Автор Тема: Дали магията е за всеки!!!  (Прочетена 26227 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #15 -: 28 Октомври 2012 22:07:10, Неделя »
nox_effigies , не знам до колко трябва да има заложено нещо... Колегите тук казват, че всеки се ражда със заложби, които в повечето случаи не развива. И аз смятам така, с добавката, че може би при някои заложбите са по-видими, по-силни.
 При мен например нещата са твърде хаотични и неясни. Винаги съм ЗНАЕЛА, а не вярвала, че има нещо - в мен, около мен. До сега карах нещата на усещане и по интуиция, някакси сама се учех. Това е единственият сериозен форум на тази тема, където аз съм попадала. Не че съм се ровила много да търся съмишленици, де biggrin А тук попаднах съвсем случайно, разгледах, четох, хареса ми и се регистрирах. Сега се мъдря тук, чеша си клавиатурата, но като цяло гледам да си правя моите си неща, в моите си срокове. И колкото повече неща научавам, толкова повече разбирам, че всъщност нищо не знам biggrin и че съм тооолкова назад с материала в сравнение с някои потребители, че ми иде да се ухапя biggrin Но както казах, следвам собственото си темпо и нагласа.
 Някои споменаха децата - не смятам, че някаква определена възраст е важна. Аз на моите деца никога не съм говорила конкретно за магия, чудеса и ала-бала. Но от както са се родили се старая да им предам това, което знам; под формата на игра, някак между другото, в ежедневните, злободневни битовизми.

 И една моя мъка да споделя (пак ми иде да се ухапя): поосъзнала се вече магесница :)), си давам сметка колко много съм загубила от това, че нямам вече баби и дядовци. Сега, когато започнах да обръщам повече внимание на тези неща (магията да го наречем), искам толкова неща да ги питам: за билки, за лечение, магически тайни :)), за това, че в кръвта на рода ни са заложени музиката и танците по един по-особен начин... обаче тях отдавна ги няма, а когато бяха живи, аз явно не съм била готова да получа такава информация...

 П.П. Искам като в "Тайният кръг" - да метна един обелен поглед като Каси и да чупя чинии lol голям купон ще е

Неактивен gold_baby

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #16 -: 22 Април 2013 21:54:10, Понеделник »
Според мен магията не е за всеки. За мен лично примерно бялата магия значи нещо чисто и искрено. Да помагаш без да искаш в замяна, да нямаш задни помисли и да се учиш и практикуваш с доброта и целенасоченост. Не знам дали съм права тъй като съм начинаеща, но аз лично мисля така. А за черната магия също смятам, че и тя не е за всеки.

Неактивен Aton

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #17 -: 18 Май 2013 17:22:24, Събота »
Каква е дефиницията за МОРАЛ?
 Морално ли е тигър да изяде овца?
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #18 -: 18 Юли 2013 05:46:10, Четвъртък »
Има ли магията цвят изобщо? И ако има цвят има ли примерно сива? Не само бяла или черна, а и нещо по средата? smile
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #19 -: 18 Юли 2013 22:20:17, Четвъртък »
Всъщност искам по-точно да разбера как може да се намери точната граница за това кое е бяла и кое е черна магия? Светът е толкова сложен. Разликата за... (добро -лошо; чисто,искренно-мръсно,лъжливо и т.н.).
 Нещо май сложно се опитвам да мисля, а то мисленето си е трудна работа. smile
 Ще се опитам да задам въпроса си с пример.Ако мога да оказвам влияние на събития и хора и извърша действие против лице което би приело ако знаеше за моите действия, че са злонамерена външна намеса, но с тези си действия помогна за спасяване на живота на други хора примерно?
 Как може да се предвиди причинно следствените връзки до къде ще доведат в бъдещето?
 Благодаря и извинения за глупавите въпроси! smile
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #20 -: 19 Юли 2013 09:50:53, Петък »
Няма глупави въпроси, Jokera.

 Магията няма цвят. Но хората обичат да оцветяват, така че на думи, но наистина само на думи, магията има цвят. Какъвто си харесаме, такъв. 

 Що се отнася до намесата в чужд живот- всеки си има своя път и уроците по пътя си, от които да се учи. Не трябва да има намеса в чужд живот. Дори да е от добри чувства. Примерно човек, който е действащ спрямо друг с недобра умисъл... Т.е. такъв човек, попадащ в графата псевдоприятел... Ако бъде отстранен псевдоприятелят, се прави мечешка услуга на човека, от който е отстранен... Този човек не научава урока да се пази сам от псевдоприятели и скоро ще се окаже заобиколен от хора, които не му мислят доброто, без да е в състояние да ги разпознае... 

 Т.е. хората трябва да бъдат оставяни да си научават уроците по пътя си, защото това не са случайни уроци... Опитът от тях прави хората по-силни... Някои хора учат по-бързо, други по-бавно, но когато научат, тогава...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен marissa

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #21 -: 26 Юли 2013 23:47:39, Петък »
Магията е мисъл насочена като лъч към Вселената. Ритуалите, думите изречени /заклинания/, са просто засилващи проводници на тази мисъл. Съществено важно е обаче в чии ръце попадат тези умения! Хубаво би било да се ползват за благородни каузи а не за користни цели! Нека всички бъдем по-добри и смирени, даряващи и получаващи всемирна любов!

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #22 -: 27 Юли 2013 08:22:06, Събота »
Marissa, любопитен съм да разбера мнението ти за благородните каузи и користните цели в следния казус:
 Първо: Правиш опит за придобиване (спечелване) примерно на голяма парична сума сума. Каузата користна ли е?
 Второ: С придобитата сума построяваш болница. Каузата благородна ли е?
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #23 -: 27 Юли 2013 16:30:04, Събота »
Jokera, искам и аз да отговоря на тоя въпрос.
 Не виждам нищо користно в това всеки да се стреми да има пари.  В нашето време нищо-ама нищо не става без пари. Даже здравето коства пари, защото ако ги нямаш ядеш некачествена и боклучава храна и... отиде ти здравето. Та мисълта ми е, че да печелиш пари си е чисто благородна кауза. А колкото до болницата... не знам... май не е чак толкова благородна кауза. Аз лично ако имам толкова пари бих направила детско спортно игрище с павилион за безплатни закуски - само за удоволствието поне за малко да отделя децата от компютрите и да ги науча да общуват истински.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jokera

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #24 -: 28 Юли 2013 07:39:40, Неделя »
Ти си мъдра жена. Така е, парите просто са средството за размяна на труда на хората. Жалко е, че малко хора го осъзнават. Нека павилиона да е за безплатни плодове и зеленчуци от български производители. smile
Магията не е нещо което правиш, магията е нещо, което си ти.

Неактивен Aton

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #25 -: 29 Юли 2013 10:18:26, Понеделник »
marissa, когато човек говори с клишета ефекта който получава понякога е със знак минус.
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Aton

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #26 -: 29 Юли 2013 10:33:25, Понеделник »
Jokera, парите и властта са вид „енергия“. Много хора са пристрастени към тях , но на повечето тази „енергия“ не им се отразява добре. С натрупването на пари и власт се се наблюдават личностни изменения.Затова човек не може да е сигурен какво би направил с много голяма сума пари. Сега може да говориш за павилион с безплатни плодове...но ако ти дойдат огромни пари току виж си наел охрана ,две любовници и ласкатели които да ти повтарят , че ти си най-великия който ходи по земята smile .А на „най- великият“ няма да му подхожда да се занимава с някакъв си павилион за плодове wink .
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #27 -: 30 Юли 2013 07:35:50, Вторник »
Aton, парите и властта са наистина много мощна енергия. Но те не променят личността, а просто засилват някой нейни черти. Ако преди да получи пари и власт човекът е бил алчен егоист, то с получаването на много пари ще стане още по-алчен и още по-егоистичен. А ако човекът си е добър и щедър нищо не може да го промени.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен NATASH

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #28 -: 2 Септември 2013 06:05:58, Понеделник »
Мисля, че практикуващите магия, гадания и всичко около окултизма трябва да са хора с чиста душа. Всеки човек си има своите добри и негативни качества, но все пак трябва да се стреми да премахва негативните черти от себе си, да не злоупотребява със тези много сериозни неща. Да използва нещата само с добри цели и помощ на другите, без да иска възнаграждение за помоща която е оказал (ако някой иска по собствено желание да му се отблагодари това е друго). С времето сериозния човек, който се занимава с тези неща, сам намира просветление да се стреми към добро и в полза на другите.

Неактивен aves

Дали магията е за всеки!!!
« Отговор #29 -: 16 Септември 2013 23:42:05, Понеделник »
Quote Aton
Каква е дефиницията за МОРАЛ?
 Морално ли е тигър да изяде овца?
нито да, нито не - природата няма отношение към морала. растенията и животните не са нито морални, нито неморални, те са а-морални, демек без отношение към морала. да се питаме дали тази или онази природна проява е морална, е като да се питаме какъв е вкуса на фотьойла или на масата - отговор може да се даде, но мебелите не са предназначение за изяждане и затова този отговор ще е безмислен...
 просто моралът има връзка с човешките и само човешките действия - мнението си е мое и не е задъжително вярно

 
Quote Jokera
Има ли магията цвят изобщо? И ако има цвят има ли примерно сива? Не само бяла или черна, а и нещо по средата?
а има ли ароматът цвят? назоваването на "магията" с цвят ми се вижда една удобна алегория и нищо повече.

 
Quote Jokera
Всъщност искам по-точно да разбера как може да се намери точната граница за това кое е бяла и кое е черна магия?
не може, едва ли има точна граница... все едно къде е границата между деня и нощта... точкат на залеза? някъде след него, някъде преди него? къде точно някъде... няма точна граница, има преходен интервал... същото е и при магията струва ми се

 
Quote Jokera
Нещо май сложно се опитвам да мисля, а то мисленето си е трудна работа
което е и отговора как да се намери точната граница - според мен може да стане "по усет", но не и чрез мислене, макар и да е спорна теза - едва ли бих могъл да я защитя

 
Quote Jokera
Първо: Правиш опит за придобиване (спечелване) примерно на голяма парична сума сума. Каузата користна ли е?
 Второ: С придобитата сума построяваш болница. Каузата благородна ли е?
моралът не е в целите! моралът е в начина по който ги реализираме. Едно е да ги спечелиш тия пари като ограбваш пенсионерки, друго е като скатаваш ежемесечно 90 години, трето е като организираш благотворителна акция, четвърто е като гръмнеш някого ама той бил наркобос, и съвсем друго е като никой не знае от къде ги имаш и не казваш при това... има морални начини, има неморални, има и противоречиви... но определено моралната оценка е за метода, не за целта или за причината поради която следавш тази цел
 wink
светлина от светлината, топлина от топлината, огън от огъня