Автор Тема: Духове  (Прочетена 22701 пъти)

  • Гост
Духове
« -: 11 Февруари 2012 11:31:26, Събота »
Хората, които твърдят, че притежават свръхестествени способности, обикновено вярват в съществуването на духове - нематериални създания, които са смятани за богове или за душите на мъртъвци. Някои претендират, че могат да влизат в контакт с духове, като използват медиумните си способности. Духовете могат да бъдат доброжелателни, да направляват и да учат хората, за които се грижат. Ала се смята, че има и зли духове, които се връщат във физическия свят, за вършат преднамерено зли дела. Други духове са шегаджии и забавлявайки се със странностите на смъртните, те погаждат номера на хората, които се опитват да влязат в контакт с тях. Дори някои магове твърдят, че незнаят как точно да влезнат в контакт с тях и се провалят в опитите си.
 Какво е вашето мнение за духовете? Мислите ли, че има начин, чрез който да се общува с тях и какъв е той?

Неактивен 7h3cr0w

Духове
« Отговор #1 -: 13 Февруари 2012 20:03:09, Понеделник »
Според мен ако някой дух иска да се свърже с нас ще го направи. Например много често се случва в сънищата да общуваме с духове. А според мен другия начин е със спиритична дъска. Но не съм много сигурна smile
It can't Rain all the time :]]]

  • Гост
Духове
« Отговор #2 -: 10 Август 2012 09:36:06, Петък »
Според мен пък, духовете могат да се свързват с хората и да им се явяват. На живо съм виждала един. Често и в сънищата може да се види дух или мъртвец, примерно един път видях в съня си мъртвия си прадядо...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #3 -: 11 Август 2012 07:49:07, Събота »
Сънища... А ако сънуваме летящ птикопляктор, това означава ли, че и летящият птикопляктор съществува и иска да се свърже с нас? Не, нали?

 Сънищата са съставени от образи, които мозъкът генерира. Същото са и призраците, духовете и други такива подобни. Духовете, видени на живо, всъщност не са духове, като се проучи по-обстойно въпроса. Веднъж в главната роля на демон бяха купчина дърва в неосветена стая. Друг път в ролята на астрална идиотия беше найлонов плик, окачен от вятъра в клоните на едно дърво и шумящ... А най-неприятният случай на поява на духове е, когато е намесено психично заболяване. На Бай Ангел Пророка не само духове, а и Исус му се появява, но Бай Ангел Пророка е с диагностицирано от психиатър заболяване.

 Добре е да се приема реалността.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Scorpio

Духове
« Отговор #4 -: 15 Октомври 2012 23:29:18, Понеделник »
Не съм виждала духове, но ми се е случвало друго. Когато почина баба ми имаше период, в който я сънувах почти всяка вечер и в сънищата тя никога не ме заговаряше. А през деня постоянно чувах как вратата на стаята и се отваря, отивам да видя какво става и там няма никой. Незнам дали съм си въобразявала за вратата, но когато това се случваше в къщата нямаше никой освен мен.

Неактивен Nyarlathotep

Духове
« Отговор #5 -: 16 Октомври 2012 03:13:33, Вторник »
Направих няколко снимки с телефона си.. на прозорците в стаята си... Преди мноооого време..
 Минах ги и през окултният инструмент Photoshop
 И няколко души се хванаха, че съм снимал призраци... ><
 
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Духове
« Отговор #6 -: 30 Октомври 2012 10:16:23, Вторник »
Когато моята баба почина също се случваха странни неща. Даже си мислех, че полудявам защото колкото и да съм суеверна, чак толкова...
 В крайна сметка отидох на психиатър. Докторицата ми предложи куп лекарства без обяснение. Естествено не ги купих. Намерих литература по темата и се оказа, че мозъкът ми си прави лоши шеги с мен. Успокоих се и... странностите спряха.
 Та си мисля, че дори и да има духове, те едва ли имат време и желание да се разправят с нас. Просто по някога то страх, от мъка или друго мозъкът ни ни кара да виждаме и чуваме несъществуващи неща.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Lili

Духове
« Отговор #7 -: 27 Юни 2013 20:29:26, Четвъртък »
Преди около 3 години имах много сериозна за решаване ситуация. Баща ми е покойник от над 20 години и съм го сънувала само 1 път. В този важен за мен момент, подложена на силен стрес мисълта ми беше натрапчива и само една - "Татко помогни ми". Същата нощ сънувах баща си и проведох разговор с него. Няма да описвам съня си, но на следващия ден посетих баба /майката на баща ми/, разказах и съня си и тя ми каза да не се притеснявам, че всичко ще отмине. Така и стана. Мисля, че това си беше общуване с отвъдното. А, в същност от този случай сънувам когато ми предстой изпитание. За сега не съм се научила да си тълкувам сънищата, но и това ще стане.

Неактивен fnosen

Духове
« Отговор #8 -: 25 Октомври 2013 01:21:18, Петък »
Не знам много за духовете, но няколко пъти съм имал шанса да видя някои неща. Веднъж видях бяло петно с 3 черни дупки - уста и очи. Първоначално мислех, че е от пречупване на светлината, но впоследствие установих, че такова нямаше. Не знам дали наистина има призраци или просто хората си втълпяват разни неща заради привидения.
Печелят смелите, които познават саможертвата и не се страхуват да се борят за постигането на целите си.

Неактивен огледало

Духове
« Отговор #9 -: 21 Декември 2013 20:34:34, Събота »
Ще ви разкажа, макар че няма да повярвате
 Наех квартира, в едната стая имаше красива картина с цветя. Много често се изместваше и трябваше да я поправям, че ме дразнят криви неща smile Един ден ми писна, и си викам-чакай да разбера защо все се мести, няма течение, няма никаква причина, а тя все виси наклонено. И я гледам тая картина, без да мисля, и виждам как в цветовете се появява женско лице, не беше заплашително или подобно, просто го видях. Разбрах, че жената е мъртва, но не знаех каква е, защо и т.н. Попитах хазаина-така се оказа-преди няколко месеца в апартамента починала негова близка роднина
 Тая фиксация, или дух, се опита да осъществи и друг контакт, или поне аз така го възприех, но не знаех какво да правя, та предприех защитни действия

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #10 -: 21 Декември 2013 22:58:34, Събота »
огледало, обикновено гравитацията си пада по картини, на които не им е докарано окачването... За духовете- те не съществуват. Е, освен във въображението...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Духове
« Отговор #11 -: 21 Декември 2013 23:04:26, Събота »
Тогава как разбрах, че там е починала жена, само да кажа-нямам грам интуиция, не сънувам починали хора, и подобни

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #12 -: 21 Декември 2013 23:34:38, Събота »
огледало, знаеш ли дом, в който да няма и никога да не е имало смърт и всички да са безсмъртни един вид таковата? Аз не...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Духове
« Отговор #13 -: 21 Декември 2013 23:38:45, Събота »
Разбира се, че да smile Сега живея в такъв. Но.. Защо не видях мъж, даже бих я познала на снимка-видях конкретна жена, не просто жена

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Духове
« Отговор #14 -: 21 Декември 2013 23:54:47, Събота »
огледало... В дома, в който живееш, е имало смърт... Всичките предци на хората са мъртви. Това по целия ни свят- без изключение- и мъже, и жени- тя смъртта не подбира...

 И мъж да беше видяла- щеше да познаеш, че е имало починал мъж... Защото е имало, да знаеш.

 Що се отнася до мен като админ на този форум- стремя се да се избягва филмирането... И даже за целта понякога разказвам истории тука за филмирани хора, колчем послужат на други, за да не бързат да се филмират... И понеже ме мързи да пиша, направо ти копирам такава една история, дето е от преди време споделяна от мен тук из форума-

 
Quote
Класически случай из практиката ми е един човек, който решил, че пътешества в астрал. Там, в астрала, една вечер, съпроводена с лошо време, той срещнал дракон, сбили се. Драконът бил много могъщ и се материализирал в нашия свят. Даже съскал. Човекът си повярвал, че астралът "действа" и че се е бил с дракон, първо в астрала, а после и в нашия свят. Битката била епична. Чак гърмяли бушони и незнам си какво паранормално се случвало. Според въпросния човек, който решил, че е наясно какво прави.

 Реалността при оглед обаче е друга. Драконът в целия му блясък е... Найлонов плик, окачен на дърво, които в тъмното нашият човек взел за дракон. Съответно като имало вятър, пликът "съскал" доста драконски.

 А в бурята бушоните...

 Та... По-добре се спри...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.