Отворена дискусия > ШАРЛАТАНСТВОТО В МАГИЯТА

Духове

(1/10) > >>

:
Хората, които твърдят, че притежават свръхестествени способности, обикновено вярват в съществуването на духове - нематериални създания, които са смятани за богове или за душите на мъртъвци. Някои претендират, че могат да влизат в контакт с духове, като използват медиумните си способности. Духовете могат да бъдат доброжелателни, да направляват и да учат хората, за които се грижат. Ала се смята, че има и зли духове, които се връщат във физическия свят, за вършат преднамерено зли дела. Други духове са шегаджии и забавлявайки се със странностите на смъртните, те погаждат номера на хората, които се опитват да влязат в контакт с тях. Дори някои магове твърдят, че незнаят как точно да влезнат в контакт с тях и се провалят в опитите си.
 Какво е вашето мнение за духовете? Мислите ли, че има начин, чрез който да се общува с тях и какъв е той?

7h3cr0w:
Според мен ако някой дух иска да се свърже с нас ще го направи. Например много често се случва в сънищата да общуваме с духове. А според мен другия начин е със спиритична дъска. Но не съм много сигурна

:
Според мен пък, духовете могат да се свързват с хората и да им се явяват. На живо съм виждала един. Често и в сънищата може да се види дух или мъртвец, примерно един път видях в съня си мъртвия си прадядо...

theshadow:
Сънища... А ако сънуваме летящ птикопляктор, това означава ли, че и летящият птикопляктор съществува и иска да се свърже с нас? Не, нали?

 Сънищата са съставени от образи, които мозъкът генерира. Същото са и призраците, духовете и други такива подобни. Духовете, видени на живо, всъщност не са духове, като се проучи по-обстойно въпроса. Веднъж в главната роля на демон бяха купчина дърва в неосветена стая. Друг път в ролята на астрална идиотия беше найлонов плик, окачен от вятъра в клоните на едно дърво и шумящ... А най-неприятният случай на поява на духове е, когато е намесено психично заболяване. На Бай Ангел Пророка не само духове, а и Исус му се появява, но Бай Ангел Пророка е с диагностицирано от психиатър заболяване.

 Добре е да се приема реалността.

Scorpio:
Не съм виждала духове, но ми се е случвало друго. Когато почина баба ми имаше период, в който я сънувах почти всяка вечер и в сънищата тя никога не ме заговаряше. А през деня постоянно чувах как вратата на стаята и се отваря, отивам да видя какво става и там няма никой. Незнам дали съм си въобразявала за вратата, но когато това се случваше в къщата нямаше никой освен мен.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия