Автор Тема: Шарлатаните в магията  (Прочетена 20821 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #30 -: 12 Септември 2013 15:28:55, Четвъртък »
Сянка, между другото, същият този лекар който надмина себе си (Доктор Байчев), ми каза няколко дена след операцията, че като ме хванала упойката съм му казала:"Докторе, спасявай ме, че не съм се наживяла още!". И пак според него само големият ми хъс за живот е помогнал да се възстановя. Така, че ако на човек му се живее... ще случи на най-добрия лекар, ще получи най-добрата помощ, абе цялата вселена ще му помогне да живее. Пък смъртта... ми тя ще си стои до лявото му рамо и ще чака.
 Предполагам, че си чел "Повест за истинският човек". На времето (като ученичка) ми беше чудно защо трябва да се мъча с книга в която се говори за умиращ инвалид и трябваше да порастна и да изляза от "кифленския" период, за да я разбера и харесам. Сега я препрочитам често (на едно с "Пипи Дългото Чорапче") и му се кефя - той просто е избрал живота...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #31 -: 12 Септември 2013 16:10:57, Четвъртък »
Цеци, нищо не пиша за избиране на смъртта като изход.

 Но и не го отричам като възможна посока. Изход е и смъртта- но е вариант според зависи. Това е въпрос, по който навремето разсъждавах и от тази гл.т., т.е. за смъртта като изход- защото има хора, за които болката преди края, която се поражда от болестта е огромна и не може да се избегне... Толкова огромна... Че се повдига въпросът за евтаназията.

 Един вид, не стига, че такива хора умират бавно и сигурно, но и умират в ужасни болки, гърчат се пред погледа на близките си... И такива хора са без право на евтаназия- у нас е забранена, до колкото зная.

 Но все си мисля, че човек, който така се мъчи и е обречен на болезнена бавна смърт, трябва да има право по силата на някой закон, да избира дали иска евтаназия или не иска. Може пък да иска и това да е за предпочитане пред бавната и болезнена смърт. И може пък да не иска близките му да го запомнят с ужасиите, дето му се случват, преди да си отиде, а да иска да си съхрани в спомените им един друг изглед за себе си. Нещо таковата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #32 -: 12 Септември 2013 17:52:57, Четвъртък »
Сянка, мислила съм много за евтаназията и все още не съм решила за  или против съм. Имам близък (племенника на най- добрата ми приятелка) на 31г. с визия на дете и вътрешности на старец. Диагнозата - Талъсемия. Той е много лъчезарен и жизнен и никога не говори за болестта си. От години живее във Франция (там има по-качествена профилактика на болестта). Преди няколко год. като си дойдоха на гости излязохме само двамата и той сам пожела да ми разкаже за болестта си. Наричат я болестта на Христос, защото болните умират приблизително на Христова възраст. В целият свят имало само 1-2 случая когато болен е доживял 40г. На него му сменят кръвта всяка седмица (не просто му преливат, а я сменят). Процедурата била болезнена (много). Питах го, не се ли страхува от смъртта и от болката. Каза, че с болката се свиква, а от смъртта няма смисъл да се страхува - в противен случай нямало да изпита пълното удоволствие от живота. Обърнал се е към исляма, живее с арабка (за ужас на майка си и леля си). Той наистина се наслаждава на всеки един миг от живота. И когато публикува поредната снимка с нахилената си физиономия във Фейсбук, аз и плача и се смея, и зная, че колкото и живот да му е останал, той ще го изживее щастлив и ще си отиде като победител.
 Пак ме разстрои... Сянка твоят песимизъм винаги успява да ме изкара извън релси (и не само по тая тема). Сега бъди така добър и като един виден психолог ми обясни защо така?!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #33 -: 12 Септември 2013 17:59:43, Четвъртък »
theshadow, бог,същества...и др......това са само думи.....Жоао е сравнително неук и така обяснява нещата.....но аз съм виждал резултатите ...там плацебо ефекта не върви. Аз съм не по малко мнителен от теб......но бях удивен от много неща.Ако можеш намери филма на  National geographic за него. Както и да е.....Аз си имам своя теория за болестите......и практика съответно.Мисля че за всяка болест има противодействие....просто не знаем как.От всичко каквото съм научил си изградих собствен метод на лечение /може би за всекиго е индивидуално/......той е на сравнително ниско ниво но от 6 години аз и семейството ми не сме ползвали услугите на лекар
 / изключвам годишните контролни прегледи/.Та си мисля ......има хора по земята които които са доста напред в тази материя. Нямам нищо против лекарите....но в повечето случаи се лекуват симптомите а не причината за болеста. Или когато лекуваме причината то я лекуваме така че не знаем дали се лекуваме или си навреждаме повече....имам предвид антибиотиците /антибиотик буквално преведено означава „срещу живота„/
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #34 -: 12 Септември 2013 18:27:21, Четвъртък »
Атон, а как се казва филмът? Заинтригува ме.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #35 -: 12 Септември 2013 19:17:12, Четвъртък »
Цеци...

 Написах нещо, но го изтрих... Няма да го разбереш, пък не искам да съм причината да си разстроена.

 Aton,

 Да прави нещо може само този, който знае какво прави. Лечението е сложно нещо. Говеренето, четенето и писането на испански език- също е сложно нещо. Пробвам да обясня какво имам предвид.

 Не зная испански. Не го говоря, не го чета, не го пиша, изобщо това испански и аз- две крайно несъвместими понятия. Ей сега веднага една дума да ме накараш да обеля на испански и няма да мога. Но мога друго- мога да се престоря, че говоря на испански- номерът ще мине пред който не владее езика... Но да се направя на баш испаноговорящ пред испаноговорящи- номерът няма да мине...

 Жоао е не просто неук. Жоао очевидно не знае какво прави и се прави, че прави нещо. Каквото и да си видял, то не се дължи на Жоао.

 Всъщност... За Жоао... Мисля, че след като твърди, че лекува от разстояние, всичко, което е достатъчно да докаже, че този човек лъже, е експериментът на Емили Роса. Жоао ще се провали.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #36 -: 12 Септември 2013 20:14:08, Четвъртък »
Quote (theshadow)
Няма да го разбереш
Или няма да поискам да го разбера. В крайна сметка е глупаво човек да се страхува от собствената си смърт. Поне за мен е така. Та нали като умра няма да чувствам нищо? За сметка на това изпадам в ужас при мисълта, че смъртта може да ми отнеме още някой близък. Болката от загубата... няма по-голяма от нея.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #37 -: 12 Септември 2013 20:55:29, Четвъртък »
Извини ме, Цеци... 

 Май е време да сменим темата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #38 -: 13 Септември 2013 18:09:17, Петък »
Нова тема.......
 Чудя се.........Дали да не направя един кафе-клуб “Магия“...... smile И там да се събираме магове, вещици ,шамани......или пък просто обикновенни откачалки......На вратата ще има facecontrol.....който не направи нещо свръхестествено- никакво влизане smile theshadow, ти ще направиш защитата на заведението.....от баш черни магове.....или данъчни smile
 cecivalchanova, ти ще отговаряш за рекламата.......
 Ако сте съгласни.....почвам да търся помещение wacko
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #39 -: 13 Септември 2013 20:54:32, Петък »
Има такива заведенийца, където човек може да говори в подходяща обстановка на окултна тематика. Още едно ако има, значи още по-хубаво.

 На мен напоследък ми харесва това-
 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #40 -: 13 Септември 2013 23:37:49, Петък »
Атон, ти си гений! Вече си го представям бара... В него трябва да има задължително видове карти за гадаене, руни зарове и др., за да може да се съчетава пиенето на кафе с гледането. Сервитьорките може да ги спретнем като вещици-ама от най-красивите... Абе, трябва да е нещо лудо. А вечер би могъл да изглежда малко по в готик стил - мрачен -по вкуса на Сянката. И да не забравя, задължително по масите трябва да има и книги за магия. Обичам да пия кафе и да чета книга, но обикновено ме гледат странно, особено ако е на окултна тема.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #41 -: 14 Септември 2013 00:54:01, Събота »
theshadow, заведението изглежда интересно.......къде се намира?
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Шарлатаните в магията
« Отговор #42 -: 14 Септември 2013 07:36:50, Събота »
Намира се в София, някъде между пл. Независимост и Сердика, в един блок, на шестия етаж+ в бонус има огромна тераса, на която също има маси и джунгла има, т.е. терасата играе ролята на градина... Но сега му правят ремонт и не зная как ще изглежда след ремонта...

 А на теб какви по-конкретно са ти идеите за кафето, Aton?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Шарлатаните в магията
« Отговор #43 -: 14 Септември 2013 12:30:11, Събота »
smile Още нямам никакви идеи.....а и не знам дали ще имам време за тази реализация.......но би било интересно да има място където хора свързани с окултното да се чувстват добре.....
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен aves

Шарлатаните в магията
« Отговор #44 -: 19 Септември 2013 22:37:59, Четвъртък »
може би не място, а хора първо трябва да се намерят - при наличие на достатъчно хора които да са в резонанс един с друг и място ще си намерят, което да е в резонанс с тях, а и с всички поне малко подобни на тях
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня