Автор Тема: Духове  (Прочетена 22711 пъти)

Неактивен kanja

Духове
« Отговор #45 -: 28 Юли 2014 19:28:52, Понеделник »
Игра на думи се усеща тук, но 0к. няма да питам повече. cool
 След като оставяме духовете на страна за сега да се върнем към религиите.
 Тук мнението ми съвпада с това на Шадоу а и се сещам за още нещо важно което може да се допълни: Има цели групи от религии и системи, които са се наследявали една - друга:
 Брахманизъм - Будизъм (почти пълно съответствие, като се изключи начинът на "извървяване на пътя" и няколко други подробности)
 Древноегипетска - Древногръцка - Римска - Скандинавска система.
 А основните разлики идват от това, че системата е била нагласяна за различни общества и епохи. Все пак и шесте изброени не се връзват на днешния свят.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #46 -: 20 Септември 2014 13:21:11, Събота »
За да не пускам нова тема: специално за The Shadow

 

dracon

  • Гост
Re: Духове
« Отговор #47 -: 28 Ноември 2022 22:30:31, Понеделник »
Духовете са нещо много неприятно, разказвам от личен опит, появават се от нищото пред очите ни, буквално за стотни от секундата, изглеждат като живи хора от плът и кръв, целта им е винаги да ни изплашат /и отнемат от енергията ни/. Аз ги виждах само в апартамента в който живеех , отначало си мислех, че нещо ми се привижда, но след няколко срещи се отворих, тогава рових в нета и попаднах на форум в който хора описваха нещата по същия начин.... спяха на светнати лампи и пуснати телевизори буквално с години, страх голям ги тресеше..  лошото беше, че духовете които ги тормозеха с времето ставаха все по агресивни... аз за мой късмет имах баба която се занимаваше с магии и тя реши проблема... направи каквото е нужно и повече не се появиха.. лошото, е че докато беше жива никога не се интересувах от магии... търсеха я всякакви хора, аз разбира се и бях забранил да се занимава .. и правеше само някакви неща за здраве и късмет..

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Re: Духове
« Отговор #48 -: 2 Декември 2022 09:07:22, Петък »
Една приятелка навремето си измисли дух. И понеже си нямаше друга работа, разпространи измислицата си у свет бели. Още помня колко точно народ се върза и как взеха да се появяват разкази на "видели" измисления дух. А някъде из форума имаме и още от същото, с главен участник дракон (всъщност найлонов плик, веещ се на дърво по време на буря, през нощта, но човекът стоеше пред дракона и отказваше да повярва, че е найлонов плик) и съпроводен с гърмящи бушони, гаснещи лампи и психиатър в края на историята. За по-агресивни "духове", пък Сянката беше помогнал да се намеси полиция, за да отърве една жена от "духовете" (съвсем реални измамници, доста живички така, които имаха финансов мотив да прибират пари за гонене на "духовете").


Айде сега сериозно. Кое е първото нещо, за което предупреждават древните книги за магия? Лудостта. Който се занимава с магия, първото , от което трябва да почне да се пази, това е да не полудее.


Затова у този форум много пъти се акцентира от нас, админите, че държиме участниците да са наясно коя е реалността. Щото ако не са наясно коя е реалността, значи положението не е на добре.


Духове не съществуват. Това нета няма да ти го каже, защото е пълно с хора, които не знаят коя е реалността, често пъти и на хапчета, които са забравили да изпият. Трябва да се научиш сам коя е реалността.