Автор Тема: Предметна псевдомагия  (Прочетена 15484 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Предметна псевдомагия
« -: 16 Октомври 2009 18:48:26, Петък »
Предметна псевдомагия

Най-разпространената сред населението представа за черна "магия" (кавичките са нарочно) е тази, според която "магията" се прави с някакъв материален носител - странни предмети, понякога вещи, притежавани от жертвата или подобни. Това не е магия в истинския смисъл на думата. Прави се главно от дяволопоклонници и от психически неуравновесени хора.

Предметите са някъде в близост до лицето, на което трябва да бъде навредено. Не е нужно то да знае къде са те, макар че понякога нарочно се оставят така, че да се видят, за по-голям ефект. Човешкия мозък е устроен така, че на несъзнавано равнище улавя, че нещо е променено, дори ако не вижда предметите. И ако човек поне малко е суеверен и ако поне малко вярва в магии, то резултата е налице - магията хваща. Иначе става едно голямо НИЩО.

Тук няма нищо мистично или свръхестествено, както вече беше посочено по-горе. "Магията" се базира и действа като пробив вътре в психиката на човека. На практика суеверният човек сам си наврежда в невъзможността си да реагира адекватно на създалата се ситуация.

Този тип "магия" се неутрализира лесно: бабите, респ. врачките внушават спокойствие или правят някакъв завъртян съвършено безполезен от магическа гл. т. ритуал и човека е като чисто новичък.

Работата е там че това е напълно излишно при наличие на такава именно ситуация, когато е замесен всимко на всичко един предмет и човешко суеверие- спасението зависи само и единствено от самия човек. Всеки е недостъпен, ако сам го пожелае.

Фактът, че се схваща и се разбира как действа този тип "магия", сам по себе си, е достатъчна защита от нея и не е нужно нищо друго - нито ритуали, нито безкрайно мотаене по фалшиви магове, които описват нещата от черни по-черни с печалбарска умисъл.

Проблем имат само наистина много суеверните личности и тогава същите имат нужда от малко повече помощ, но не за разваляне на магия, а за да се научат да мислят рационално.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен f0x

Предметна псевдомагия
« Отговор #1 -: 16 Октомври 2009 23:22:31, Петък »
Евала това трябваше да се напише...

биах срещал почти 1 към 1 информация самоче като заглавие беше написано "низша черна магия - теория" lol

според мен суеверието е 1 от най-лошите качества на 1 човек:
 деиства на принципа "колкото повече вярваш и го мислиш толкова по зле става"(същото като при хипохондриците)


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Предметна псевдомагия
« Отговор #2 -: 17 Октомври 2009 11:42:13, Събота »
Да, то този материал е писан от мен доста отдавна. Както и някои други, които вчера реших да постна тук. Нормално е да си го чел.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Предметна псевдомагия
« Отговор #3 -: 17 Октомври 2009 17:19:41, Събота »
Здравей lia и добре дошла.

Радвам се, че вече всичко е наред с регистрацията. smile
 Относно:

Quote
някой,,виждат ,, енергиина мрежа около човека,други прикрепена нишка ,аз пък ...нищо cry ...почти освен тъмни и светли петна по тялото ,но ...

И аз не виждам нишки или прочие. Намирам го за правилният начин да се вижда.

А по въпроса за предмета... В един предмет можем да вложим своя замисъл по два начина. после ще допиша по този въпрос. smile

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен denislav

Предметна псевдомагия
« Отговор #4 -: 10 Ноември 2009 16:29:40, Вторник »
аз виждам-разни неща, усещам си друг неща, това обаче не ме прави по-маг това дали виждаш или не не е критерий дали си по-добър или по-лош маг или вещер!!!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Предметна псевдомагия
« Отговор #5 -: 10 Ноември 2009 19:29:15, Вторник »
Това не го разбрах, Денислав. Защо намесваш:

Quote
това обаче не ме прави по-маг това дали виждаш или не не е критерий дали си по-добър или по-лош маг или вещер!!!
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #6 -: 26 Октомври 2018 21:16:15, Петък »
Аз четох, мислих, пак четох, пак мислих...и накрая не разбрах. По какъв критерий се класифицира една магия като бяла, черна, розова или светлолилава със златист отенък? Гледам в нета бяла магия за любов, черна магия за любов; бяла магия за призоваване на нещо си, черна магия за призоваване на нещо си... [wacko] Тука има два варианта - ии аз съм ужасно глупава, или интернет и книгите са задръстени от шарлатани и човек не може да намери нещо сериозно
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #7 -: 26 Октомври 2018 21:53:09, Петък »
Аз четох, мислих, пак четох, пак мислих...и накрая не разбрах. По какъв критерий се класифицира една магия като бяла, черна, розова или светлолилава със златист отенък? Гледам в нета бяла магия за любов, черна магия за любов; бяла магия за призоваване на нещо си, черна магия за призоваване на нещо си... [wacko] Тука има два варианта - ии аз съм ужасно глупава, или интернет и книгите са задръстени от шарлатани и човек не може да намери нещо сериозно

Няма такава класификация - няма бяла или черна магия, или сива такава - магията си е магия. Май имаше такава тема някъде...
Понякога даден клон от магията условно се нарича "черномагьоснически", ако техниките които са включени в нея имат потенциала да оказват фрапиращи въздействия върху живите организми, като най-често това са негативни въздействия...затова някои магове се определят като черни магове.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #8 -: 28 Октомври 2018 22:52:24, Неделя »
Прав е Соломон, че няма бяла и черна магия. А магия за любов изобщо няма... Има вариации да вкараш някой в леглото си, но да те заобича със магия... Те такъв филм няма...
Другото... Обичам да сравнявам магията с нож. С ножа можеш да си отрежеш хляб и да се нахраниш, но можеш да убиеш и човек. Да сега добър или лош е ножа?!?  Та и магията, един я ползва да помага, а друг да вреди, от което магът става лош или добър, а не магията.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Dee2free

Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #9 -: 23 Февруари 2021 11:30:38, Вторник »
Предметна магия няма - това е ясно. Но възможно ли е все пак, особено за начинаещите, да използват даден предмет, за да си помогнат по някакъв начин да повярват че са способни да извършат дадена магия, понеже до колкото разбирам най-важната част в цялата картинка е да вярваш, че е възможно? Давам пример понеже не съм убедена, че се изразявам достатъчно ясно: Искаш да направиш защитна магия на някого, но тъй като имаш чувството, че не си способен да я направиш просто така, му даваш амулет или каквото там прецениш и така си втълпяваш, че този амулет му носи защитата, направена от теб, тъй като вече има нещо видно за окото и така сработва.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #10 -: 23 Февруари 2021 12:00:41, Вторник »
Точно така, на прав път си. Всички предмети, които инкорпорираш в практиката си, са точно с тази цел - да помогнат на съзнанието ти да се насочи в правилната посока. [yes]

"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #11 -: 23 Февруари 2021 13:40:19, Вторник »
но тъй като имаш чувството, че не си способен да я направиш просто така, му даваш амулет или каквото там прецениш и така си втълпяваш, че този амулет му носи защитата, направена от теб, тъй като вече има нещо видно за окото и така сработва.
Идеята е да втълпиш на този на когото даваш амулета, че той ще го защитава, не на себе си. То и на себе си можеш да втълпиш, но това не би помогнало на отсрещния, а на теб...обаче, естествено самовнушението също трябва да е в нормални граници...Един вид с единия крайчец на ума да си мислиш, че си защитена, обаче в някое друго ъгълче на ума да си имаш една скатана мисъл, че това е просто парче предмет и никаква защита нямаш. Това е много важно, поне според мен, защото по такъв начин ще си спестиш доза бели.


А и, да, това не е шизофрения, а си е чиста магьосническа практика.  [wizard]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #12 -: 23 Февруари 2021 14:49:03, Вторник »
Това ми прилича на скритата реклама или вмъкнати стилизирани  символи/използвани често от сатанисти/.Те наистина работят на подсъзнателно ниво.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #13 -: 23 Февруари 2021 20:35:50, Вторник »
Вмъкнати стилизирани  символи/използвани често от сатанисти/.
Хмм...?  [unsure]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предметна псевдомагия
« Отговор #14 -: 23 Февруари 2021 22:19:36, Вторник »
Искаш да направиш защитна магия на някого, но тъй като имаш чувството, че не си способен да я направиш просто така, му даваш амулет или каквото там прецениш и така си втълпяваш, че този амулет му носи защитата, направена от теб, тъй като вече има нещо видно за окото и така сработва.


Освен това трябва и да заредиш камъка с енергия, защото иначе е просто един камък.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен