Автор Тема: Мрачните символи в банкнотите ни  (Прочетена 7221 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« -: 9 Март 2014 00:08:26, Неделя »
Аз понеже съм фен на мистериите biggrin   , та ето една интересна статия, на която попаднах. Какво мислите за статията, имат ли почва съмненията на варненеца? А в по-общ план?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #1 -: 9 Март 2014 11:39:59, Неделя »
Delta, зарежи ги такивата образи, дето ги гонят подобни съмнения. Не им е читава работата на психично ниво.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #2 -: 9 Март 2014 14:11:10, Неделя »
Значи теория на конспирацията изобщо не съществува?
 Аз си мисля, че отделни рунически знаци, щом могат да повлияят на един човек, на едно семейство, защо да не може да се повлияе положително или отрицателно, случайно или нарочно и на цял един народ.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #3 -: 9 Март 2014 16:01:01, Неделя »
Delta, магията не е картинки. Тя е вътре в нас, а не е вън в картинките. Картинките могат в опитни ръце да бъдат като украшение за магията. Но същите опитни ръце могат да направят магия и без да ползват украшения. Защото магията не е картинки. Та е управление на енергия.

 Затова без въпросните опитни ръце, картинките са нищо и не правят сами по себе си нищо.

 Огледай критично и самата митология и ще видиш защо твърдя, че "Асен" не е добре. Не само защото е решил, че картинките са самодостатъчни, за да направят каквото и да било. А както писах- картинките не са самодостатъчни да направят сами по себе си нищо. Били те и руни, картинки на пари или нещо друго.

 Самата му логика на конспиратора е смахната. Нека да обясня по-подробно защо.

 Ахилесова пета има Ахил. И това е важащо само и единствено за него, защото неговата майка- богинята Тетида, го къпала в Стикс като мъничък, за да стане неуязвим, но нали бил малък и тя го държала за петата. И там, където го е държала, той останал уязвим. Това е ахилесовата пета. И ахилесова е наречена, защото е на Ахил. Само и единствено на Ахил. Затова и петата е ахил-есова (на Ахил), а не някаква друга.

 Но можеш да прочетеш разни "литератори с титли" да приписват ахилесовата пета съвсем не на Ахил. Това са "учили" мита за Ахил Вучковисти.... А на Вучковисти вяра недей има и не им се връзвай, защото пишат наистина уникални глупости в резултат на липсата си на познания...

 Сега да се върнем на материала, линк към който си предоставила. Според "Асен" лъвовете по банкнотите ни имат ахилесови пети. Само че лъвовете не са Ахил и не може да имат ахилесови пети.

 Освен това Тетида колко български банкноти е изкъпала в Стикс и как те са станали неуязвими, освен в петите на лъвчетата? И видиш ли, някой зъл и лош като разбрал тази им особеност, че като занасочвал съвсем умишлено от едни ми ти там остриета и все право в "ахилесовата" им пета...

 Моят съвет е да не четеш такива конспиративни теории, за да не си губиш времето с налудна продукция, резултат на психично заболяване, оставено без лечение, но намерило проявление в издаване с цел да се спечелят пари от издателите.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #4 -: 9 Март 2014 18:02:25, Неделя »
biggrin   Ох, умори ме от смях. На мен ми е инетресно да ги чета, да гледам филми за конспирации и подобни щуротии. А това за ахилесовата пета и мен ме досмеша като го четох. Защото в днешния свят понятието "ахилесова пета" не означава слабост в петите, а конкретното слабо място на конкретния човек.
 Верно ли са с психични отклонения такива хора. Щото нали ти казвам - аз се забавлявам с такива теми, но не ги вземам много надълбоко (по принцип съм си Тома неверни и подлагам всичко на проверка и съмнение).
 Може и да са губене на време, не знам. Но понякога ми действат разтоварващо.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #5 -: 9 Март 2014 18:28:18, Неделя »
Delta, ако ги ползваш за хумористично четиво, дето да ти разтоварва свободното време и не ги вземаш насериозно- стават за такова.  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #6 -: 9 Март 2014 19:09:47, Неделя »
Ами карат ме да се замислям понякога, но специално за статията съм далеч от мисълта, че някой нарочно си е поставил за цел да прави магически знаци върху БГ банкнотите. По-скоро не бях сигурна по принцип някакъв знак само по себе си дали може да донесе добро-зло.
 Изяснихме се smile

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #7 -: 10 Март 2014 10:28:46, Понеделник »
Делта,аз харесвам семантиката в символите. Например харесай си една картина и да речем от 15 в. и я разгадай.
 Какво е изобразено,какво символизира,от коя страна е поставено,в какви цветове са използвани. 
 И аз харесвам мистериите и този начин задоволява крастата ми biggrin .
 Така си играя на изследователка и като разгадая символите от дадена картина се чувствам много доволна... Все едно съм Китов след откриването на някоя тракийска гробница biggrin .
 Пробвай много е хубаво.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #8 -: 10 Март 2014 15:18:20, Понеделник »
Може и таква практика да си заформим - постваме картинка и си съревноваваме фантазиите.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #9 -: 10 Март 2014 18:21:40, Понеделник »
Delta, звучи страхотно..
 Асоциативно мислене.. обожавам..
 Игри на асоциации, символизъм, сюрреализмът ми е особено скъп на душата.. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #10 -: 10 Март 2014 18:29:52, Понеделник »
Делта, biggrin теб ти е смешно мила ,но средновековните автори са кодирали картините си.
 Например било е проблемно изобразяването на Мария Магдалена. И,за да се отбележи че става дума за нея винаги е изобразявана с книга. 
 И разни ето такива работи biggrin
 А ти,си права да си спретнем такава практика. Знаеш ли на колко много неща ще се научиме
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #11 -: 10 Март 2014 20:13:29, Понеделник »


 Момичета ето мислете biggrin
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен mofoxon

Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #12 -: 11 Август 2014 00:27:12, Понеделник »
ми първото което ми хрумна:това е тайната вечеря на баба яга  biggrin
Hяма път към мира,мирът е пътят!!!

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #13 -: 24 Август 2014 22:02:56, Неделя »
Възрастната Мария- Магдалена, вече не-криеща се, но тъжна.

Неактивен kiril

Re: Мрачните символи в банкнотите ни
« Отговор #14 -: 8 Юли 2020 11:45:34, Сряда »
Ако идете в църквата "Свети Седмочисленици" в София, вижте образа на Архангел Михаил.


На картината е наричан и триъгълник с око.


Това е и християнски символ и египетски символ, само теориите на конспирациите са изменили знаечнието и смисъла на огромен брой символи