Автор Тема: имам нужда от помощ  (Прочетена 5132 пъти)

Неактивен nade_evstatieva

имам нужда от помощ
« -: 14 Март 2011 08:13:03, Понеделник »
винаги ме е вълнувала магията ,вярвам в нея и се страхувам от нея.искам да се занимавам с магия ,но при мен нещата са зле като цяло .Страх ме е ,защото не зная дали нямам някакво негативно влияе върху мен.Ако има негативно влияние върху мен или върху мой близък как да разбера и да го изчистя ?

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
имам нужда от помощ
« Отговор #1 -: 14 Март 2011 10:09:11, Понеделник »
Хората в България, които действително могат да навредят с черна магия са много малко и със сигурност не се интересуват от това да навреждат току така на всеки срещнат в стремеж да избиват комплекс за малоценност.

Но има една категория хора, точно с комплекс за малоценност, с огромни липси във възпитанието и ненаучени да чувстват, ненаучени да разбират другите, в съчетание с идеята, че светът им е длъжен за нещо, които се бутат да се пишат черни магове. Те не са такива, само им се иска да са.

Ако сте суеверна, такива хора могат и ще използват суеверието ви, за да ви навредят. Изводът е, че не трябва да сте суеверна. Вие или ваши близки не могат да имат негативно влияние.

Единственото, което може да съществува, това е заблудата, че има негативно влияние. И ако се повярва на тази заблуда, следва, че каквото човек сам си направи, никой друг толкова лошо не може да му направи.


Неактивен nade_evstatieva

имам нужда от помощ
« Отговор #2 -: 14 Март 2011 10:56:28, Понеделник »
Може би наистина трябва да съм по-уверена в себе си.Може би страхът ми е повече ,но желанието ми да се занимавам с магия е голямо .Не знам обаче какво трябва да притежаваш като качества за да се занимаваш с магия.Дали наистина ако я практикуваш ,зада помагаш на хората това няма и донякъде да им навреди?

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
имам нужда от помощ
« Отговор #3 -: 14 Март 2011 11:07:59, Понеделник »
Все още има хора, които, щом чуят думата "магия", веднага я оприличават на нещо мръсно, вулгарно; болшинството смятат "магия" за дума, което не бива да се изговаря, камо ли пък да се прави. Няма да правя анализ на довелите до такава нагласа в обществото ни причини.

Но "магия" не е мръсна дума.

Магията е - най-общо казано - знаене за причините и следствията, познания от различни области на науката, съчетаването на тези знания и използването им в ежедневието. Какво е магът? - Човек тръгнал по по пътя на себеусъвършенстването, той добива все нови и нови знания и се учи как да ги използва. Някой "зацикля" в собствените си страхове и комплекси и спира себеразвитието, започва да се изживява като голям харипотъровец и вярва на собствените си илюзии, че кара земята да сменя посоката си на въртене. Друг продължава със себеобучението и "нещата" в живота му, някак "от само себе си" започват да се изчистват, напасват, битието му става по-поносимо, връзките с околните по-качествени, лошото сякаш "изчезва" от обкръжението му....

Това е магията - път към себе си. Промяна на собственото аз отвътре и чрез себе си - света.

Но се започва винаги от промяна на собствената личност, защото, ако не можем да "дресираме" себе си, как ще успеем да повлияем на каквото и да било друго - не така познато и достъпно?...

Надявам се, това да дава отговор на зададените и премълчаните въпроси...

Страхът от непознатото е нещо нормално. Но Гьоте казва: "Това, което не познавате, не ви принадлежи".

Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен nade_evstatieva

имам нужда от помощ
« Отговор #4 -: 14 Март 2011 11:13:08, Понеделник »
Да и много благодаря! А може ли да посещавам форума и когато съм готова да поискам съвет откъде да започна с обучението си ?

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
имам нужда от помощ
« Отговор #5 -: 14 Март 2011 11:20:09, Понеделник »
След като имаш регистрация, попрегледай общодостъпните материали. Можеш да се включваш с преводи на неща (като задължително се посочва от къде е инфото), които са подходящи за съответния сектор по тематика... всъщност, надявам се, че си прочела правилата, няма да ги преповтарям тук. Така ще добиеш най-обща представа за различни начини, по които можеш да тръгнеш по пътя на познанието. И имаш възможност да избереш някой за себе си. Ще настъпи момент, когато избрания път вече няма да носи радост и удовлетворение, ще го смениш с друг... а може би - не. Пътят към себеоткриването е процес. Няма правилно и грешно. Всеки отговаря САМО пред себе си за СВОЯ живот. А правилата в своя живот определяш само ти.

ПП. Затова и не очаквай съвет от друг, по кой път да тръгнеш, защото отговорността е твоя. Сама избери пътя. Своя път.

Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.