Автор Тема: РЕШЕТКАТА  (Прочетена 1582 пъти)

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5955
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« -: 5 Ноември 2009 20:18:45, Четвъртък »
Тази тема ще я посветя на проверката на това дали нещо действа или не. В смисъл такъв, че не е нужно да се губи излишно време и нерви или образно казано "да се скочи от 5-тия етаж", за да се види краен резултат.

Най-общо казано, направата на магия се ръководи по следната схема:

Основното е, че промяната в структурата води до промяна на функцията.
 Съществено е да се знае какъв е начинът, по който са осъществени връзките между елементите и каква е конфигурацията. Това е, което определя функцията на системата. Еднозначното определяне на структурата на магията, определя нейната функция (действие или недействане).

Тази решетка, която визирам, цели да се повиши нивото на детайлизация като стъпки. Първо се идендифицират елементите, после структурата и функцията и накрая това се свързва в система.

Идеята не е моя. Това е т.нар. G- пространство, което се ползва за симулиране на процеси на:

- диагностика по отношение на логическа пълнота, респ. работоспособност на системата;
 - стесняване на неопределеността по отношение на принадлежността към определен тип структура и място във веригата на причинно-следствените връзки.

Зад всеки магически процес, с който се заемате, трябва да стои адекватна на него процедура. Ето пример със заклинание. Казвате го. Знаете какво казвате. До тук добре. И с какво по-точно трогвате било Вселената, било какво било, че да получите ефект? С какво променихте структура, какви конкретни и осезаеми в реалността причинно-следствени връзки станаха, че да има промяна във функцията?

Липсващите елементи от веригата на причинно-следствените връзки се откриват при анализа на компонентите, описващи процедурите на равнище функционална структура по индикатор "недефинирано присъствие на атрибути".
 Липсващите звена в структурата се откриват по линия на логическата пълнота. Ако нещо се е пръкнало от нищото, значи има пробойна в структурата.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #1 -: 19 Септември 2015 17:48:37, Събота »
Писах на Делта едни по-опростени обяснения за тази решетка... Които май е добре да се постнат и тук с известна преработка, за да може повече хора да се възползват от тях... Делта, ще пиша сега и неща, които на теб не са ти писани... B)

Започвам с малко предистория... Тази решетка е с автор един професор. Човекът не я е казвал само на мен, но си държи решетката, т.е. очаква се от вас да я спотребявате изключително за лични нужди, да се приписва на решетката чуждо авторство и да не я огласявате с комерсиална цел... Професорът е чувствителен на тази тема и си има адвокати, та малкото желаещи през времето да му огласяват теорията публично и по некоректен начин, са завършвали осъдени... Давам я тук с тази уговорка да пазите конфиденциалност съобразно волята на нейния автор...

Това, което тук представям е само малка част от теорията на професора... Т.е. решетката е върхът на айсберга... Видях приложението на теорията в нейната цялост върху неща като електроцентрала, висша математика, астрофизика, логика... Трудът на професора е наистина уникален... И е едно от нещата, които наистина много се радвам, че имах възможност да уча директно от първоизточника му... Разбира се, професорът не е планирал решетката да се ползва за целите на теория и практика по магия, но аз го пробвах това през далечната 2000г.  и резултатите са повече от удовлетворителни... За мен тази решетка може да се каже, че се е доказала като полезна за проверка в сферата на магията - това с дългите години, които я спотребявам, ведно с мои преработки и на други части от теорията...

Решетката е като патерица, която принуждава като работите с каква да е теория и практика и винаги да знаете във всеки един момент до най- малка подробност какво правите и да работите само с теории и практики, които са логически пълни...

Като са логически пълни, винаги знаете какво правите и добивате огромна точност в крайния резултат. Винаги знаете какъв ще е крайният резултат... И той е предвидим и винаги един и същ...

Сложен начин на работа е, който тук, макар от 2009 г. да го дъвкам, още не е успял да се наложи и общо взето, първите решетки, които някои попълват, са с доста празноти в тях... И все пак... Това е безценна притурка, ако държите да се научите да работите качествено...

Поствам и ще продължа след малко нататък...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #2 -: 19 Септември 2015 17:58:59, Събота »
Давам примерна попълнена решетка, за да добиване на представа.... Това по-долу е опитът ми да обясня на Оня по сложния начин (защото той по простия начин нищо не схвана, а друг е въпросът, че и по сложния начин нищо не схвана- язък му, че програмистин), че ритуалът му е тъпотия...

Да си дойда на примера...

Решетката в попълнен вариант - КЛИК

А това е ритуалът, по който е работено + указания от Оня за ритуала...

"Тот, кто сейчас ко мне придет,
 тот моего черного кота себе заберет.
 а тот, кто моего черного кота себе возьмет,
 неразменную монету принесет.
 Черт, Сатана, иди сюда,
 возьми кота душу, на обед скушай,
 а мне (имя) неразменный лев дай,
 да на все четыре стороны ступай.
 Во имя Отца и Сына и Святого духа.
 Ныне и присно и во веки веков. Аминь."

Ето превод, за който не знае руски-

"Този, който сега ще дойде при мен,
 този моя черен котарак ще вземе,
 а този, който моят черен котарак вземе със себе си,
 неразменната монета ще донесе.
 Дявол, Сатана, ела тук,
 вземи душата на котарака и я изяш на обяд,
 а на мен (името на човека) неразменимият лев дай,
 и на всички четири посоки върви.
 В името на Отца, Сина и Светия Дух.
 От сега нататък и винаги во веки веков. Амин."

--------------------------------

Свалете на компютъра си попълнената решетка... По примера с ритуала...

Логика на регулиране- защо аджеба се прави точно по пълнолуние, а не по слънчев пек, примерно. Тук обикновено се описва причината.

На частта с етапите на реализация на дейността е следствието.

Логиката на функциониране в случая е изисквала подробно описание на това как аджеба пълнолунието ще спомогне да се донесат пари на правещия ритуала или как аджеба ще спомогне фантасмагорията да дойде или де да зная и аз какво би трябвало да стои, защото това не е указано в ритуала.

Когато нещо не е указано, не е правилно ние да седнем и да си го измислим или ние да си го допишем. Остава празна кутийка. Не ни е казано какво трябва да е в ритуала, теорията, практиката... Значи това е фактическото положение, с което от нас се очаква да работим. И ние сме длъжни да отчетем фактическото положение, а не да си допълваме на усмотрение.

Ако има несъвпадение между Логиката на регулиране, етапите на реализация на дейността и логиката на функциониране, значи е нарушена причинно-следствената връзка и имаме неработещ ритуал. Там, където пиша "Липсва"- това е фактически празна кутийка. Означава, че ритуалът няма да подейства.

Следователно... Ако човекът все пак се види в пари, то това е стечение на обстоятелствата, а не последица от ритуала...

По друг начин стои въпросът, ако ние самите искаме да си създадем практика (или теория), като ползваме решетката... Тогава вече е допустимо да проиграваме варианти и да се чудим дадени дупки-липси, с какво да ги запълним, така че да имаме в крайна сметка логическа взаимно-свързаност между етапите на реализация на дейността, материално-веществените условия, логиките на регулиране и на функциониране...

Като се погледнат четирите графи... Накъдето, както и да ги проверяваме- и вертикално, и хоризонтално- всичко трябва да е логически издържано и да отговаря на реалността... Много е важно да отговаря на реалността...

За да е успешно едно такова ползване на решетката за направата на действаща практика, се иска много добра логика и много добро познаване на реалността... Защото ако се прави напасване по кутийките в стил-

... то тогава, значи по-добре изобщо да не се почва да се попълва решетката...
 Решетки, които са попълнени с неиздържана логика, просто не ги зачитам за доказателство за работеща практика (или теория)...

Навремето тук някъде имаше тема с основните критерии, на които трябва да отговаря попълването, за да бъде зачетено за логически издържано, но вече не помня къде я дянах тази тема и ще я пиша по-натам наново... Като ми дойде музата... Което ще рече в необозримото далечно бъдеще... Когато - тогава... Което върви с молба да не ме юркате за по-бързо... Пиша на муза и като я няма и... Ами не се получава нищо...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9700
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #3 -: 19 Септември 2015 18:13:52, Събота »
Аз също я търсих тази тема защото имам спомен, че я попълвах тази решетка, но и аз не я открих на първо четене... Ще я потърся и аз... smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #4 -: 19 Септември 2015 18:18:07, Събота »
Материалите, натрупани през годините във форума, са твърде много.... Кой знае къде е завряно.... Ще го пиша пак, Цеци, не си губи времето да ровиш.... Все ще го напиша по някое време, таковата...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #5 -: 19 Септември 2015 18:22:37, Събота »
Аз нали по едно време се хванах да сортирам и събирам материалите от форума във книга. Сега съм без работа и ще продължа. А докато ги копирам и събирам то ще си излезе само... Така мисля. smile
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #6 -: 19 Септември 2015 18:29:10, Събота »
Цеци_Вихронрав, ако не е изтрито.... Защото Оня завърши с бан след поредния си ритуал с простотии... И аз тогава трих, си спомням.... Но какво трих.... Вече не помня какво по-конкретно трих - тя 2009г. беше отдавна...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
РЕШЕТКАТА
« Отговор #7 -: 19 Септември 2015 18:47:58, Събота »
2009-та може и да си трил, но миналата година Оня и глупостите му още си бяха във форума... Може пък и да не си сварил да затриеш материала и да успея да ти спестя повторния труд...
 Последен