Автор Тема: Халюциногени  (Прочетена 26091 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #30 -: 13 Юли 2016 20:40:33, Сряда »
Всъщност райският газ може да те опияни, да те отпусне, но не бива за извличане на ВЯРНА информация, тоест колкото и да е напушен човекът с райски газ, пак може да лъже. Същото е и с хлороформа - по филмите виждаме как крадци и изнасилвачи напояват кърпа с хлороформ и упояват за секунди жертвите си...но реално хлороформът няма такъв бърз ефект. (и не мисля че има такова вещество, което да упоява за секунди когато се вдиша, трябва да се диша поне няколко минути)
Има такъв серум, наречен ''серум на истината'' - натриев пентотал, смятало се че той кара хората да казват само истината, но в последствие са разбрали че и той не върши работа, а само кара човека да говори повече. Всъщност, ако човек говори повече и лъже, от нещата които говори могат да ''извадят'' противоречия, които да им помогнат да установят лъжата - но и за това си има специалисти по психология, които могат да познаят дали човек лъже само по езика на тялото му, доста е лесно.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #31 -: 13 Юли 2016 21:06:45, Сряда »
Соломон, все повече ме очароваш. smile Развенчабкуп мои заблуди. Благодаря!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #32 -: 13 Юли 2016 21:12:31, Сряда »
Моля, винаги питай когато те интересува нещо, дори ако си мислиш че не мога да ти отговоря ! biggrin

П.С. Не знам защо, но глаголът ''очароваш'' сякаш ми звучи странно...може би само на мен така ми се струва. biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #33 -: 13 Юли 2016 21:33:31, Сряда »
Сигурно е странно, но така го почувствах в момента. Просто отдавна не ми се е случвало да влезе нов човек във форума и да не е влязъл я във филм, я в сериал. :)
След всички дето местят луната, говорят с духове и т.н. фантасмагории да се появи здравомислещ човек си е очарователно.
Направо си е кефещо. Чак ми дойде муза да пиша за енергии днес, а аз трудно се навивам да отварям нови теми. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #34 -: 13 Юли 2016 22:22:41, Сряда »
Хехех, благодаря! Радвам се че ти действам мотивиращо. biggrin
А и се извинявам - веществото за което споменах трябва да е натриев тиопентал, а не натриев пентотал. Двете доста си приличат но не е едно и също нещо.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен stiiw

Re: Халюциногени
« Отговор #35 -: 31 Октомври 2017 13:52:17, Вторник »
При приемане на гъби съветвам да се внимава и от духовна гледна точка и от физична . Хубаво е да има опитен човек с гъбите и окултизма като цяло . Освен да ви пази тялото да не направите нещо нередно може да се наложи да ви вади от много гадни състояния , да ви чисти , да гони гадинчета и т.н. и т.н..


в тази връзка  с халуцинациите  някои знае ли за разботките на военно-промышлен комплекс ген. Калиниченко  ?
[/size]
[/size]какво ли има в един такъв тревелиер ?

http://www.tihoplav.ru/dialog/note_F23_01.html


[/size]а колко са на4ините да се прехвърли сребърната нишка в друго тяло ?
[/size]

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #36 -: 4 Ноември 2017 05:41:00, Събота »
а колко са на4ините да се прехвърли сребърната нишка в друго тяло ?

Ако под сребърна нишка имаш впредвид душа - николко.
Не изчетох материала към който си дал линк понеже самото му заглавие е меко казано несериозно... "Физика на вярата"???
Докато физиката е точна наука. В уйкипедия са го формулирали така: "Физиката е точна наука, което означава, че се занимава с намирането на количествено описание на природните явления. Физиката се основава на теории, които дават ясни, измерими предвиждания. За физични се приемат само експериментални резултати, които могат да бъдат независимо възпроизведени. Такива резултати могат да потвърдят или отхвърлят дадена физична теория. Теоретичната и експерименталната физика са тясно свързани − понякога развитието на физичните теории мотивира провеждането на нови експерименти, а понякога нови експериментални данни провокират създаването на нова теория. За изучаването на природните явления тези два подхода са еднакво важни."
Та докато физиката е точна наука, то вярата е крайно разтегливо понятие. Всеки вярва в нещо различно от останалите. Дори вярващите в Бог, прераждане и т.н. възприемат обекта на своето вярване по различен начин...

какво ли има в един такъв тревелиер ?

Какво е тревелиер?

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #37 -: 4 Ноември 2017 19:35:24, Събота »
а колко са на4ините да се прехвърли сребърната нишка в друго тяло ?
Първото нещо, което ми идва на ум, когато чуя ''сребърна нишка'' е астрално пътуване/излизане извън тялото. Това е нишката, която уж държи връзката меджу астралното и физическото тяло. Нещо като астрално пътуване няма...ъм...всъщност има, де, но не е излизане извън тялото, а илюзия.
 
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Халюциногени
« Отговор #38 -: 6 Ноември 2017 22:35:37, Понеделник »
Въпросът е чисто практически. Ако има "астрално пътуване" (каквото и да е това), то може ли да ти даде неща, които "в тялото си" не можеш. Прим. да си тук, но да видиш нещо, което става прим. на 100 км. от тялото ти. [yahoo]


Ако това е възможно, дебатът дали има или няма "астрално пътуване" е лишен от абсолютно всякакъв смисъл. Ако не е възможно няма въобще защо да хабим думи за това.  [victory]

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #39 -: 7 Ноември 2017 05:37:14, Вторник »
Прим. да си тук, но да видиш нещо, което става прим. на 100 км. от тялото ти.
Да си тук и да видиш какво става някъде другаде можеш да видиш по много начини. На първо четене ми идват ясновидство и телепатия. Дори описанията които чета за способността да си някъде и да пратиш сокол примерно и да гледаш през неговите очи ми идват като описание на телепатия.Тея астрални пътувания обаче, и видове нишки ми идват много фентъзи.  [crazy]

Ако душата ми можеше да излиза от тялото и да се връща е логично в тялото ми да има място ако се посвия да направя място за още една душа. И ако това беше възможно, повярвай щях да го зная... Да съм го усетила  инстинктивно някак и щях да намеря местенце в себе си, за да приема душата на котката си в мен когато си отиде... Уви такъв филм няма и аз оставам сама с болката си и със спомена за безусловната любов с която ме обграждаше...
 
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Халюциногени
« Отговор #40 -: 7 Ноември 2017 21:59:26, Вторник »

Дори описанията които чета за способността да си някъде и да пратиш сокол примерно и да гледаш през неговите очи ми идват като описание на телепатия.

Е те това например в Мексико наричат нагуализъм (не фентъзитата на Кастанеда).
Иначе за нишките и пр. не знам - нещата обикновено са прости. Това са някакви измишльотини, които обаче звуча по-така - което явно е целта.

Но хората, като им кажеш, че нещо е просто, някак си разбират, че е лесно. Нищо подобно, горски! Има куп прости неща, които обаче не са лесни... ;;)

Иначе душата ти излиза от тялото всеки ден. По-точно всяка нощ. ;) Да не говорим, че може би имаме няколко различни видове душа.

Хиваро примерно имат къде 9 на брой (от които две се използват само на война). Па ние да не сме по-доле от тия голи диваци?  [victory]

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #41 -: 7 Ноември 2017 22:11:54, Вторник »
Нагуализъм или телепатия е въпрос на термини мисля...
А вечер съм съгласна, че съзнанието ми - не душата (а може да е пак въпрос на терминология) си ходи някъде, че и през деня когато върша нещо монотонно се улавям, че съм другаде и то не само мислено... :)
А колкото до няколкото души... Сещам се на първо време за двата вълка в нас. Няма идеално добри и идеално лоши хора, а от там е логично и душата ни ако и да е една да има много страни или пък може и да са прави индианците и да си имаме няколко души...
И моите войнствени души не са две, а доста повече ми се струва.  [boen-kon]
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #42 -: 28 Септември 2018 02:44:28, Петък »
Гледам "asuras" отдавна е баннат и темата е стара, но къде иначе да споделя тва което ми е отвътре по този въпрос. Наскоро загубих много близък мой човек точно заради тези помии... халюциногени, опиати, треви, и тем подобни ненужни за моето ежедневие вещества.. но натрапени ми. Тя просто превъртя и вече не чувстваше нищо към никого и си се друса и до ден днешен с някакви антидепресанти, нищо че не действали, важното е да пие нещо.  Наркотиците са безвредни, да... тя не се държеше като леке когато бе напушена.. тя не се държа недакватно и хиперактивно след като пробва кокаин на бала си.. и не на последно място - не смени никак рязко поведението си след първия си "трип" на ЛСД.... Каквато и да е била, обичах я, вътрих се яко...


Проблемът е в е такива отворковци като тоя масурас ли е какъв е там, наркоман пропаднал. Пропагандира колко са полезни наркотиците и не търпи чуждо мнение! Баща ми има един лаф за такива като него - "Хем ла*няно, хем голямо". Жалко, че не съм му бил съвременник във форума да се бяхме засекли. Да беше ми се отварял е така "менчето", щото той е много "куул", знае английски и се боде с марихуана по ръцете, а тука е пълно с динозаври, които нищо не разбират. Ако бе пред мен, такъв рязък шамар щях да му вкарам, но уви не е... а аз седя тука в 2 часа през нощта афектиран от безсилието срещу наркотика... той не спира да ми отнема хора. Роднини, приятели, любови.. не подбира, някои вече и не са сред живите.


Нека седи тая изповед тука, който иска да ме мисли за тесногръд и ограничен... но наркотикът е долно нещо и такова ще си остане
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #43 -: 28 Септември 2018 09:30:55, Петък »
Cernunnos, наркотиците винаги вредят. Дават илюзии, приповдигат настроението и така убиват.Наскоро имах подобен разговор със син си понеже установих, че макар и не системно, но припалва марихуана. Като майка бях ужасена, но той е пълнолетен и не мога да го накажа, нали?!? Затова направих единственото което можах. На оправданието му, че марихуаната успокоявала нервите му отговорих, че понеже ми е син и го обичам мисля да бъда солидарна с него. И понеже съм разстроена в момента и на мен ми се полага марихуана да "се успокоя". Казах му още, че на всяка негова цигара с марихуана аз ще изпушвам 2 и до където я докараме. Първата  му реакция беше, че не иска да пуша понеже ще умра... Питах го, а аз дали искам синът ми да умре? И мисли ли, че е редно децата да си отидат преди родителите? Сега за сега се въздържа, но съм решила започне ли отново ще започна и аз. Полага му се малко той да се тревожи за мен, пък и ако това е начина да го откажа ще го направя...
Мисля, че младите хора посягат към наркотиците понеже искат да им е лесно, да им е постоянно весело или по-скоро приповдигнато, животът са е вечен карнавал и да не се борят с проблемите. Наркотикът е бягство от проблемите и от реалността. Наркотикът дава  илюзия, че всичко ти е наред, че си едва ли не божество някакво и повдига самочувствието по лесният начин. Защото иначе ще трябва да си седнеш на четирибуквието, да си решиш проблемите и да направиш нещо със себе си, за да се чувстваш значим. Да ама последното изисква усилия... Наскоро пак близък млад човек ми каза "Ама ние кога ще живеем, ако сега се загробим с работа и проблеми?"... Ами аз цял живот работя и решавам проблеми и въпреки всичко намирах време и да се забавлявам или иначе казано да живея -  въпрос на организация...
Темата за наркотиците е болезнена и според мен трябва не само да се обсъжда, но и да се предприемат мерки не само от пострадалите с близки които се дрогират, но и от останалите, защото никой не е застрахован...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Халюциногени
« Отговор #44 -: 28 Септември 2018 10:01:47, Петък »
Много зависи и от компанията и обкръжението на синът ти.Винаги е така.За жалост от няколко години на сам ни е заляла вълна,западна вълна,която популяризира пушенето на „трева”,че видиш ли било много яко и модерКазват,че тревата е трамплин към по твърдите наркотици.Може би е така,но винаги има изключения,рабира се.Аз винаги съм смятал че спорта и стремежа към себеусъвършенстване са несъвместими с наркотиците и другите пороци.Лично аз смятам,че когато стремежът към прогрес,било той духовен,физически или кариерен намалее/спре,се появяват наркотиците.Младите трябва да намерят начин да правят нещо  което е градивноградивно и да се чувстват себедостатъчни,щастието и удовлетворението да извира от тях,а не да се търси външен източник.Темата съвсем не се изчерпва в тези наколко изречениея разбира се,много е обширна.Но Цеци,определено и твоята политика ме накара да се замисля.Малко е крайна,но май е ефективна.
THE WORLD IS MINE!