Автор Тема: Духове  (Прочетена 22705 пъти)

Неактивен aves

Духове
« Отговор #30 -: 3 Юни 2014 18:40:40, Вторник »
мда, това е така... и сега изведнъж се зачудих, кое би било достатъчно доказателство за съществуването на духове, независими от тялото... мислих, мислих, и открих, че не съм способен да измисля такова! Всяко доказателство кето измислях, секунда по-късно откривах в него дефект...
 Дайте помощ, какво би било достатъчно доказателство?
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен evani

Духове
« Отговор #31 -: 9 Юли 2014 18:12:19, Сряда »
Като доказателство бих задала въпроса 'От къде произлизат духовете?' Отговора 'От всякъде'. Духове можеш да намери в почти всяка религия и митология. Вярно ще си кажете че навсякъде умират хора и навсякъде живите искат отговор за това, но не мислите ли че представите и характеризирането на духовете по света са прекалено еднакви за да е съвпадение?

Неактивен Archeia

Духове
« Отговор #32 -: 11 Юли 2014 10:48:19, Петък »
evani, изпадаш в състояние на логическа грешка - щом много хора потвърджават историите - те са верни. - това е много грешно поведение.
 Еднаквостта на историите идва от склонността на хората да /се/ лъжат групово и стадно - не ми се формулира по-точно в момента.

 А и не мисля, че ще има смисъл да го правя.

 Във всяка религия и митология можеш да намериш почти всичко. Освен едно - здрава основа.

Неактивен angel4eto_159

Духове
« Отговор #33 -: 25 Юли 2014 01:43:56, Петък »
При древните религии, които все още не са могли да обменят информация помежду си как има отново много прилики? Не само относно духовете.

Неактивен kanja

Духове
« Отговор #34 -: 27 Юли 2014 22:30:04, Неделя »
Quote aves ()
Дайте помощ, какво би било достатъчно доказателство?
Кое е достатъчно доказателство, че имаш компютър? : )
 Това че го виждаш? Ами не, ако му махнеш някоя друга платка, няма да сработи и да си отговаря на дефиницията. Тогава - това че го виждаш и това че работи? Тогава каква е разликата с телевизора ;P
 И така можем да продължаваме вечно. Но когато ти е на разположение знаеш какво е определено.
 Същото би било и с духовете. Ако някой ни възпита да си комуникираме с тях, след 10-15 години няма да имаме нужда да проверяваме и да си доказваме - просто ще знаем. Всъщност това май си е така за всички неща.

Неактивен angel4eto_159

Духове
« Отговор #35 -: 28 Юли 2014 01:01:37, Понеделник »
Както някога е казал Кант, но с други думи. Напълно съм съгласна. smile

Неактивен kanja

Духове
« Отговор #36 -: 28 Юли 2014 09:13:44, Понеделник »
Мхм smile
 А да ви питам: спрямо Уика какво мислите за духовете, ако има фенове на тази система? По книжките има задоволително количество информация, но изглежда малко наивна.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #37 -: 28 Юли 2014 09:52:35, Понеделник »
kanjaangel4eto_159, вие не четете ли предните постове в темата? Духове няма! Ако имаше все накой щеше да го е доказал научно до сега. Просто на хората им е присъщо да си обясняват нещата които не разбират с духове, полтъргайст и др.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #38 -: 28 Юли 2014 10:07:40, Понеделник »
Стига дееее smile , вие със Сянката да не сте се наговорили? Има духове. Пък. Не мога да приема, че след смъртта всичко изчезва, сякаш никога не е било. Не може личността да се обезличи. За себе си не съм сигурна какво има и какво няма. Може и да няма...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #39 -: 28 Юли 2014 10:20:27, Понеделник »
Делта, не съм се наговаряла със Сянка. За разлика от него аз вярвам в живот и след смъртта, но тогава ще бъда твърде заета да изследвам вселената, за да се правя на дух и да безпокоя живите. biggrin Пък и какво... Да стоя тук на земята и да гледам как ме оревават ли? Ще се депресирам... Не! Аз ще се моткам из цялата вселена докато се преродя пак. Моята половинка ми се е обещал за още 5 живота напред и не мога да пропусна удоволствието да го моря ежедневно. tongue
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен kanja

Духове
« Отговор #40 -: 28 Юли 2014 11:42:59, Понеделник »
Просто питам за вашето мнение - вашата гледна точка, като на хора които се занимават с нещо smile
 Според мен има два вида духове - такива на хора и такива които никога не са били хора, просто си ги има, но ми е интересно да чуя и вас.
 А и все още не мога да проумея този парадокс, администратор на форум за магия твърдо да заема позицията, че няма духове biggrin

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #41 -: 28 Юли 2014 11:53:06, Понеделник »
Quote kanja ()
А и все още не мога да проумея този парадокс, администратор на форум за магия твърдо да заема позицията, че няма духове biggrin

 kanja, ние тук се занимаваме с магия, а магията е ни повече, ни по-малко управление на енергия. Когато дойдох тук и аз не можех да си обясня много неща, още повече, че някой от тях правех самата аз. И точно тоя администратор дето е пълен атеист и останалите от форума ми обясниха как точно правя това което правя. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #42 -: 28 Юли 2014 13:38:33, Понеделник »
Може пък администратора да е дух и да не иска да се разкрива biggrin Сянка, не се сърди.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #43 -: 28 Юли 2014 19:09:12, Понеделник »
Quote angel4eto_159 ()
При древните религии, които все още не са могли да обменят информация помежду си как има отново много прилики? Не само относно духовете.

 Можели са да обменят информация и са обменяли информация. Разбира се, доста по-бавно, отколкото днес и много по-неточно, отколкото днес, така че освен прилики, има и разлики що се отнася до една и съща информация.

 И понеже не са имали грам понятие от наука, някога са се доверявали на фантазията, често пъти и на фантазията на психично болни хора, за да си обясняват нещата, които не разбират.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #44 -: 28 Юли 2014 19:12:54, Понеделник »
kanja, разбира се, че няма духове. Ако кажа на някой, че има духове, значи ще го излъжа.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.