Автор Тема: Дали магията е за всеки!!!  (Прочетена 26212 пъти)

Неактивен abramalin

Дали магията е за всеки!!!
« -: 7 Декември 2011 00:25:57, Сряда »
Няма значение колко можеш и знаеш!!!Важното е да имаш морал да използваш това знание.То е сила която може да те главозамае.
 И затова мисля че магията не е за всеки.Най-вещите в този занаят хора, които познавам са изключително смирени. Затова да внимаваме кой и на какво обучаваме!
IN ME OMNIS SPES MIHI EST

Неактивен DragonWing

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #1 -: 7 Декември 2011 10:44:37, Сряда »
Няма как да не се съглася с това- нужна е строга дисциплина, познание и самоконтрол. Магията може да бъде опасна и за самия практикуващ. Като нож- може да е полезен, но и да наранява. Та нима дава някой на деца да си играят с остри предмети?

Неактивен abramalin

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #2 -: 7 Декември 2011 11:51:07, Сряда »
Тук не съм съгласен....годините нямат значение напротив...дъщеря ми е на 15 и от 5 години учи от мен...говоря за основни неща...децата имат усет за тези неща ....например какво лошо има да се научи едно дете да медитира преди учене...и магията не може да се разглежда като нож....по скоро като свещ която осветява пътя.....но ако пипнеш самия пламък се париш... wink
IN ME OMNIS SPES MIHI EST

Неактивен steisi

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #3 -: 7 Декември 2011 13:03:37, Сряда »
За да се занимава човек с магия трябва да има
 силна воля , търпение за да се научи и най важното вяра ....
 Той или Тя трябва да вярват в силите
 Но повечето хора в днешно време не притежават
 нито воля, нито търпение , а за вяра да не говори ....
 Има и хора които се раждат с определена дарба като ясновидството и гадаенето с течение на времето повтарят периодично наученото и се развиват в определен под колон на магията ,
 има и други които не правят нищо по въпроса .
 Преди няколко години четох една статия в който пишеше ,
 че всички ние Хората се раждаме на земята с магически способности , но понеже не вярваме в силите си с течение на времето ги губим .
 Теорията и практиката на магията е изградена от плаваща материя от няколко нива придружени с поднива , ако човек не усвои едно от под нивата няма как да премине на по горното ниво ... повечето достигат до някакво ниво и се отказват
 За да се занимаваш с магия трябва постоянство и усилена работа
 Магията е нож с две остриета ако не е правилно насочена би могла да рефлектира другаде
 и да доведе до необратим обрат в живота на човека за когото е предзначена и вместо късмет, радост и щастие да му донесе болка и мъка .....
 С магия би трябвало да се занимават хора които имат волята да се учат и развиват,
 а също така и да притежават и морал да не използват магията за лоши цели
 За това според мен магията не е за всеки :):)

Неактивен abramalin

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #4 -: 7 Декември 2011 15:35:50, Сряда »
стейси добре го каза ...да допълня......магията с две думи е да надскочиш себе си...ще дам пример...бях на остров Ява и ми казаха за един свят човек който правил чудеса...и ако искам да го видя само сега е момента защото пак се връщал в джунглата.....когато се видяхме попитах защо не е сред хората....тои отговори че те не му дават нужното предизвикателство....зчудих се ...и запитах какво пък предизвикателство намира в джунглата.....той ми оговори: АЗ
IN ME OMNIS SPES MIHI EST

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #5 -: 29 Януари 2012 23:54:15, Неделя »
Определено магията не е за всеки. Тя е като властта, много е опасно да попадне в ръцете на неподходящи хора.
 Съвсем наскоро водих спор с колежка по този въпорс и се опитах да и обясня, че не е нужно даденият човек да има не знам си колко висши и стаж в кариерата, за да заслужава да е на пост, който му дава определена власт... било в някаква фирма, било в правителството да речем. Страшно е, когато неподходящ човек вземе властта в ръцете си и започне да си разиграва коня, да манипулира.
 Когато притежаваш власт, тя ти е дадена, за да я използваш и да бъдеш от полза на останалите. Мисля, че същото е и с магията. Трябва да си добър балансьор и да се опитваш да спазваш правилото на златната среда. Всичко крайно е вредно.
 Сами за себе си доброто и злото не са полезни, те са нужни заедно, без едното не можем да разберем другото.

Неактивен Aurelia

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #6 -: 9 Април 2012 12:42:33, Понеделник »
Опасно е наистина да попада в ръцете на хора, които искат да злоупотребят с нея, но може и да е опасна за хора, които си нямат представа от основни неща. Става опасна главно за тях самите и последствията могат да са фатални, затова определено смятам, че магията не е за всеки. Но пък и не всеки вярва в нея, и не всеки притежава нужната упоритост и търпение, така че мисля, че само определени хора тръгват по този път така или иначе.

  • Гост
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #7 -: 23 Май 2012 17:18:05, Сряда »
аз искам да имам магия как да го получувам вризка за мен аyduvan4 скyп smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #8 -: 23 Май 2012 19:52:15, Сряда »
Сайтът не е за деца, Aydoan.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен MartyD

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #9 -: 27 Май 2012 19:37:11, Неделя »
Aydoan, Магията не се полу4ава ей така.. обаждат ти се по Скайп казват ти няколко думи4ки повтаряш ги и готово .. както каза Steisi "трябва да имаш: силна воля и търпение за да се научиш.. и най важното вярата!!..Без нея вси4ко останало губи смисъл .. затова дори дете или не първо се запитай .. дали това наистина е за теб..в реалния свят магията не е това което го дават по сериалите и филмите ..така 4е не си мисли 4е след 1 седмица "У4ене" ще можеш да палиш огън и да движиш предмети с мисъл!!.. smile

  • Гост
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #10 -: 20 Септември 2012 17:42:49, Четвъртък »
Винаги съм вярвала в магията и в нейното съществувае, ако може да се каже изобщо, че вярвам. По-правилната дума всъщност е ЗНАМ. Но от скоро започнах да се интересувам по-сериозно и да проучвам по-задълбочено въпроса и се радвам, че попаднах на този форум, тъй като преди това попаднах на всякакви налудничави и, очевидно детински мнения и измислици. Имам огромно желание да науча колкото мога повече от вас, чета с интерес всяка една статия и коментар, не смятам, че, веднъж започнала, бих могла да се откажа от това. В крайна сметка това не е просто някакъв спорт или курс по рисуване, на който да се запиша. Но тъй като съм "нова", не може да не се зароди въпросът-в желанието, вярата и упорството ли му е майката, или всеки от вас има по нещо заложено, което да доразвива? Съжалявам за глупавия въпрос, но искам да съм наясно с колкото мога повече неща, преди да се захвана сериозно с това. Както вече казахте по-горе-това не е игра.

Неактивен blago75

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #11 -: 10 Октомври 2012 21:27:30, Сряда »
За мен Магията Мисъл и Действие.Взаимно са свързани и не може едно без друго.

Неактивен ra4ola

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #12 -: 12 Октомври 2012 21:20:54, Петък »
Магията е наука и трябва много четене и учене преди да се пристъпи към каквото и да било, и както е казал Соломон- предпочитам да съм мъдър преди всичко, останалото ще дойде от самосебе си.

Неактивен Nyarlathotep

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #13 -: 12 Октомври 2012 22:30:28, Петък »
В магията ако мислиш, че с много четене ще стигнеш до някъде...
 Успех...
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #14 -: 27 Октомври 2012 23:19:25, Събота »
Аз мисля, че точно с много четене и желание се получава. Цял живот съм получавала всичко което поискам с цялата си душа. Не зная как се получава и точно това искам да разбера. Но всичко което съм желала го имам -Факт. Дали Бог ми помага, дали имам Ангел-Хранител или е Магия? Когато приятел е в беда му подарявам камък над който съм се помолила и той действа като талисман. Това му дава куража, че магията може-би е за мен. Остава многото четене и научаването и.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен