Автор Тема: Дали магията е за всеки!!!  (Прочетена 27663 пъти)

Неактивен fnosen

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #30 -: 27 Октомври 2013 03:33:36, Неделя »
gold_baby, и да, и не. Така наречената "Черна магия" също може да бъде използвана за добро, имам предвид - защита, спасение, въпрос на гледна точка е.
Печелят смелите, които познават саможертвата и не се страхуват да се борят за постигането на целите си.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #31 -: 30 Октомври 2013 22:51:29, Сряда »
"Черна магия"-"Бяла магия",а магията за любов -бяла или черна е...?! Според мен, е въпрос на това колко силно искаме дадено нещо и каква цена сме готови да платим, за да го имаме. А...дали сме готови да платим...когато му дойде времето... Аз,не съм видяла човек или прочела за такъв, който да се занимава с духовното си развитие и да е материално не задоволен. Ако си гладен трудно заспиваш,пък камоли да разсъждаваш за това, по какъв начин да израснеш духовно. От друга страна,да се материално осигурен и духовно беден, води до неизбежен разпад на материята. Това съм го виждала с очите си. А,що се отнася за това дали магията е за всеки?-Аз мисля, че магията сама намира хората чрез които да се изрази. А дали, те ще устоят на собствените си недостатъци за да не я осквернят, е въпрос на свободна воля.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен огледало

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #32 -: 25 Декември 2013 16:57:09, Сряда »
На този етап на човешкото развитие магията не е за всеки
 Може да е била или да бъде, сега-не
 Но пък и то колко малко я владеят...няма място за притеснение smile

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #33 -: 1 Януари 2014 13:13:36, Сряда »
Честита Ви 2014 година!
 Абе малко, като се поогледа и позаслуша човек, то мисленето не е за всеки, а какво остава за магията...:)
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен rosie_gencheva

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #34 -: 10 Юни 2014 15:57:28, Вторник »
Според мен всеки човек таи в себе си семето на магията,друг е въпроса дали с времето това семе ще изгние или ще разцъфне и ако разцъфне дали ще е красива роза или бурен който унищожава съзнанието. Аз съм нова тук и наистина от скоро се занимавам с това но смятам,че ако човек не е подготвен психически и не е отворен към света няма смисал да почва да се занимава с магия. smile
Вчера реших да си събера мислите,обаче никоя не дойде на събранието. :D

Неактивен evani

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #35 -: 8 Август 2014 21:20:32, Петък »
Намирам думата магия за прекалено обширен и прекалено неясен термин за да се даде точен отговор на зададеният въпрос. В миналото когато хората не са разбирали нещо те са го наричали магия и от тогава тази дума е символ на нещо което е нереално, а аз мисля че това което практикувам си е напълно реално и за това не мога да го нарека магия, така че го възприемем като енергия. А ако попиташ, дали енергията е за всеки,отговора ще очевиден. Защото, чисто и просто - всеки един човек  има, всеки я използва, просто на различно ниво и в различно количество и стига да се потруди и вникне в себе си ще открие че тя е била винаги при него.     А относно ''цветната магия'' аз бих бих сравнила ''бялата'' магия със симбиоза и коменсализъм, а ''черната'' с хищничество. За тези които са спали в часовете по природни науки да припомня - Симбиоза е когато един индивид (вие) извлича полза от друг индивид, като същевременно той също извлича полза от вас (това е познато и под термина брак), Коменсализам представлява ситуацията в която извличайки полза от някой вие не му помагате, но не причинявате и вреда. Хищничество (не мисля че е нужно да обяснявам ама все пак) е когато за извлечете полза вие нанасяте вреда. Това е начина по който аз разбирам нещата.

Неактивен hembg

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #36 -: 12 Септември 2014 15:53:45, Петък »
Един баща завещал на двамата си сина по един чук. По големият син използвал чука за строителство на мостове ,къщи и за изковаване на земеделски инструменти. По малкия решил да стане наемник и използвал чука като оръжие върху хората разбивал глави потрошавал кости.
 Можете ли да кажете че бащата на единия е  завещал бял чук а на другия черен?
 Няма черна или бяла магия а само магия .Как ще я използваш зависи от теб.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #37 -: 12 Септември 2014 15:57:29, Петък »
hembg, това е най-доброто описание на това, че магията цветове няма. Благодаря за притчата. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #38 -: 26 Октомври 2014 14:46:18, Неделя »
Да не пускам нова тема, ето малко за магията и разликата между вещерство и Уика

 Вещерство и Уика

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #39 -: 27 Октомври 2014 20:45:48, Понеделник »
Съвсем хопотетично нека предположим, че Инквизицията днес е все още е действаща институция и участието Ви в този форум би имало съответните последици.
 1.Колко от нас(Вас) биха продължили регистрациите(участието) си?
 2.Колко от "просто любопитните" биха създали профил и биха задавали въпроси и изказвали мнение, знаейки, че Инквизицията следи IP-адресите и при желание би стигнала до всеки един потербител?
 3.Ако сте гледали филма матрицата и сте на мястото на Нео и знаете, че може да промените нещо, но ще е много трудно( "демек", "сиреч", значи ще се полагат усилия, какъв цвят хапче бихте избрали?
 4.Мислите ли, че служителя от "Инквизицията" отговорен за този форум се забавлява често или по-скоро е отегчен?
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #40 -: 27 Октомври 2014 21:39:48, Понеделник »
Съвсем хипотетично...
 1. Аз пак щях да съм във форума и пак с моето си име. Някак не мога да скрия увлечението си по магията ако и да ми зависи живота от това... smile
 2. Май вече отговорих по-горе на този въпрос...
 3. Хапчето... Нямам спомен кой цвят за кое беше, но отказвам да съм в матрицата. Винаги са ме мислили за странна и различна, късно ми е да се променям...
 4. Не само ще се забавлява, но и ще остане с нас и ще ни крие от инквизицията. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #41 -: 27 Октомври 2014 22:36:26, Понеделник »
Според зависи кой какво има да губи ще остане или ще се покрие.
 Аз лично рядко се крия. Обикновено се боря с вятърни мелници и не обичам да ме турят в рамки... затуй съм и на туй дередже smile Но при определени обстоятелства може би бих се скатала за известно време.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #42 -: 28 Октомври 2014 00:32:20, Вторник »
Аз, ако позволите, ще отговоря последен. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен aves

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #43 -: 28 Октомври 2014 21:07:56, Вторник »
1. при по-строги условия - НИКОЙ от нас нямаше да е тук. Познавам хора от държави където и днес могат да да ти резнат главата за ерес или да те вкарат в затвора за "сектантство" или "магьосничество". Разумното в такива условия не е създаване на форуми, а на други форми за общуване. Също и на други форми на окултизъм... които да са обществено приемливи. Например суфизмът в исляма, дао и ней-гун в китай и прочие...

 2. инквизицята само следи или? уверен съм - нямаше да има нито един "просто любопитен", а сериозните щха да имат своите непроследяеми методи и да бъдат социално неотличими... всъщност и днес е така при по-сериозните. Заблуда е че днес няма Инквизиция, просто тя днес н е е някоя организация, а общественото мнение... сериозните и днес стоят далеч от несериозните и идиотски настроените. В историята дори са известни случаи когато оедин учител е предавал на смърт свой особено ексцентричен ученик, чието поведение е заплаха за цялата група.

 3. хапчето е само последния детайл. Да, казвам - ДА, искам извън матрицата. но когато всички предишни детайли се изправят пред мен, когато се сблъскам с всички неприятности от първите си срещи с "оня свят" вече не съм толкова сигурен

 4. >:-E
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #44 -: 28 Октомври 2014 23:05:51, Вторник »
avessmile