Автор Тема: Формулиране на намерението при магическа работа  (Прочетена 33982 пъти)

Неактивен Coraline

.
 Важно как ще формулираме желанието си при извършване на ритуал. Това съвсем не е незначителна подробност.
 Не можем да разчитаме че ако кажем какво да е, някоя земна или неземна сила ще усети какво точно сме искали и това и ще ни даде. Напротив. Получаваме това, което заявим.

Например думи като "искам", "желая", "трябва ми" итн не е добре да се използват, тъй като като ги употребяваме получаваме точно това което сме заявили - състояние на желание, неудовлетвореност, необходимост. Или нагледно - при намерение формулирано по следния начин "Искам да получа много пари", в случай че магията е успешна, това което получавате е.... силно желание да получите много пари, или по друг начин едно голямо нищо. При любовна магия и формулировка "Желая да имам едикой си" резултата ще е, че още по-силно ще искате обекта на вашите желания. Тоест макар че фактически магията е проработила, резултата е такъв, че вашето желание не само не е удовлетворено, но става по-силно и мъчително.

Доста по-удачна формулировка по отношение на искането е "Моята воля е ..."

Обикновено е добре в намерението да зададем и някакъв срок за изпълнение на желанието. Защото това, че да кажем ще получим след 10 години нещо дето ни е трябвало за след седмица, не ни грее особено. Технически погледнато обаче магията в този случай пак е сработила и е успешна. Разбира се срока, който задаваме, е добре да е реалистичен за изпълнението на такъв вид желание, за да не си отрязваме сами възможностите за сбъдването му.

Хубаво е в намерението да уточним изрично и пътищата, по които НЕ желаем намерението ни да бъде осъществено. Най-често давания тук негативен пример е при формулировка от рода "волята ми е да получа пари" и резултат: изплащат ви застраховката, след като сте пострадали или пък ваш близък умира и ви оставя наследство...

Не бихме искали да ограничим намерението откъм начини за реализация, но често е добра идея да има към него уточнение от типа "без да това да навреди на мен или на близките ми"

И така, прецизното формулиране на намерението, съвсем не е загуба на време и в повечето случай би могло да спести куп недомислици, неприятности и разочарования smile

Успех !

Black is traditional.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #1 -: 2 Март 2011 17:25:03, Сряда »
Всъщност, макар и от по-отдавна, но ме човъркаше въпрос за формулировката на волята във връзка времеопределянето...
 Кое е по-удачно и защо: "Волята ми е ДО...(дата) да имам/получа резултат" или "Волята ми е НА (дата) да имам/видя/получа.....(резултат)"
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #2 -: 2 Март 2011 17:35:04, Сряда »
За мен е от значение точността. Ако нещо няма да се получи на секундата, таковата, кога ще се получи трябва да е ясно до ден, час, минута, а ако е нещо по-сложно, то тогава се дели на подцели на стълбовиден принцип - осъществяването на една подцел на дата, час, минута, води до стартиране на осъществяването на другата и така нататък.

Защо е по-удачно... Изисква изцяло да се знае всичко около достигането на целта до най-малката подробност, а това е основата на правилното целеполагане (да се знае какво се иска, защо се иска и точният механизъм на постигане). Такъв подход елиминира съвпаденията на едно 95% и не може да остане място за самозаблуда. Контролът е на удовлетворяващо високо ниво.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Coraline

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #3 -: 3 Март 2011 09:18:57, Четвъртък »
Quote
Кое е по-удачно и защо: "Волята ми е ДО...(дата) да имам/получа резултат" или "Волята ми е НА (дата) да имам/видя/получа.....(резултат)"

Привет,
 за мен оптималния вариант е този, които оставя отворени възможно най-много пътища за осъществяване на намерението, като отхвърля само нежеланите такива. В случая - "до", освен ако изрично не искаш нещо да се случи точно на определена дата.

Намерение от рода на "да намеря синю ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре, което сиво куче с черно ухо и куц крак е оставило отдясно под стълбата в задния двор, точно в 7 и 15 сутринта", е почти невъзможно да се осъществи именно заради прекаленото конкретизиране.

Не е добре сам да си затваряш потенциални възможности и пътища към целта. Искаме да действаме по възможно най-икономичния начин - по линията на най-малко съпротивление, като при това избегнем нежелана развръзка. Не е добре да се конкретизира прекалено, освен ако нямаш поглед върху пълната картина и всички фактори, оказващи влияние върху развитието на процеса.

Black is traditional.

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #4 -: 3 Март 2011 09:23:26, Четвъртък »
Quote (Coraline)
Намерение от рода на "да намеря синю ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре, което сиво куче с черно ухо и куц крак е оставило отдясно под стълбата в задния двор, точно в 7 и 15 сутринта", е почти невъзможно да се осъществи именно заради прекаленото конкретизиране.

Такова намерение е невъзможно да се случи, но не заради конкретизирането, а защото противоречи на реалността.


Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #5 -: 3 Март 2011 11:36:30, Четвъртък »
Quote (Coraline)
Не е добре сам да си затваряш потенциални възможности и пътища към целта.

Да се върнем на описаното от теб синьо ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре. Да допуснем, че имаме няма такава нужда от него. Дето се казва, няма да може да дишаме, ако не го получим.

Да разгледаме реалността. Достатъчно ли е, просто да си го поискаме чрез магия? Ей така, искаме си го, задаваме си някакъв краен срок и чакаме да ни се стоварят всички потенциални пътища към целта.

Започваме с "Моята воля е да получа синьо ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре и не по-късно от една седмица".

Какво направихме?
 Може ли по същия начин да се отнасяме към Реалността на Вселената? Примерно утре да ни достави пингвин, защото такава е нашата воля?

Не можем. В нарушение сме на причинно-следствените връзки, които изискват не само да искаме, но и да знаем конкретните стъпки да получим това, което искаме, да следваме тези стъпки. И да искаме според Реалността на битието.

Всъщност може да искаме и неопределени неща, които стига да са реални, може да се случат. Само че няма да се случат, защото сме ги поискали, а защото винаги си има процент шанс нещо да се случи. Колкото е по-обикновено, толкова по-голям е процентът да се случи. Примерно е много голям процентът да се случи комшията да изпие чаша вода, ако ние преди това искаме по силата на волята си комшията да изпие чаша вода. Нормално е някак да се случи, хората пият вода. Също така чат пат боледуват, оздравяват, раждат се, умират, влюбват се, разлюбват се и т.н. А времето има навика да е хубаво или лошо, облаците имат навика да се появяват или да изчезват, вятърът и той така. Само с воля и срок, ние примерно сняг в разгара на топъл летен ден няма да получим.

За да има следствие, първо трябва да има причина. Ако искаме нашето синьо ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре и не по-късно от една седмица, може да си останем с едното искане, ако не сме стартирали поредица от причини да го получим.

За да стартираме поредицата от причини да го получим, ние трябва да знаем не само, че има потенциални пътища към целта, но и кои са тези потенциални пътища. И трябва да ги активираме, за да се върви по тях. Иначе то пътищата ще си има, но няма да са активни.

Ние можем да получим само онова, което знаем как да получим. Ако искаме да завали сняг по средата на горещ летен ден, но не знаем как да го получим, значи няма да го получим, независимо каква е волята ни, какви срокове сме дали и колко са потенциалните пътища да се случи онова, което искаме.

Малко объркано обясних нещата, но се надявам да се разбра какво имам предвид.


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #6 -: 3 Март 2011 16:17:35, Четвъртък »
Quote (chimera)
За да има следствие, първо трябва да има причина. Ако искаме нашето синьо ковчеже със златна панделка и рядка диамантена огърлица вътре и не по-късно от една седмица, може да си останем с едното искане, ако не сме стартирали поредица от причини да го получим.

За да стартираме поредицата от причини да го получим, ние трябва да знаем не само, че има потенциални пътища към целта, но и кои са тези потенциални пътища. И трябва да ги активираме, за да се върви по тях. Иначе то пътищата ще си има, но няма да са активни.

Ние можем да получим само онова, което знаем как да получим. Ако искаме да завали сняг по средата на горещ летен ден, но не знаем как да го получим, значи няма да го получим, независимо каква е волята ни, какви срокове сме дали и колко са потенциалните пътища да се случи онова, което искаме.

Според мен това достатъчно добре описва всичко.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #7 -: 16 Януари 2012 11:03:09, Понеделник »
Колкото ясно, кратко и точно е желанието, толкова по-лесно и пълно се случва.
 Моите деца много боледуваха като бебета. Една вечер, поредната кошмарна, синът ми бебе, не спира да кашля с часове... Бях развила физическа непоносимост към звука на всякакъв вид кашлица. Имах чувството, че това е предела на силите ми и ако пордължи, ще се побъркам или направо ще умра. В един момент несъзнателно започнах да се моля. Молитвата/ желанието ми беше следното: да спре да кашля детето. Няма значение как, защо и т.н. ... може и да не оздравее веднага, исках просто да млъкне. Дори с цената на моето здраве. Бях съгласна неговото неразположение да се прехвърли на мен... просто исках да спре този ужасен звук...
 Не нзам колко време съм се молила. Беше след полунощ. В един момент започнах да осъзнавам, че детето е започнало да се успокоява, кашлицата се разреди и до сутринта съвсем изчезна.
 За вас лъжа, за мен истина... на другия ден детето ми беше видимо по-добре, не кашляше изобщо и след контролния преглед при лекарката се оказа, че е почти оздравял. До 2 дни той се оправи съвсем, повече не изкашля, нямаше и следа от бронхита... а мен ме приеха в болницата със съмнение за менингит. Лежах 1 седмица. изписаха ме с обяснението, че менингита ме докопал, но не можал да ме скопоса :)))

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #8 -: 2 Февруари 2012 23:25:24, Четвъртък »
за различните неща е различно,опита ми с мисловно случване(май няма такъв термин),е доказал:колкото е по-сложно желанието,по-време иска,но няма пропуск,никога.т.е. ако някой има температура-мяхам я за час,но ако трябва да пр
 омени поведението си-поне 3 мес....толкова си мога..

Неактивен water

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #9 -: 8 Февруари 2012 23:25:12, Сряда »
Когато се формулира желанието трябва да се избягват негативни фрази например: " не искам да ме боли корема", а "корема ми е здрав","чувствам се комфортно". Да се избягва двусмислието, да се даде указание за пътя за получаване на желаното- "моята воля е да започна бизнес, който да ми носи добра печалба",а не "искам да спечеля много пари",защото печалбата може да дойде по не особено благоприятен начин, а именно за сметка на нещо друго не по-малко ценно. Да се дадат разумни срокове в които желаното да стане факт и не на последно място - да се използват фрази в сегашно време, а не в бъдеще "Ще бъда щастлив" - подсъзнанието приема буквално фразата, т.е ние никога не успяваме да получим желаното в настоящия момент. Подсъзнанието е послушен слуга, но трябва и да се програмира правилно smile Случвало се е в критична ситуация,когато съзнанието ми просто отказва да мисли да си повтарям само "всичко е наред"и нещата са се нареждали smile Друг е въпроса,че човек получава това за което е готов и за което може да поеме отговорност.

Неактивен different

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #10 -: 20 Февруари 2012 11:32:19, Понеделник »
Coraline, много се радвам, че попаднах на темата ти. Изглежда, че досега винаги съм заявявала намеренията си неправилно, а после се чудех защо при мен не се получава. Сега вече всичко ми стана ясно. Благодаря smile

Неактивен beny123

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #11 -: 10 Март 2012 18:01:46, Събота »
Здравейте!!!Някой ще даде ли точно указание затова как да се формулира правилно желанието?И не знам защо не се получава при мен нешо..може би аз не формулирам правилно това което искам!!//Ще съм ви благодарна,ако ми дадете съвет smile
aaaaabbbbbdddd

Неактивен 921

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #12 -: 11 Март 2012 00:29:54, Неделя »
Смятам че формулирането на намерението не е толкова важно като думи. Мисля че по-важното е дали наистина искаме това. Колко сме мотивирани да действаме за една фантазия? А колко за нещо което смятаме че е допустимо? Когато осъзнаваш че желанието ти е фантазия, не впрягаш никакви сили. Казваш думи, правиш ритуал, общо взето театър. Фантазията е краткотрайна. Днес ковчеже утре танк... Ако искаш по-добра работа, дали ще я работиш с вътрешно удоволствие? Парите ли преследваш или работата като действие? Има разминаване от работа която носи удоволствие и заплащането... След като не си на ясно със себе си какво търсиш, ще има фантазия и блян, няма целенасоченост . Защото всеки знае че фантазията си е такава, и залъгва себе си. Ако знаеш какво искаш, намерението ще е формулирано правилно, защото няма точна рецепта. Пиша намеренеие а не желание. При пръвото има действие за постигане на целта, а при желанието е само аз искам.
Роден съм от Вселената. Бог е мой баща. Земята дом. Волята закон.
 921

Неактивен beny123

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #13 -: 11 Март 2012 12:02:17, Неделя »
Да,съгласна съм донякъде...Но,с много хора които съм говорила по такива теми ми казват,че е важно да не се пише и формулира...Искам..или нещо подоно защото си оставаш с "искането'..едва ли не...И не знам даи съвет добре ли е когато се формулира дадено желание..да се пише до какъв срок да стане или до кога!!???Как е правилно!!???Благодаря предварително..
aaaaabbbbbdddd

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #14 -: 12 Март 2012 09:39:04, Понеделник »
Quote (beny123)
добре ли е когато се формулира дадено желание..да се пише до какъв срок да стане или до кога


 Задължително (в повечето случаи).
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.