Автор Тема: Кундалини.  (Прочетена 17936 пъти)

Неактивен RagioL

Кундалини.
« -: 22 Ноември 2011 20:35:07, Вторник »
Някой ако има опит в тази насока. Ако може да ми предложи начин(техника, упражнение) за издигането на кундалини.

Неактивен tattul

Кундалини.
« Отговор #1 -: 23 Ноември 2011 14:16:23, Сряда »
cool RagioL, Може ли един въпрос - какво е Кундалини? Заинтригуваме и взех че намерих това из нета! - My WebPage и това..My WebPage, всъщност ако се разровиш из Сайта на Студио 108 има доста неща за четене като извадки, които са конкретни и важЪт!
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен RagioL

Кундалини.
« Отговор #2 -: 23 Ноември 2011 20:06:26, Сряда »
Кундалини змийската огнена енергия, която спи в основата на гръбнака.А когато бъде събудена трябва да стигне върха на главата, сахасрара
 Знам какви са опасностите при издигането на кундалини. Както и да е няма значение сам ще намеря начин за издигането на кундалини. Предположих че няма да ми бъде даден нужния отговор и благодаря все пак! Имам известен опит, ще намеря начин.

Неактивен tattul

Кундалини.
« Отговор #3 -: 23 Ноември 2011 23:20:34, Сряда »
Ако не ти е даден нужния отговор за теб, или отговора , който ти искаш да чуеш, явно има причина за това. Всички прекрасно знаем всичко, до мига в , който не ни опердашат яко. Само приятелски леко ще те посъветвам, че ако сгафиш "земен" доктор трудно ще оправи.
 Бе какво сте се разпищолили всички тука, тоя Кундалини искал да издига, друг бози да бърка кат събира ритуали, трети пъ тайните на елементите искал да разкрива, четвърти , пети. За вас условия на задачата нямали, нещо труд малко да вкарате? Като ви отрежат за нещо, да вземете да се замислите малко , що така? Ми не дай да вирнем обидено нос, щото не са ни потупали по рамото. Ми кой е луд да ви носи отговорността после.??? Тука мама и тате няма. Нито пък някой се прави на важен и на голямо добро утро. Дай да врътнем два ритуала, дай това , дай онова и после ти се изсипва с голямата лопата. ..От къде изскачате такива луди хлапетии, направо ви се чудя!?
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен ly

Кундалини.
« Отговор #4 -: 24 Ноември 2011 01:11:16, Четвъртък »
biggrin :D tattul mnogo pravilno go kaza no se pak ne e lo6o ot vreme navreme znae6tite da spodelqt sa seki si ima glava daq daite jelanata informaciq ako mojete pa toi da se orpavq kakto sam si preceni i ne samo za konkretniq sly4ai

 от coolest : Пиши на кирилица.Няма да ти редактирам поста ,защото половината дори не мога да я разбера!

Неактивен tattul

Кундалини.
« Отговор #5 -: 24 Ноември 2011 09:18:09, Четвъртък »
Кво да казвам, няма какво да казвам, човека знае. Остава само да намери начин да ръгне щепсела в контакта да светне wacko !
 Лу, на теб ли да обеснявам, той още няма достъпдо практикумите, първо. Мнозина не могат да издържат да се доберат да там, просто защото нямат нужното търпение. Пък и какво ли ще открият се чудя, май само работа.
 Така да отговоря, не се сещам за конкретен ритуал за издигане на Кундалини. Няма такъв. Има служене и практики, които те подготвят един ден за това. Наистина ти е необходим човек, който да те води. Лично аз, не бих поела отговорноста, да покажа на някой как да се самовзриви. Едва ли друг също би го направил, освен ако не е някой шарлатанин и няма някакви подбуди за това.
 Едно от качествата, които трябва да развие човек по пътя на самоусъвършенстването, това е търпението. Търпение с главно Т. Това разбирай като да отделяш време , за да работиш, както и да понасяш понякога неприятните странични ефекти, които са следствие или на някой гаф или пък на пречистване. Та....толкоз.

 ааа, освен това Лиа ти е задала един конкретен въпрос - да опишеш до къде си стигнал с енергийните практики..та..пак толкоз.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен RagioL

Кундалини.
« Отговор #6 -: 24 Ноември 2011 12:28:50, Четвъртък »
Не съм се обиждал, просто казах че и не съм и очаквал някой да ми отговори но все пак реших да попитам, а също знам и че няма много хора с опит в издигането на кундалини. Имам опит в медитацията предполагам че чрез медитация може да се издигне кундалини. А ако говориш за странични ефекти цялата ми личност е един страничен ефект.От две или три години(не ги броя) се занимавам с медитация. Преди време се занимава със упражнения за отваряне на чакритите на ръцете и накрая се получи, но докато се получи имах болки в ръцете от лактите до дланите.

 А за издигането на кундалини съм чувал че страничните ефекти са от болка до лудост и смърт, ако след събуждането си кундалини не бъдат издигнати до сахасрара. Ако питаш мен резултатите си заслужават риска.

 В предния пост просто казах че ако никой не ми помогне пак ще продължа, нито съм обиден , нито съм искал да обидя някой.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Кундалини.
« Отговор #7 -: 24 Ноември 2011 14:12:30, Четвъртък »
За да се изкачи кундалини, тялото ти трябва да е готово. Тя е единствената енергия, която може да се и се управлява чрез волята ти.
 Подготовката за издигане на кундалини, в съкратен (ама най-съкратен) вариант означава - подготовка на тялото (хранителен режим + физически натоварвания), отваряне на чакрите и отваряне (поне) трите основни канала - ида, пингала и сушумна.
 Чрез медитация можеш частично да отвориш канала за преминаването на кундалини и- също като при махането на люспи от глава лук - да "пропуснеш" малко нагоре. Друг е въпроса, дали изобщо ще успееш, а ако успееш, дали ще можеш да овладееш процеса.
 Опасността идва именно от липсата на подготовка на тялото, волята, ума. Напълно постижимо е, не е отчайващо сложно. Но е голямо количество работа, и посвещаване на всяка минута, и упоритост.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен RagioL

Кундалини.
« Отговор #8 -: 24 Ноември 2011 20:43:50, Четвъртък »
Благодаря за информацията!

Неактивен tattul

Кундалини.
« Отговор #9 -: 24 Ноември 2011 22:37:52, Четвъртък »
RagioL, я стига глупости, цялата ти личност страничен ефект.! Ще ти се :D. Виж самия ти си обърка още, дори не се приемаш както се казва напълно. Хипотетично само , казвам започваш да качваш енергията, знаеш ли какво става? Единия от моменти , че се изправяш пред себе си в светлина, която трудно се понася. Разбираш за какво говоря., надявам се.
 Тук никой не е обиден, а ако поне малко съм те засегнала и съм те накарала да се замислиш, още по-добре. Казваш ще рискуваш! Е те това е глупаво. Може да рискуваш да скочиш с бънджи и да поизлъжеш с килограмите biggrin , но тук не става въпрос за риск. Всъщност искам да те попитам, защо искаш конкретно точно това? Какво очакваш от това, ако се получи?
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Кундалини.
« Отговор #10 -: 25 Ноември 2011 10:39:56, Петък »
Quote (RagioL)
Благодаря за информацията!


 Не е информация, а щрихирани първоначални насоки за работа. Има различни начини, да се издигне кундалини, но очертаващия се за теб е чрез постепенно "дресиране" на тялото и волята.

 tattul, внимавай с тона към юзърите.
 Всеки има право да избере пътя, както на начина да го извърви. И всеки има право да зададе своите въпроси (за това сме тук), както и да допусне своите грешки.
 Никой не е нещо повече или по-качествен от околните.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен RagioL

Кундалини.
« Отговор #11 -: 25 Ноември 2011 16:06:15, Петък »
tattul, как по точно не се приемам? Казвам страничен ефект понеже, не очаквах характера ми ми да се промени до такава степен. В началото просто исках повече сила, енергия, способности, които да ме отличат от другите, сега искам просто познание.А и имам чувството че това което съм бил преди е илюзия, все едно не е съществувало. Очакванията ми са Самадхи.

Неактивен tattul

Кундалини.
« Отговор #12 -: 25 Ноември 2011 23:19:25, Петък »
myself, понякога наистина имам хаплив език, но ако изглежда , че се заяждам в случая, не, не е така. Попитах го сериозно и искам да знам. И се радвам, че той ми отговори.

 RagioL, каза , че личността ти е "страничен ефект", това предполага, поне за мен, че още не приемаш ставащото напълно. За толкоз време работа ти се развивал и променил. Може да не си го забелязвал в началото, но то се е случило. Ще продължаваш още да се развиваш и променяш, понякога толкова бързо, че лягаш един и ставаш друг. И не характера ти, самия ти се променяш, сам казваш, че всичко, което си бил преди е илюзия... това не е страничен ефект, те онез ефекти са "технически" biggrin
 Аз пък нищо не исках, поне не такива неща, тръгнах като в мъгла, исках да открия какво ми липсва толкова много години наред. До къде ще стигна също незнам. Нямам очаквания, нито пък претенции, освен когато се заровя в някой или нещо и искам да знам. До като не получа отговор.....ужас..
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен different

Кундалини.
« Отговор #13 -: 5 Април 2012 15:26:56, Четвъртък »
Ragiol, интересно ми е дали си получил силите и способностите, които си искал smile
 myself, какъв е хранителният режим и физическите натоварвания, които трябва да се спазват, за да се издигне Кундалини

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Кундалини.
« Отговор #14 -: 5 Април 2012 16:29:46, Четвъртък »
Quote (different)
myself, какъв е хранителният режим и физическите натоварвания, които трябва да се спазват, за да се издигне Кундалини


 Виж си ЛС.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.