светена вода ?
« Отговор #19 -: 11 Април 2012 23:35:05, Сряда »
Точно толкова научни доказателства има, че среброто е вредно за здравето. Не знам какво научно искаш, но можеш да експерементираш дали има антибактериално действие, като сложиш в еднакъв съд и потопиш сребърен предмет (прибор или бижу) във водата и я затвориш, затвори същото количество вода в еднакъв съд и ги остави при еднакви условия. Зависи от водата която си сложил(живея в Казанлък и тук чешмяната вода зеленясва след месец престой), ще забележиш че трайността на "сребърната" вода ще се увеличи с пъти.
 Мисля да спра спора относно водата, защото има доста противоречия.

 ПП: theshadow, още не съм те почнал относно ритуалите, по-точно силната вяра в тях и спомагането за положителното мислене и вярата в намерението :-)
The wizard of Oz!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #20 -: 12 Април 2012 07:14:20, Четвъртък »
@ ozy

 Доказателствата имат 6 критерия, по които да отговарят- верификация, евристична стойност, логическа последователност, икономичност, широта на обхвата, функционалност.

 Има множество начини да се проведе експеримент, като експериментът е невалиден, ако не отговаря на определени условия.

 Не е толкова елементарно да се експериментира, колкото го описваш. Разбира се, това ако говорим за експеримент, резултатите от който да са достоверни. Пример пробвай своя експеримент с олово във водата. Оловото ще поизтрепе де що има във водата. Ще получиш същия краен резултат. Какво- оловото е лечебно? Оловото предизвиква нарушение на функциите на мозъка - примерно... Та не препоръчвам крайният резултат да се пие.

 Среброто има точно 28 (двадесет и осем) радиоактивни изотопа, като най-стабилният е 105 Ag с време на полуразпад 41,29 дни, а останалите се разпадат още по-бързо. Точно за радиацията да избие всичко във водата и "да увеличи трайността и". В една лаборатория си има технологиите да се докаже с точност какво се е получило. Отново не препоръчвам крайният резултат да се пие.

 Та... Не е толкова лесно да се правят експерименти. Начинът на експеримент, който предлагаш, не е правилният начин да се експериментира.

 
Quote (ozy)
ПП: theshadow, още не съм те почнал относно ритуалите, по-точно силната вяра в тях и спомагането за положителното мислене и вярата в намерението :-)


 На мен лично нивото, на което се води разговора в момента ми е ниско. Ти не предоставяш доказателства. Както вече посочих- не предлагаш и правилни начини да се експериментира. От тук насетне няма как да се получат достоверни резултати. Ти това оправи като за начало, пък после ще си говорим и за ритуалите.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Belladonnaa

Светена вода ?
« Отговор #21 -: 13 Април 2012 03:48:55, Петък »
Кой има време да обработва всичко дето го пише из нета %) А и в нета всеки всичко може да си напише. Аз съм за експериментите по принцип иначе няма как да се върви напред и да се развиваш, но сигурна съм че това с водата и оловото и среброто някой го е доказал много преди нас и е отделил подобаващото му се време и експерименти. Просто трябва време и да се заровиш в науките невъзможни неша няма. Но все пак винаги може да преоткриваш и топлата вода.
 Ако човек има сериозни амбиции трябва да има и сериозни източници на информация и серозна база иначе теориите му ще са все неуспешни и да не забравяме че понякога теориите се доказват с години. Ако всички теории се доказваха с прости експерименти нямаше да има науки.
 Не че е лошо да се забавлява човек с експерименти ако това му е целта де. И в училище експериментите по химия бяха много интересни.

  • Гост
Светена вода ?
« Отговор #22 -: 27 Август 2012 15:29:29, Понеделник »
Здравейте,
 с моя въпрос ще върна темата към началото й smile . Имам нужда от съвет. Първо да отбележа, че съм "много боса" по повечето въпроси, които се обсъждат в този форум, така че предварително се извинявам ако подразня с неправилно формулиране или изказ.
 
 В последно време чувствам, че трябва да направя нещо за да защитя дома си и семейството си от отрицателни енергии. Първото, което ми дойде на ум да направя е да напръскам жилището със светена вода и да поставя някакви защитни амулети. Затова и се насочих точно към тази тема.

 Никога не съм вярвала в "магията" така, както се разбира това понятие масово от хората. Вярвала съм, че аз, със своите мисли, думи, поведение, избор и т.н. определям съдбата си и без да се страхувам от недоброжелатели, просто съм се опитвала да бъда добра и да вземем правилни решения. Напоследък, обаче поредица от натрапчиви мисли и случки, включително и моята собствена интуиция ме подтикнаха да търся начин да защитя дома и семейството си от отрицателни енергии, които усещам ежедневно от съседите (и то съседите от всички страни - отляво, отгоре и отдясно). Имам малко детенце и донякъде може би затова се чувствам по-уязвима, но не съм параноик и когато виждам, че някой го гледа с "лоши очи" чувствам, че трябва нещо да направя, а незнам какво.

 Като цяло не се оплаквам, че ми се случват кой знае какви лоши неща, но се чувствам зле от тази ситуация и трябва да направя нещо. Моля, посъветвайте ме.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #23 -: 27 Август 2012 19:34:27, Понеделник »
Maria, това, което пишеш:

 
Quote (Maria)
Вярвала съм, че аз, със своите мисли, думи, поведение, избор и т.н. определям съдбата си и без да се страхувам от недоброжелатели, просто съм се опитвала да бъда добра и да вземем правилни решения.


 То е така. Това е и най-добрата възможна защита.

 За да излезеш от ситуацията на неблагоприятни събития, трябва да се съсредоточиш върху търсенето на изход от неблагоприятните събития.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Светена вода ?
« Отговор #24 -: 27 Август 2012 21:13:38, Понеделник »
theshadow, благодаря ти за отговора. Можеш ли когато имаш време да ми разясниш малко по-подробно какво имаш предвид под съсредоточаване (защото така, както го разбирам значи да отделя време, да положа усилия и да търся подход към ситуацията, но аз мисля, че се опитвам). Чувствам, че имам нужда от някакви насоки.

 А според вас как трябва да постъпвам спрямо съседите си - трябва ли въпреки усещанията си да се старая да игнорирам отрицателното и да се съсредоточавам върху положителните им страни, да говоря с тях и т.н.

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Светена вода ?
« Отговор #25 -: 29 Август 2012 00:41:03, Сряда »
Maria, ,задай си няколко въпроса защо,по повода на страховете си,целенасочено поговори със себе си.никога не забравяй-ти си важната!)))
 ok

  • Гост
Светена вода ?
« Отговор #26 -: 29 Август 2012 13:42:23, Сряда »
Явно проблема е по-скоро в мен, отколкото отвън. Вашите отговори също ме водят в тази посока.

 В последно време май не се справям особено с противоречията в живота. Затова, че съм добра и
 неконфликтна, винаги са ме смятали за човек без воля и ..... абе направо за "балък" така да се каже. А то е точно обратното - толкова воля и усилия са необходими за да се съхраниш, особено в тази действителност. Но май взех да се поддавам на тези приказки и на негативизъм, недоволство и т.н. Може би това вътрешно ме тревожи, тъй като не ми е присъщо и ми създава някакви страхове. Е, това явно е част от пътя .......
 Благодаря ви за отговорите!

Неактивен Crusader

Светена вода ?
« Отговор #27 -: 2 Септември 2012 23:14:55, Неделя »
Аз пък съм убеден, че светената вода помага и то много smile