Автор Тема: Халюциногени  (Прочетена 26088 пъти)

Неактивен asuras

Халюциногени
« Отговор #15 -: 22 Май 2016 02:00:06, Неделя »
Единственото обясниение за такива като  вас е "Чукча не читатель". Моля образовайте се поне информативно как действа LSD и psilocybin и дали те предизвикват зависимост. Просто сте смешни в изказванията си

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #16 -: 22 Май 2016 09:30:33, Неделя »
asuras, ти така и не ми отговори защо да ползвам халюциногени? Като си докарам галюцинации какво ще постигна? Защото прочетох, че ако съм в депресия приемайки LSD халюцинациите ми ще бъдат още по-депресиращи да не кажа сриващи психиката. Как тогава такава една халюцинация ще ме избави ит депресията?
Чакам си отговорите...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #17 -: 22 Май 2016 09:33:14, Неделя »
А... И се допирах до любимата си асоциация за лечение на наркозависими "Солидарност" за повече информация за LSD и като ми отговорят ще я постна.
А питах тях не за друго, а защото държа информацията да е от достоверен източник, а не от любители на дрогата. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #18 -: 22 Май 2016 10:00:54, Неделя »
asuras, в началото ЛСД е бил разрешен- това е било около 1943г. И тогава се нароили едни "изследвания" как не бил вреден- все пак швейцарски фармаколози го откриват... Пикът на употребата му е към 1960г., когато даже го мислели и за лекарство... След това е забранен... И да- след тази забрана- изхвърлен е от медицината, точно защото НЕ Е безобиден... Отчетени са смъртни случаи от употребата му... А увредата върху нервната система е толкова голяма, че предизвиква т.нар. "обратен кадър"- т.е. отчетени са случаи, при които минават месеци и човекът, без да е вземал ЛСД, му се повтаря отново състоянието все едно е друсан... Това се дължи на разрушените от ЛСД неврони в главния мозък... Въпросното разрушение на неврони в главния мозък от ЛСД е причина и за отключване на психични заболявания сред спотребяващите ЛСД...

Не виждам да си правиш труда да се информираш коректно какви са вредите от наркотиците? Имаш проблем с това ли? Наркозависим ли си? Ако си такъв кажи- да те насочим към подходящи хора, които биха ти помогнали да го преодолееш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен asuras

Халюциногени
« Отговор #19 -: 22 Май 2016 19:11:29, Неделя »
Не че нещо ама ще ме съсипете от смях. Сигурно грам английски не можете да чатнете, което от една страна можи би е по-добре. Стойте си невежи biggrin ignorance is bliss. Те доста български "експерти" доктори и законотворци също с разни докторски степени твърдят, че канабина нямал никакви медицински ползи biggrin Ако в тази Солидарност са същите метадонови далавераджии които са на хероиновия клон... не очаквам да "произведат" нещо стойностто освен анекдотни изказвания. Дал съм ви линк с част от старите изследвания през 60-те които са имали невероятен успех.

Ето ви на разбираем за вас език инфо от сайт който рекламират вашите приятел от солидарност... да не ви затруднявам с англоезични текстове

Трябва да се прави разлика между физическата и психологическата зависимост.
Говорим за физическа зависимост, когато тялото протестира след спирането
 на употребата на веществото (появяват се симптоми на абстиненция).
Когато някой спре да употребява халюциноген като LSD, не се появяват
симптоми на абстиненция.
Един физиологичен феномен, който се случва, е че приемането на доза
кратко време след предишната не предизвиква никакъв ефект. Тялото става
временно нечувствително към веществото. Обичайните ефекти се появяват,
ако са минали 3 – 4 дни между двата приема. На практика е почти
невъзможно да се случат повече от две пътувания в седмица.
Психологическата зависимост означава, че употребяващият копнее все
повече за веществото и не се чувства добре без него. Това не се случва
при халюциногените. Когато някой има трудности със спирането на
употребата, това по-скоро има общо с характеристиките на човека,
отколкото с характеристиките на веществото, а именно силен копнеж по
възбуждащите преживявания от пътуването. Шансовете за физическа или
психологическа зависимост са действително незначителни.
 

 

 

2016 -> http://www.nature.com/news/brain-scans-reveal-how-lsd-affects-consciousness-1.19727

http://www.thelancet.com/journals/lanpsy/article/PIIS2215-0366%2816%2930065-7/fulltext

http://jop.sagepub.com/content/early/2014/09/06/0269881114548296.abstract

http://www.maps.org/research-archive/lsd/Gasser-2014-JMND-4March14.pdf

http://www.rawstory.com/2015/06/microdosing-a-new-low-key-way-to-use-psychedelics/

30 to 33 million) US residents in 2010 reported lifetime use of LSD (23 million, 95% CI: 22 to 25 million), psilocybin (21 million, 95% CI: 20
to 22 million), mescaline (11 million, 95% CI: 10 to 12 million), or
peyote (6 million, 95% CI: 5 to 7 million). se of psilocybin mushrooms has increased since the 1970s in the US and
worldwide, likely due to dissemination of simple home cultivation
techniques, instructions on finding wild mushrooms, and information
about effects and methods of psilocybin mushroom use.

Доста работа ще има за "Солидарност" в САЩ biggrin Направо да отварят там един клон, че много хора имат нужда от помощ

Ако се водим по вашата логика, че държата трябва да мисли за "благосъстоянието" на човека като определя кое е вредно и кое не на базата на научно доказателства (каквите колкото и да ви се иска липсват за вредата от LSD), то това ще значи забрана на доста неща. Като се почне с любимият ви (най-вероятно) алкохол, цигари, кофеин та дори и билките.

This year 600,000 people in the U.S. alone will try LSD for the the first time, joining the 23 million who have already experimented with
this substance.
 
The Psychedelic Explorer's Guide: Safe, Therapeutic, and Sacred Journeys
, in which he [James Fadiman] clears up current myths and misperceptions
about psychedelics, and presents findings from both long-neglected and
recent clinical studies, research experiments, and surveys showing a
surprising range of benefits from safe, supervised psychedelic use.

Called “America’s wisest and most respected authority on psychedelics and their use,” James Fadiman has been involved with psychedelic
research since the 1960s.

Ето Ви я книгата безплатно качена специално за вас

 The_Psychedelic_Explorer_39_s_Guide_Safe_Therapeut.pdf
http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=32792169633370730085

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #20 -: 22 Май 2016 19:29:05, Неделя »
Първо АРЗ Солидарност нищо не са ти направили, за да ги плюеш така своеволно.
Второ ние тук все още се въздържаме и пазим добрият тон, който ти не поддържаш.
Трето така и не ми отговори на въпросите. Да ги задам ли отново?
Quote Цеци_Вихронрав ()
asuras, ти така и не ми отговори защо да ползвам халюциногени? Като си докарам галюцинации какво ще постигна? Защото прочетох, че ако съм в депресия приемайки LSD халюцинациите ми ще бъдат още по-депресиращи да не кажа сриващи психиката. Как тогава такава една халюцинация ще ме избави ит депресията?Чакам си отговорите...

asuras, ти тук при нас кавга ли търсиш или кого да зарибиш? Да не си пласьор??? Защото ако не беше до сега да беше ми отговорил на въпросите...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #21 -: 22 Май 2016 19:44:46, Неделя »
asuras, внимавай с речника... Зная английски- още зная и руски, и сръбски... А освен това обсъждаме нещо, с което си вадя хляба- психолог съм... Освен това имам достатъчна компютърна грамотност, за да правя сайтове и вече им загубих бройката на тези сайтове, които правех и за себе си, и за приятели... Освен това бях модератор в един от двата най-големи сайта в България...

Така че съм достатъчно наясно с тази част и за мен това какво се пише в такива сайтове е с НУЛЕВА стойност- знам го от личен опит на човек, виждал от вътре как се пълнят сайтове с информация... Всеки може да напише ВСИЧКО- няма абсолютно никакъв контрол над информацията, повечето индианци се преписват сляпо едни други и една лъжа може да се повтори не хиляда, а милион пъти поради което...

И за да прецениш кое е истина и кое не е- ти трябват познания, а не сляпо четене... Под познания имам предвид реални такива, а не фиктивни в стил - гугъл така ми каза... Аналогично е и за книгите...

А и както вече писах- има платени учени, които пишат глупости, обслужвайки интереси съвсем не в полза на опазване на чуждите живот и здраве и - пак повтарям- без реални познания няма как да отсееш кога умишлено лъжат такива особи...

Така че, ако обичаш- спри да спамиш с линкове на сайтове, писани от незнайни индианци, които явно нямат грам понятие какво по-точно пишат или ако имат- съвсем умишлено лъжат- наркотиците са източник на пари и то не малко пари, а за пари наркодилърите и убиват включително- това би трябвало да ти е ясно...

Ако целта ти да постваш такава яростна защита на наркотиците- е да си оправдаеш зависимостта- не се получава... Не и тук...

Това, което аз предоставям като информация по тази тема, то е позицията на психолог, на който това му е част от работата... За разлика от теб- аз имам реалните познания да отсея кое е лъжа... Ако желаеш- възползвай се от опита ми- и не само като психолог, а и личен опит- сред приятелите ми има такива, които наркотиците и алкохола ги убиха в разцвета на силите им... Знаеш ли какво е да ти кажат, че човек на 25г. е мъртъв? В първия момент отказваш да го възприемеш... Сякаш някой си прави неприятна шега с теб и ей сега ще каже, че се е пошегувал, но не би...

Ако не желаеш помощ- никой не може да те спре да си навреждаш... Може само да ти кажат къде е краят на пътя на наркотиците- не само аз- всички със здрав разум в главите си...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен asuras

Халюциногени
« Отговор #22 -: 23 Май 2016 22:23:41, Понеделник »
сайтове е с НУЛЕВА стойност biggrin Само до тук ви прочетох и ROFL

Случайно величайши експерте да сте чували за опитите с LSD и psilocybin и на колко хора са помогнали с cluster headaches. Знаете ли изобщо какво е това състояние и какви мъки изпитват болните от него. Има един лаф "бъркате двата щата Калофер с Калифорния" Успех с fear mongering ... и без това този форум се чете от ... точно никой (нормален) а от такива търсещи черни косми от котка  wacko

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #23 -: 23 Май 2016 22:36:34, Понеделник »
asuras, ама ти така и не ми отговори на въпросите... Явно и ти не знаеш защо се дрогираш, но така да привлечеш и други...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #24 -: 23 Май 2016 22:51:12, Понеделник »
Quote asuras ()
и без това този форум се чете от ... точно никой (нормален) а от такива търсещи черни косми от котка wacko
В този форум такива търсещи косми от черна котка, наркомани, филмирани и търсещи да втредят на околните обикновено бързо ги уреждаме с БАН.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #25 -: 24 Май 2016 05:58:09, Вторник »
theshadowЦеци_Вихронрав, попаднахте на поредното "счупено отвътре" човече, довеяно случайно и по погрешка тук, с намерение да си избива комплексарщините...
Нищо няма да допринесе за сайта, само дразни с простотията си. 
Кое беше копченцето "бан"?
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #26 -: 24 Май 2016 06:18:20, Вторник »
Всяко зло за добро... Покрай този елемент се разрових в нета за материали на български за ЛСД и... И всичките писани от заблудени като него дето чели не дочели от английски. Сега поне при нас Сянка понаписа повече по темата.
А и май си трябва тема в която да разнищим защо не трябва да прибягваме до опиати, за да стигнем до трансово състояние, че в доста книги за магия много се рекламират опиатите за тази цел.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #27 -: 24 Май 2016 09:51:30, Вторник »
myselfЦеци_Вихронрав, банът успешно осъществен...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #28 -: 13 Юли 2016 19:22:41, Сряда »
Райски газ  (диазотен
оксид)

Реших да напиша нещичко и зарайския газ, понеже е един от най-лесно синтезираните видове наркотици и е слаб
халюциноген.
*********************************************************************************************************
Кратко паяснение:
Диазетен оксид (N2O) – райски газ
Азотен диоксид (NO2) – отровен газ, който се използва
главно за синтезиране на азотна киселина.
*********************************************************************************************************
И така....
Диазотният оксид, познат още като смехотворен газ, нитро или
райски газ е химично вещество с формула N2O. При стайна температура диазотният оксид е безцветен,
незапалим газ със леко сладникава миризма и вкус. Използва се в хирургията и
денталната медицина заради упойващото си действие. Нарича се и ‘’смехотворен газ’’ поради  еуфоричните ефекти, които се появяват след
вдишването му. Също така се използва и за много други неща, например като
окислител в ракетни и автомобилни двигатели(нитро),...но това нас не ни
интересува, за нас са важни наркотичните и халюциногените му ефекти...
Райският газ е сравнително лесен за синтезиране и има
няколко метода на синтезиране. Най-чистият метод за синтезиране (метод при
който газът не е смесен с други газове) е чрез нагряване на амониев нитрат (NH4NO3). При нагряване
амониевият нитрат се разпада на N2O
и вода, но това далеч не е най-безопасният метод, понеже когато
амониевият нитрат бъде нагорещен до 200 градуса С, той се разпада бурно – с
експлозия (ако процесът се извършва със спиртна лапма, тогава няма
опасност).  Добре че в България няма
такъв мерак към райския газ от страна на тийнейджърите и не се случва да има
наркомани загубили пръсти, нос, очи, уши или крайници при синтезиране на това
вещество....но, за разлика от българските тийнейджъри, американските и  британските 
(и още други страни) тийнейдъжи са добре запознати с тоя вид наркотик.
На Запад се организират така наречените ‘’laughing gas parties (купони със смехотворен газ)’’  при които, младежи си купуват бутилки с
райски газ (да, продава се, продажбата е контролирана)  и се ‘’напушват’’.  Имало е и смърти случаи по време на такивапартита, не защото веществето само по себе си е опасно или супер вредно, а
заради простотията на употребяващите, които вдишват газа от кесийки плътно
прикрепени за устата – така няма приток на кислород и при вдишване на райски
газ по този начин, консуматорът припада за около 2-3 минути.  Такива смъртни случаи са регистрирани и при
вдишване на хелий (знаете, онзи газ който при вдишване променя гласа), дори са
повече от смъртните случаи с райски газ.
Диазотният оксид  може
да причини аналгезия, деперсонализация, дереализация (последните две - при
продължително използване), замаяност, еуфория, халюцинации(понякога) и
изкривявания на звука (слуха). Други изследвания показватче, веществото повишава  внушаемостта и
въображението.

П.С. Мога да намеря информация за това как точно действа, но не съм сигурен че на някого ще му е чак толкова интересно.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Халюциногени
« Отговор #29 -: 13 Юли 2016 20:15:40, Сряда »
Solomon, много интересна и полезна информация. Благодаря! До сега съм чувала за еайския газ само по филмите и там се ползва често за извличане на информация от някой от героите. Но дали наистина може да се ползва като един вид серум на истината не ми е ясно. Ти знаеш ли нещо по въпроса?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен