Автор Тема: Психична Атака  (Прочетена 23860 пъти)

Неактивен nelrn

Психична Атака
« Отговор #30 -: 27 Ноември 2015 20:51:30, Петък »
разбрах.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #31 -: 27 Ноември 2015 23:11:30, Петък »
Познавах  човек, който много лесно влизаше в душите на хората. Попитах го как го прави, "не нося броня" - отговори ми той. Само това ли - попитах  аз. Има и още нещо, когато прекрачваш нечий праг, казвай в ума си "тук съм за да дам"- беше отговорът.  smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #32 -: 27 Ноември 2015 23:16:39, Петък »
Последен, този човек не е злоупотребявал с влизането си в нечия душа. Той е давал... Аз си имам двама такива които ми влизат в душата и не злоупотребяват. Те също ме допускат в своите души и аз не злоупотребявам.  Това е Любов във най-чист вид. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #33 -: 27 Ноември 2015 23:29:49, Петък »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #34 -: 28 Ноември 2015 08:22:41, Събота »
Quote posleden ()
Познавах  човек, който много лесно влизаше в душите на хората. Попитах го как го прави, "не нося броня" - отговори ми той. Само това ли - попитах  аз. Има и още нещо, когато прекрачваш нечий праг, казвай в ума си "тук съм за да дам"- беше отговорът. 

Така и трябва да бъде...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #35 -: 29 Юли 2016 21:02:53, Петък »
Интересна тема smile Понякога човек може да остане много изненадан кой е
манипулаторът и кой е жертвата. Сигурно всеки от вас може да се даде примери.
За мен обаче това са малко относителни понятия. При сблъсък всеки гледа от собствената си
камбанария. Да вземем за пример Левски - за нашия народ той е герой, за османската
империя е бил терорист и мародер smile Та и с манипулаторите и жертвите така.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #36 -: 29 Юли 2016 22:32:26, Петък »
Neshama, зависи кой е гледащият от собствената си камбанария като ниво на интелект... Ако някой ама много държи от собствената му камбанария да не отчита цяла поредица от факти... Тогава Левски ще е терорист... Може и турското робство да е било едно приятелско присъствие, докато примерно са били избивани да речем батачаните... Въпрос на интелект, обезпечаващ или не умението да се борави с факти... Никой българин, можещ да мисли, при мисълта за баташкото клане, няма да се съгласи с т.нар. турско присъствие... Но за това се иска умение за боравене с факти... Аналогично за Левски... Знаейки фактите, изводът на тяхна база е, че няма как да е терорист...

Затова и едно от основните средства на манипулаторите е... ЛЪЖАТА...  И примерно... Турците лъжат за Левски и готово- враг N1… Ако мине номера, манипулаторът се урежда с кукла на конци, която подскача накъдето и дръпнат конците...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #37 -: 29 Юли 2016 22:44:55, Петък »
Напълно съм съгласна smile
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #38 -: 29 Юли 2016 23:09:51, Петък »
Ей, ама тая тема за Левски и така нареченото турско присъствие ми е болна.
Не съм силна по история, но...
Значи нахълтват ми турците в държавата без да сме ги канили и да сме ги искали, вземат ни кръвен данък, изнасилват жени и девойки и това било присъствие?!? И после Левски терорист???
Ако някой повярва на глупостите за присъствието и "терориста" Левски или не е българин или е пълен идиот!
Дайте да си говорим за психична атака и манипулации без да се дават примери с Левски, А?!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #39 -: 30 Юли 2016 00:21:52, Събота »
Цеци, просто за това се сетих като пример :)
Да, банално е малко. Аз съм силна по история и не е мястото тук, но
следващият, който говори за присъствие, ще отнесе шутове biggrin

Quote posleden ()
"тук съм за да дам

Да де, но ако другият не е разбрал правилно целта на влизащия?
Или пък не иска това, дето оня ще му дава?
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #40 -: 31 Юли 2016 10:31:44, Неделя »
Влизаш, ако те поканят, после казваш за какво си дошъл. Когато си тръгнеш, не трябва да си нарушил баланса. smile Защото и ти вече си в него. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #41 -: 31 Юли 2016 10:42:22, Неделя »
По отношение на атаките, от какъвто и род да са те, бих казал че е добре да се познава обекта на атака. Понякога загубите са невъзстановими в рамките на една сесия. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Психична Атака
« Отговор #42 -: 31 Юли 2016 11:22:18, Неделя »
При атака винаги има загуба и за атакувания и за атакуващия. Затова е добре да не се стига до атаки, освен ако е неизбежно.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен kiril

Re: Психична Атака
« Отговор #43 -: 8 Юли 2020 11:56:26, Сряда »
..... По-трудно се справих с нараненото си его, че съм се доверила. Но пък си научих урока. ...


Нараненото его може да е също резултат от успешна атака. Особено ако дълго време се задържа определена емоция и определена мисъл

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Психична Атака
« Отговор #44 -: 8 Юли 2020 15:49:42, Сряда »
Разбирах, че „доброто” боравене със словото е най-голямото оръжие в нашето съвремие. Някога са се водили гладиаторски битки с оръжие. Сега се разиграва същият екшън, но словесно. „Добрият” оратор не проявява и капчица милосърдие към опонента си и често води борбата до неговото пълно унищожение. Той може да изкара черното бяло, а бялото – черно и всички присъстващи да му повярват и да го приветстват.

По този начин той натрупва голям капитал от уважение и респект на другите към личността му, който по-късно би могъл да използва за постигането на най-различни цели. Истината е, че някои слушатели долавят манипулативността в изказването, но това не намалява спечеленото от оратора.

Понякога си мислех, че е важно да си убедителен в словото си, а това каква част от казаното е вярна и каква - грешна, няма съществено значение за възприемането му от слушателите.

В света е така, така е в нашия - материалния живот. Но дали е същото и в духовния?""


Това е толкова вярно и толкова истинско, че не ми стигат думи да добавя каквото и да било. Имах една такава бивша колежка, която в никакъв случай не беше перфектна или безгрешна в работата си, но много умело използваше "правилните думи" да припише грешките върху друг, да хвърли вината върху друг, дори и ей така тихомълком да прехвърли нейната работа, която не ѝ допадаше да я върши друг. Някак много ѝ се удаваше. Освен това клепаше хората пред началниците, но го правеше някак фино, не директно да отиде и каже "Х. оплеска нещата". Патила съм си много от нея, до момента, в който не започнах да я контрирам и да ѝ връщам топката. Когато ѝ казах "по вътрешен усет" някои неща и я държах на достатъчно голямо разстояние и физическо, и енергийно, тя се приземи и спря да ме атакува.

В интерес на истината вече много внимателно избирам хората, с които да контактувам и да допускам до себе си. Патила съм си много от злобари и завистливци. Относно разпитването, защото има едни такива любопитни човечета, които аз усещам, че са неискрени и тях много обичам да "пързалям", заливайки ги с невярна информация за себе си. Има един определен тип физиономии /чисто физически/, не знам как да го обясня, но като ги видя и не искам да имам нищо общо с тях. Хора, които ме отблъскват от пръв поглед, защото знам, че са неискрени, гадни и манипулиращи.