Автор Тема: Шарлатаните в магията  (Прочетена 19417 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« -: 20 Септември 2009 09:51:26, Неделя »
Има няколко вида ментета. По степен на опастност, ако ще да ги подреждаме, ще се получи следното:

Хора с психични увреждания - нещо в стил Бай Ангел Пророка. Познават се по това, че умът им е зареян в някакви големи небесни сили, в големи чудеса... Те си говорят с духове и си пият кафето с извънземни. Или си имат безтелесни духовни учители, дето също им шушнат нещо. Или принадлежат към претайни ордени с претайни учители към тях, дето никой никога не може да ги види. Или се себеобявяват за някакви Просветени. Или си говорят с Бог на "ти".
 Обикновено не искат пари (но не винаги). На тях им трябва внимание. И лечение.

Заблудени - почти като горното. Вярват си на това, в което са заблудени и си вярват много стабилно. Те са от типа на онзи маг, дето взел за дракон пликчето, окачено на някакво дърво и когато разбрал истината, отказал да приеме, че дракона му не съществува. Самолюбието им е зареяно в небесата. От тях по-знаещи и по-можещи епа няма и няма. Те никога не признават грешката си. Никога не признават неграмотността си. При тях също водещият мотив е вниманието, което ще получат от хората. Някои от тях си позволяват да искат пари. И дерат кожи понякога със същата безпощадност, с която и измамниците. Понякога не искат пари. Зависи от хората. Но да очакваш от такъв човек магическа помощ е... Наивно. Те сами на себе си не могат да помогнат.

Измамници - става дума за хората, които са се навряли в графата на магията, без да са магове, без да имат каквото и да било понятие от магия, но които посредством ловки измами се представят за магове и така печелят пари от човешката болка. Пример за такива магове е онази госпожа, която беше показана в Господари на ефира как лъже хората, че им е направена черна магия с живак.
 После им прибира парите.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен denislav

Шарлатаните в магията
« Отговор #1 -: 29 Септември 2009 02:11:29, Вторник »
дам....имам непрекъснат личен опит с такива хора,както ги описа The Shadow - Хора с психични увреждания....не е яко! а и голяма част от тези индивиди се правят на много смирени, разправят колко им било ниско егото,а всъщност то е до небесата едва ли не! картинката е изключително дразнеща,но отстрани е наистина мн жалко!

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #2 -: 1 Октомври 2009 12:18:48, Четвъртък »
я разкажи по-подробно за некой.

Неактивен denislav

Шарлатаните в магията
« Отговор #3 -: 1 Октомври 2009 18:11:48, Четвъртък »
много образно - човекът С. се занимава от дълго време с едно "мн тайно учение" за лечение, занимава се с него от около 8-9 години. В един момент започна да чува и да си говори с Бог, и непрекъснато повтаря колко е просветен, смирен, колко му е ниско егото, и разбира се следващата реплика е " а ти знаеш ли кой съм аз,а?" :D:D:D:D казах,смешно е , но е и тъжно.

Неактивен Letto

Шарлатаните в магията
« Отговор #4 -: 10 Октомври 2009 19:16:38, Събота »
Quote (TheShadow)
...Или си имат безтелесни духовни учители, дето също им шушнат нещо. Или принадлежат към претайни ордени с претайни учители към тях, дето никой никога не може да ги види...

TheShadow ти съвсем уби детското в мен...
 попринцип съм голям скиптик към религия и ,заради тези 6арлатани, към магии гледане и тн...
 оба4е аха повярвах в евокацията на както ти ги наре4е духовни у4ители...
 и ся ве4е съвсем се обърках.... wacko


Неактивен ly

Шарлатаните в магията
« Отговор #5 -: 18 Януари 2011 23:30:22, Вторник »
Кофти е, че има и 4 тип шарлатани. Те са от този тип- прочели недоразбрали и точно тоя тип може да ви вкара в проблеми, защото много такива хора пишат собствени книги и в тях пише или простотии или нещо, което е с няква грешка и няма да има добър ефект за вас, а точно обратното, а и същевремено освен менте ритуалите и заклинанията си ви точат тактично паричките. Наистина една книга не е скъпа, но подведеш ли се от началото, край- ще хвърлиш сума пари, за да си навредиш.

Неактивен Lili

Шарлатаните в магията
« Отговор #6 -: 27 Юни 2013 20:01:03, Четвъртък »
Преди доста години посетих една врачка, мълчах и чаках да ми каже нещо. Ц - нищо не продума, само общи приказки и нищо вярно нито за минало, нито за бъдеще.На излизане платих при касиерка и... о, чудо 16 лв + ДДС, общо 20 лева. Още от вратата се обадих на мъжа ми и му казах като ме чуе да ходя на врачка, да ми спука гумите smile

Неактивен coolest

Шарлатаните в магията
« Отговор #7 -: 2 Септември 2013 16:44:54, Понеделник »
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Crystal

Шарлатаните в магията
« Отговор #8 -: 4 Септември 2013 23:54:37, Сряда »
О,за жалост шарлатаните не са само три или четири вида.И пети има-най-често са ромки,запознати с магията,с много роднини,които разказват на всички,че тяхната сестра/леля/майка или каквато им е определената шарлатанка може да помогне за всякакъв проблем с магия.По този начин повече хора се лъжат,като ходят при тях и питат примерно за гледане на карти.Шарлатанката знае как се гледа и може,но казва точно обратното на това,което вижда,или ако я питат примерно "Може ли да ми кажете магия,подходяща за укрепване на здраве?" - тя знае такава магия,но дава такава за смърт.Пазете се от врачки,за които сте чули от човек,в когото не сте сигурни и нямате пълно доверие,защото края може да бъде "И след като гаднярката ме излъга и обърна целия ми живот на обратно,без да подозирам,дори ми поиска сто лева.Каза,че съм бил длъжен да ги дам...". Пазете се!
Um,hi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #9 -: 5 Септември 2013 08:36:45, Четвъртък »
Crystal, те тея ромки са точно шарлатанки и хабер нямат от магия. За сметка на това са страхотни манипулаторки и наивниците им вярват. Много обичам да чета Тери Пратчет и мисля, че той най-правилно описва магията.  Тя е 90% психология (главознание) и 10% управление на енергия. Та и повечето шарлатани са добри познавачи на човешката психика. Преди години една такава ромка дойде в магазина и тъй като отказах да ми гледа заплаши, че ще ми направи черна магия ако не и напълня торбата. Аз обаче него ден се бях накичила с пръстени и гердани като коледна елха, на всичко отгоре имах очна линия тип Клеопатра и приличах на гадателките по филмите и и изиграх етюд... Цветно и обясних каква съм вещица, как всичкото зло дето ми го мисли ще го върна отгоре и двойно и накрая направих няколко ритуални жеста с ръце. Тя се махна, но на другия ден дойде дъщеря и да ме моли да разваля магията, че дъртата я блъснала кола. Даже и пари ми предлагаше... Много се кефих. Не напразно Баба Вихронрав казва:"Защо да го кълна, ако няма да ме чуе?" Те и предметните магии имат цел да бъдат намерени, за да повлияят на психиката на човек. Нали ако си втълпиш, че имаш направена магия всяка несгода ще свързваш с нея и мислейки за неприятности постоянно ти ги привличаш още и още.
 Много се отплеснах, но мисълта ми беше, че шарлатаните са си шарлатани и не могат да правят магия. Най много човека отсреща да им повярва и сам да се вкара в някой филм.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #10 -: 5 Септември 2013 08:57:44, Четвъртък »
Не, Crystal, не... Нищо не разбират... Лъжат такива особи. Който им се върже, вързал се.

 Обикновено най-отракани в лъженето са тези от тях, които идват на крака, както човекът си върви по улицата. Опитват да напаснат поведението, което виждат да изразява човека, с някой от най-често срещаните притеснения - да не върви в любовта, да има някакви проблеми... И се почва с тирадата им...

 В моя случай- както си чакам стабилно окъсняващия по уважителни причини колега... Чакам пред една църква (и аз намерих къде да чакам)... biggrin

 Та...  Загледала ме "врачката", че чакам... Пък аз мразя да чакам, още по-мразя да закъснявам за важна бизнес-среща, на която трябва да ходим заедно с колегата и ще да изглеждах подобаващо на 15-тата минута от висенето...

 "Врачката" обаче няма от де да знае защо толкоз упорито чакам и обикалям пред тази църква с такова убийствено настроение и ми е разчела грешно поведението.

 Идва "врачката" и ме пита колко е часа, така щото да завърже разговор, пък и защото явно чакам нещо, което закъснява и следя час (наблюдателна особата- признавам и) и тя завърза разговор, като се почна с тънък подход- с лека четка на егото на моята особа.

 И понеже колегата нали си каза, че се очертава да закъснее, аз си позволих да се направя, че врачката е познала, че си чакам гаджето. Мдам. То какво друго да чакам. Че и пред църква. Атеист съм... Но... Бог вижда. Бог е свидетел, че си обичам това ми ти гадже, дето го чакам, а то гаджето не идва и няма да иска да се жени за мен.

 Врачката реши, че е успяла да нацели в десятката и продължи по-смело да нарежда репертуара си. То не бяха развивания на теории за триъгълници, то не беше, че гаджето е с другата страна на триъгълника, понеже другата страна на триъгълника прави магии. Ама не какви да е магии, ами черни. Че и за смърт. Моята (по едно време си броях магиите за смърт, дето ги имам от разни "врачки" и "магове", но вече им загубих бройката, та не зная тази сега кой пореден номер е, обаче ще оцелея- със сигурност). А пък на гаджето- да е с острия ъгъл на триъгълника... И ако не искам да умра от черната магия, а гаджето да забегне с острия ъгъл в триъгълника.... Да си платя...

 И аха и да се направя на тъпата страна в триъгълника и да взема най-прилежно и да си "платя" и колегата взе, че се появи... За тотално разочарование на врачката.

 Честно казано- перфектно се забавлявах, до където да дойде колегата.... Поне докато е била с мен, е пропуснала да е с някой наивник, дето ще се поддаде на манипулациите и врачката ще му прибере парите с лъжите си...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #11 -: 7 Септември 2013 16:42:34, Събота »
theshadow, сериозно ли толкова опита за магии срещу теб има? Стана ми интересно....Ако не е лично разкажи за някои по интересни...
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #12 -: 7 Септември 2013 17:19:32, Събота »
Тцъ... Те голяма част са непреразказваеми...  biggrin

 Но в кратце, нали се водя черен маг, че и настоявам, че съм така по рождение и това изглежда ужасно нервира някои особи, имащи се за баш черни магове...

 И някога там, навремето, преди да се научат, че на мен тези номера с магията за смърт ми действат хумористично... И че имам много лошо чувство за хумор спрямо мераклиите да ме убиват с черна магия... Тогава беше все няма-няма и току някой магъзник да вземе да се захвали публично как може да ме убие с черна магия... Ей така- да се покаже велик, та велик в сравнение с моя титул, дето явно е много велик...

 И тъй... Ще мра от черна магия- хубаво де, нямам против- никога не отказвам на мераклиите да се пробват... Само слагам срок и нищо повече... Слагам 7 дена да се мъчат там да ме убиват с черна магия- с каквато си поискат, всъщност, с такава магия да ме убиват- претенции си нямам...

 И докато, а и след като изтече 7 дневния срок, ги сбърквах от публични подигравки без изключение... Затова и до сега, в тези среди, магъзническите, не ме харесват... А освен това в очите им съм гаден морализатор и срам не ме е да им чета конско на тема морал....

 Показателно е обаче- от години никой магъзник не се е осмелявал да се доказва в личното си величие за моя сметка, като се е опитвал да ме убие с черна магия...

 Само дето вече загубих броя на направените ми черни магии... И сега... Сега някоя такава улична врачка като ми лепне поредната магия, дето ще ме прави да умирам и ме обхваща едно много особено чувство и после почвам да гъбаркам, таковата, да си има врачката едно наум...

 Главознание или там каквото беше... Помага... Като ме видят по улицата и някои врачки са се приучили правилно да се разбягват коя накъде види... Щото докопам ли ги... Ще ги гъбаркам наистина много лошо...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #13 -: 7 Септември 2013 18:15:22, Събота »
А реална атака някога имало ли е....или просто са били интернет герои.....
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #14 -: 7 Септември 2013 19:45:51, Събота »
Никога не следя такива неща, Aton...

 Както и при Кастанеда, приемам, че Смъртта винаги стои от лявата ми страна и аз ще живея, докато Смъртта не ме докосне по рамото...

 Както пише и сам Кастанеда- няма нужда да я виждам Смъртта, а ми стига просто зная, че тя е там. И това променя всичко. Променя целия живот и взаимоотношенията с всички... Променя отношението към всичко... Контролирана лудост и недосегаемост- това става начин на живот... 

 Или ако ще я караме по Фройд, иде реч за активирането за водещ инстинкт в психиката, наречен Танатос... Но това е неправилна фиксация в психиката, абсолютно неподходяща за огромна част от хората. Не я препоръчвам на никой, освен ако няма много основателна причина, която да държи Смъртта от лявата му страна на човека, близо, много близо, на метър и кусур от него си... Както Кастанеда е имал такава основателна причина...

 Причината не е да се добие власт, нито е да се усвои магия, нито е да се разкрие мистика, а е самата Смърт като такава, стояща на метър и малко от лявата страна и начинът на живот с нея... Тази същата смърт, тогава се превръща в, цитирам Кастанеда-

 ...нашият единствен мъдър съветник. Винаги когато усещаш, че всичко се е обърнало наопаки и те очаква гибел, обърни се към смъртта си и я попитай дали е така. Смъртта ще ти каже, че не си прав; че нищо извън нейното докосване няма истинско значение. Твоята смърт ще ти каже: „Още не съм те докоснала”

 И така се продължава напред и напред в живота. Защото тя, Смъртта, още не е направила своето докосване и нищо извън това няма истинско значение...

 За всички хора, които си нямат въпросната основателна причина да ползват такъв съвет от такъв съветник.... Както е установил Фройд, има си друг инстинкт- той е Ерос и е редно човек да остави този инстинкт да е ръководният...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.