Отворена дискусия > ТЪРСЯ ПОМОЩ

намерих си

(1/3) > >>

:
Здравейте! В следната ситуация съм: днес майка ми откри в двора, непосредствено до оградата сапун - от тези , най- обикновените, който или беше измит от дъжда или употребяван /може и двете/. Няма съмнение, че е магия, защото няма как просто да се появи там от нищото между лехите със зеленчуците. Отделно на това , ощ преди да я намерим се чувствах безпричинно нервна, загубих си работния тефтер, нараних си окото днеск, все едни малки дребни неприятни случки. Въпросът ми е какво да го правя този сапун - да го изхвърля на течаща вода ли, да го поръся със светена вода?
 Доколкото четох в нет-а един от атрибутите на черната магия е сапуна като символиката е да трае живота на човека, за който е наречена магията дотогава, докато се стопи сапуна? Възможно ли е да се вложи и друг смисъл на стореното - примерно за раздяла, за скандал, за липса на късмет.

theshadow:
Да го изхвърлиш в кофата за боклук е добро начало, таковата. Един вид, защото рибите не са длъжни да се сапунисват, понеже (в нета някъде го четох), че не им е здравословно- това, ако мислиш да се насочваш да хвърляш сапуна в течаща вода, случайно населена с риби.

 Или пък вярно, да, таковата- светена вода! Ама не го ръси, сапуна де, а го разтвори вътре. После би следвало да може да уредиш някое малко дете с приятна занимавка, а именно- с правене на сапунени мехури. Гарантирано ще се забавлява.

 А освен сапуна, в нета случайно не пишеше ли и, че символ на черната магия е и кърпата за бърсане на ръцете след измиването със сапуна? Много страшен елемент е и този- често се ползва. Служи за влагане на смисъл, че така се стига до прикриване на черната магия.

 Сериозно... Таквоз... Един сапун не може да бъде черна магия, дори да е появил се просто така там, в лехата със зеленчуците.

 П.П. Бидейки черен маг (не, че има значение цвета, тъй като магията си е само една- уточнението е съотнесено по-скоро към възгледите и практиката ми), не мога да спра да се учудвам от висините, които достига като творчество, шарлатанската "черномагьосническа" мисъл в стремежа си да изкопчи незаслужени пари.... ЯсноНевидки и прочие паплач, възползващи се от човешката глупост и суеверие (тези освен за хумор, за друго не ги препоръчвам)... Тези същите... Доста са драскачествали. Ей до сега четох за сапунената черна магия и се смях.

 За любителите на хумора препоръчвам из всичко, което прочетох, да се запознаят с най-страшната черна магия, дето май ще да е по-страшна и от сапуненаната черна магия, а именно, черната магия с люта чушка/ червен пипер- КЛИК Много страшна работата. Особено като се прибави и ракия на масата.

:
Цитат: "Един сапун не може да бъде черна магия, дори да е появил се просто така там, в лехата със зеленчуците. " /нещо не мога да се справя с бутона за цитати/.

 Виж сега, аз изобщо не съм "веща в занаята" и незнам това дали е "черна" или "бенбена" магия. Само че, според мен и моето усещане има някаво въздействие или опит за въздействие. И смятам, че е нужно по някакъв начин да изчистя това от дома и семейството си. Въпросът е как. Нещо не ми се ходи по разни врачки и ходжи /колежкатата ми предложи да отида при Адем ходжа/, защото първо не знам дали не са шарлатани. Второ , доколкото съм чела, едни от "развалячите" практикуват насрещна магия на вече сторената и може повече да се навреди, отколкото да се помогне.
 Та като начало съм решила да ходя на Кипрянови молитви.

theshadow:
Quote (didddi)И смятам, че е нужно по някакъв начин да изчистя това от дома и семейството си.

 Това, което трябва да изчистиш, е твоето възприятие. Предполагам знаеш за: "Каквото повикало, такова се обадило"... Не викай невървежа. Защото ако го викаш, ще вземе да дойде. Искаш ли да го викаш невървежа? Ако искаш да го викаш, тръгни на молитви.

 А преди това искам да ти разкажа историята на един мой приятел. Като дете, един път от нямане какво да прави, а и защото намерил умряла котка, той с целия си детски акъл, решил, че ще е много забавно да я натресе в градината на комшиите си тази ми ти умряла котка. Един вид, колко ще е забавно лелята там да писка (детска му работа). Речено-сторено.

 Лелята обаче решила, че умрялата котка е не просто неуместна шега, натворена от дете с неувряли мисловни процеси, а е черна магия. И си повярвала, че няма начин да не е черна магия. Мъкнала се дълго време да и я развалят черната магия. И проклетата му с проклета черна магия все не се маха и не се маха.

 То като се самонавие човек, че е карък, става си карък. А всъщност животът винаги е низ от хубави и от лоши неща. На никой животът не е низ единствено от хубави неща, ако и да пази поведение за пред околните, че си няма проблеми.

 Лелката се захванала за лошите събития в живота си и каквото и да се случи, все магията с мъртвата котка и е виновна за невървежа. Склонността за лошото да се търсят оправдания в черна магия поради намерени предмети, това е нездравословна склонност. По-правилно е да се търсят градивни решения. За средностатистическите хора градивните решения не са магически действия.

 Виж, аз съм черен маг. На мен ми е донякъде все тази как ще постъпиш. Давай. Иди на киприянови молитви. Но ако това не успокои съзнанието ти, после ще обикаляш още. И още.

 Аз, като черен маг, мога само да ти кажа, че не сапуни, не мъртви котки, но и цял театър с озвучение от Софийската филхармония към него, НЕ СА магия. Магията е управление на енергия, а не е управление на театър с елементи на озвучаване. Не е здравословно човек да допуска театър да му влияе на чувствата и на мислите до степен да му обръща живота на 360.

 Ако ли пък се поучиш от историята с мъртвата котка, то можеш да изчистиш съзнанието си от натрупаното в него напрежение. Иди там, където ти е спокойно. Изкарай си добре. И като се върнеш, нека да е с настройката, че никакви сапуни не могат да ти определят нищо друго, освен личната ти хигиена.

:
Добре, хубаво не е черна магия.

 По въпроса с историята с котката: Прав си, ще ти разкажа и аз една история.
 Преди два месеца моята колежка си намери в къщата един както го наричаш "театър". За всеки неуспех обвиняваше него. Отиде при ходжа, аз за морална подкрепа отидох с нея. Влезнахме една след друга, въпросния маг не знаеше дали евентуално сме заедно и ако да - каква е връзката помежду ни.
 И на двете ни каза общи приказки , които алегорично съзнанието на човек може да пренесе към своя си живот. И на двете ни каза, че ни е направена магия от жена с идентични инициали на буквите. На мен - за да се карам с мъжа си и непрекъснато в семейството ни да има раздори. И на двете с колежката ни поръча идентични неща да му занесем за разваляне. Тя изпълни ритуала, аз не. На въпроса й защо отговорих, че искам пък да продължа да си живея с направената магия. Просто този човек за мен си ги разказваше малко напред-назад, без определена конкретика. А пък и не може две различни магии да бъдат "разваляни" с един и същи ритуал.

 За изчистването на съзнанието - прав си. Моето мога, но мога ли да изчистя на всички членове на семейството, с които живея.

 Просто намерения сапун не е изолиран случай - какво ли не съм намирала от кокали до разни течности изляти пред вратата в различни периоди от време.

 За киприяновите молитви - чувствам се добре след тях. Въобще влизането в Св. Неделя на съзнанието ми се отразява добре /имам си един мой личен ритуал/.

 Благодаря ти за коментарите.

 П.П. Между другото ще взема да се запаля да разбера поне теоретичната част на Магията. Доста полезни теми има из форума, но са ми някак разпиляни.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия