Отворена дискусия > МАГИЯ

Предметна псевдомагия

(1/6) > >>

theshadow:
Предметна псевдомагия

Най-разпространената сред населението представа за черна "магия" (кавичките са нарочно) е тази, според която "магията" се прави с някакъв материален носител - странни предмети, понякога вещи, притежавани от жертвата или подобни. Това не е магия в истинския смисъл на думата. Прави се главно от дяволопоклонници и от психически неуравновесени хора.

Предметите са някъде в близост до лицето, на което трябва да бъде навредено. Не е нужно то да знае къде са те, макар че понякога нарочно се оставят така, че да се видят, за по-голям ефект. Човешкия мозък е устроен така, че на несъзнавано равнище улавя, че нещо е променено, дори ако не вижда предметите. И ако човек поне малко е суеверен и ако поне малко вярва в магии, то резултата е налице - магията хваща. Иначе става едно голямо НИЩО.

Тук няма нищо мистично или свръхестествено, както вече беше посочено по-горе. "Магията" се базира и действа като пробив вътре в психиката на човека. На практика суеверният човек сам си наврежда в невъзможността си да реагира адекватно на създалата се ситуация.

Този тип "магия" се неутрализира лесно: бабите, респ. врачките внушават спокойствие или правят някакъв завъртян съвършено безполезен от магическа гл. т. ритуал и човека е като чисто новичък.

Работата е там че това е напълно излишно при наличие на такава именно ситуация, когато е замесен всимко на всичко един предмет и човешко суеверие- спасението зависи само и единствено от самия човек. Всеки е недостъпен, ако сам го пожелае.

Фактът, че се схваща и се разбира как действа този тип "магия", сам по себе си, е достатъчна защита от нея и не е нужно нищо друго - нито ритуали, нито безкрайно мотаене по фалшиви магове, които описват нещата от черни по-черни с печалбарска умисъл.

Проблем имат само наистина много суеверните личности и тогава същите имат нужда от малко повече помощ, но не за разваляне на магия, а за да се научат да мислят рационално.

f0x:
Евала това трябваше да се напише... биах срещал почти 1 към 1 информация самоче като заглавие беше написано "низша черна магия - теория" според мен суеверието е 1 от най-лошите качества на 1 човек:
 деиства на принципа "колкото повече вярваш и го мислиш толкова по зле става"(същото като при хипохондриците)

theshadow:
Да, то този материал е писан от мен доста отдавна. Както и някои други, които вчера реших да постна тук. Нормално е да си го чел.

theshadow:
Здравей lia и добре дошла. Радвам се, че вече всичко е наред с регистрацията.
 Относно: Quoteнякой,,виждат ,, енергиина мрежа около човека,други прикрепена нишка ,аз пък ...нищо cry ...почти освен тъмни и светли петна по тялото ,но ... И аз не виждам нишки или прочие. Намирам го за правилният начин да се вижда. А по въпроса за предмета... В един предмет можем да вложим своя замисъл по два начина. после ще допиша по този въпрос.

denislav:
аз виждам-разни неща, усещам си друг неща, това обаче не ме прави по-маг това дали виждаш или не не е критерий дали си по-добър или по-лош маг или вещер!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия