Автор Тема: Какво мислите за тази книга?  (Прочетена 14040 пъти)

Неактивен xrisinkaa

Какво мислите за тази книга?
« -: 28 Юли 2011 18:11:20, Четвъртък »
Сега се зачетох из сайтовете с книги и намерих една доста интригуваща. Някой да я е чел случайно, някакво мнение? Нещо за автора? На кратко стрували си? Книгата се казва "Стотина заклинания" на Джара Микахарич. Ето и линк към нея: Стотина заклинания

Неактивен coolest

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #1 -: 28 Юли 2011 18:19:58, Четвъртък »
Не съм я чел тази книга и за авторката незнам. Като гледам е и изчерпан тиража. sad
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво мислите за тази книга?
« Отговор #2 -: 28 Юли 2011 18:53:02, Четвъртък »
Нищо, което включва заклинания, не може да задържи вниманието ми повече, отколкото го задържа Хари Потър. wink
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен xrisinkaa

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #3 -: 29 Юли 2011 11:43:52, Петък »
Да, изчерпана е в този сайт, но аз има откъде да я намеря. Хххх theshadow, Хари Потър си е класика!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво мислите за тази книга?
« Отговор #4 -: 29 Юли 2011 13:44:47, Петък »
Като за деца, Потър е класика, така е. smile Но ако ще се занимава човек сериозно в дадената област, тази класика е непрепоръчителна.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ly

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #5 -: 29 Юли 2011 17:47:42, Петък »
сагласен съм с theshadow

Неактивен xrisinkaa

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #6 -: 29 Юли 2011 19:25:21, Петък »
М, добре, но аз попитах за книгата „Стотина заклинания“, а не за Хари Потър? smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какво мислите за тази книга?
« Отговор #7 -: 29 Юли 2011 21:46:20, Петък »
Май не ме разбра, xrisinkaa... Стандартно за доказателство, че ритуалите и заклинанията не са същността на магията, онова, което давам аз, а и не само аз, е следното лесно средство за проверка:

 Взема се някакъв малък предмет. Може да е примерно някакви 5 или 10 стотинки. Поставя се на малко разстояние пред проверяващия. Целта е простичка- да се премести монетката с ритуална магия, но в твоя случай, да се премести монетката със заклинание. Няма такава ритуална магия или такова заклинание, което да дава този ефект. Дори онези, които имат претенциите да са толкова мощни, та чак уж да влияели върху чужд човешки живот, се провалят на този простичък тест, което означава, че е самозаблуда да се приема, че са действали.

 Причината да не става местене на монетка с ритуали и/или със заклинания е, че на Вселената и е съвсем безразлично какво се говори, какво се прави, колко се ръкомаха и прочието, около монетката. Вселената си има своите закони. Те са точни и не е нужно нито да им се говори, нито да им се кланяме, нито свещи да им палим, нито нищо. Това не пречи да има ритуал- за забавление, за обстановка, за романтика и такива неща. Ритуалите не са магията. Поради тази причина ВСЕКИ може да си направи ритуал такъв, какъвто си го влече и ограничения няма. Но реално действие от направеното ще дочака съвсем не всеки, а само определени хора, които имат определени неритуални умения.

 Ето защо книгата "Стотина заклинания" е като книга за Хари Потър. Не ти препоръчвам да си губиш времето с нея. Всъщност освен времето, с неподходящи четива на окултна тематика, човек може да си загуби и психическото и физическото здраве.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен sian

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #8 -: 30 Юли 2011 11:25:20, Събота »
Книгата е за направата на различни води благовония и други рецепти!Няма заклинания!

Неактивен xrisinkaa

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #9 -: 31 Юли 2011 23:11:14, Неделя »
Да., не съм те разбрала, мерси Theshadow.
 Благодаря и на теб sian.

Неактивен Fareq

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #10 -: 13 Септември 2011 14:33:58, Вторник »
Аз имам книгата си в личната ми библиотека...не мисля,че има излишно знание...никога незнаеш какво може да ти потрябва smile Преди време открих на братовчедка ми магия направена с метал.Ест не можех да съм 100% сигурна , но когато се разрових из тази книжка попаднах на описание на ефектите от магии направени с метал - съвпадаха със състоянието и. Дори и ритуала , който и дадох да направи за да премахне ефекта да не е подействал , то имаше ползва от книгата тъй като тя потвърди предположенията ми ( да отбележа до този момент бях улавяла само магии правени с един от 4те основни елемента за първи път ми се случваше да уловя метал) и ми даде допълнителна увереност в собствените ми сили. Няма излишно знание smile
Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни...

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Какво мислите за тази книга?
« Отговор #11 -: 20 Септември 2011 01:17:20, Вторник »
удивена съм.............хари потър,нито съм гледала,нито чела,нямам време за комерсиални простотии,да живее рекламното (жертва)поколение!

Неактивен tattul

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #12 -: 20 Септември 2011 10:23:02, Вторник »
Май само аз харесвам Хари Потър.... biggrin и не го крия, пък не съм комерсиална и не обичам простотиите.
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Fareq

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #13 -: 20 Септември 2011 11:29:40, Вторник »
Хаха спокойно не си сам smile В един период бях мн луда фенка на ХП пишех по форуми ,РПта...даже тръгнах от там smile Прочитайки първата книга се замислих,че сигурно има и истински книги за магия , които я разглеждат научно и реално...изненадата беше голяма,когато установих,че не са 1 и 2 biggrin
Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни...

Неактивен tattul

Какво мислите за тази книга?
« Отговор #14 -: 20 Септември 2011 11:48:19, Вторник »
Fareq, бе само аз и ти ли растем още в детската градина!? biggrin
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))