Автор Тема: Формулиране на намерението при магическа работа  (Прочетена 35476 пъти)

Неактивен Тоз

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #30 -: 1 Март 2013 23:44:03, Петък »
Най-добре е, намерението да остане отворено.
 Ако тръгнем да описваме подробно как го искаме и пътя по който да го получим, само усложняваме нещата и полученото може да не е това което ни трябва.
 "Което е най-добре за мен."!
 Не: "Моя воля е, да се сдобия с автомобил ферари последен модел!" защото с въпросното ферари (ако се сдобием с него) ще имаме сумати проблеми. То може да ни кефи на картинка, но да не е за нас.
 Tчното намерение би било "Моя воля е, да се сдобия с автомобила който е най-подходящ за мен!".
 Ако харесваме някого.
 Не: "Моя воля е, Иван/Стефка да се влюби в мен..." защото, обектът може да ви харесва на вид или при контактите с него, но да не си подхождате за постоянна връзка и да не сте щастливи заедно.
 Така че, ако имате нужда от партньор, въпреки, че харесвате определен човек, намерението ще е: "Моя воля е, да имам връзка с най-подходящия за мен човек!".
 Така, въпреки, че появилата се любов може да не е този за когото си мислите, ще сте щастливи с партньора си...
 За пари: "Моя воля е, да се сдобия с много пари по най-добрия за мен начин!".

 Оставяме на магияъа/Вселената да реши кое е йнай-доброто за нас и да го изпълни. А за времето което да се вложи, не съм много сигурен. Най-добре би било, да не се оказва точно време от "на", нито срок "до", а "в най-скоро време".
 Тогава, завършеното намерение за кола би било: "Моя воля е, в най-скоро време да се сдобия с автомобила който е най-подходящ за мен!".
 Някой питаше за сигили. Ами, да - то намеренията най-вече се съставят заради сигилите. А "сигил" може да се нарече не само това което е обяснено из нет-а, а и различните методи които сами си измисляме за възнамеряване...

 Абе, не напразно се нарича "Хаос-магия"! Всеки си възнамерява както му идва отвътре без да спазва определени правила.
 "Нищо не е вярно, всичко е позволено!!!"
"К'ъв е тоз?" :)

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #31 -: 18 Юли 2013 14:46:10, Четвъртък »
Здравейте smile !
 От известно време насам имам проблеми с моя партныор - отчуждихме се и нещата не вървят на добре. Формулирах намерението си - "Моята воля е до 1 седмица да има сближаване между мен и ...". Не знам, дали не се престарах - повтарях си го наум непрекъснато или нещо друго се обърка, но предизвиках точно обратния ефект. Още на следващия ден го видях да флиртува с някакво момиче, направо изпаднах в шок. Чудя се, защо се получи така?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #32 -: 18 Юли 2013 15:22:32, Четвъртък »
Обърка нещата. Любовта не е нещо, което може да се възнамери. Освен това в любовта страните са две. Не можеш едностранно да вземаш решения. Приятелят ти е живо човешко същество със собствена свободна воля. Никога не трябва да се посяга за погазване на чужда свободна воля. По никаква причина. А ти си опитала да прегазиш волята му с твоето възнамеряване. За щастие да се прегази чужда воля не е лесно.

 Трябва да се постараеш да задържиш любовта му по нормалния начин. Това е правилното. Дали ще успееш, зависи само от теб и от никой друг.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #33 -: 18 Юли 2013 15:31:51, Четвъртък »
Благодаря, theshadow!
 Проблемът е, че той не иска да се раздели с мен, а същевременно е отчужден и дистанциран. Нещо като - "кучето кокала не яде, но и на друг не го дава". Тази "висяща" ситуация ме побърква..
 Оплесках всичко, но поне видях, че има ефект - макар и противоположен на очакваното biggrin .

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #34 -: 18 Юли 2013 15:54:06, Четвъртък »
Най-добре е да си поговорите спокойно и да си изясните нещата за себе си. Би могла и да му споделиш, че се нуждаеш от повече близост и да потърсите начини да си оправите взаимоотношенията.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #35 -: 19 Юли 2013 09:13:28, Петък »
Sekhmet, ползата от файдата от цялото това говорене ще е ден до пладне. И това няма да е защото партньора ти не те обича, а защото просто на мъжете им е в кръвта да са ловци и когато ти престанеш да си дивеча който гонят и станеш питомна... ами вече не си интересна - вързана си. Тоя проблем го имам от 5 години - откакто заживяхме заедно с приятеля ми. Изчетох куп книги как да се сближим с партньора и как да си "поговорим". Е да ама не! Винаги компютрите, новите софтуери (той е програмист) и БУЛСАТКОМ бяха по-важни от мен. Миналото лято попаднах на една книжка: "Мъжете си падат по кучки" на Шери Аргов. Там те учат, не да бъдеш "кучка" в общоприетия смисъл на думата, а как да станеш "дивеч" за "ловеца" до теб. Има ефект и то много добър. На мен обаче на третия месец ми писна да играя игрички и когато попаднах на този сайт просто "се родих". Сега всяка свободна минута съм на компютъра, нещо чета, нещо пиша и ситуацията се обърна. Сега мен ме молят за внимание. Та мисълта ми е вместо да търсиш магически начин - търси психологически. Стани заета и веднага ще станеш интересна. Само гледай като мен другите занимания да не ти станат по-интересни от половинката ти, че не е на добре.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #36 -: 19 Юли 2013 09:56:27, Петък »
cecivalchanova, ако има някакъв проблем и не седнат да го изчистят, този проблем ще се задълбочи. А иначе се съгласявам с теб- при равни други условия, недостъпното (като и забраненото) е най-търсеното... Универсално правило... За всички... Още от най-ранна детска възраст...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #37 -: 19 Юли 2013 12:21:54, Петък »
Цеци, все едно описваш моята история в поста си, с тази разлика, че ние имаме и дете. Проблемите започнаха, след като родих. Явно мъжът ми си постигна заветната цел - да стане баща, имаше си вече и жена, която да се грижи за домакинската работа и с това интереса му приключи. Както пишеш ти - след като те опитомят, вече не си им интересна.
 Ще взема да си купя книжката, за която споменаваш - току виж имало ефект и при мен smile .

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #38 -: 19 Юли 2013 12:35:23, Петък »
theshadow, това с говоренето вече го минахме smile . Пробвах тактично, с директен подход, пробвах всякак, но резултат - никакъв. Той все си намира причини - все е изморен, все нещо го боли, все не се чувства добре. Предложих му да се консултира с психолог, но и това не желае, ( пуста мъжка гордост ) smile . Щом потърсих помощ в магията, значи това е последната ми надежда. Прав си, обаче, че не трябва да се нарушава свободната воля на човек. Следващия път като си формулирам намерението, няма да включвам други лица.

 Между другото, не знам дали е съвпадение, но се разболях. Не че е нещо сериозно - лека хрема, но се замислих, като искаме нещо от Вселената, не трябва ли първо да дадем, макар и нещо малко, символично?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #39 -: 19 Юли 2013 13:56:39, Петък »
Не е до даване... Светът е енергия (материята е енергия). Ако не си работила над това да натрупваш енергия в тялото си, преди да я потребиш (дори медитацията потребява енергията на тялото), то тогава... Ако тялото няма достатъчно натрупана в себе си енергия- за резерв... Тогава тялото посяга на личните си запаси от енергия, които са за текущо потребяване... Което не е добре... Удря в имунна система... И в тегло... Ако не се внимава... Руши здравето...

 Т.е. преди да правиш каквото и да било по-сериозно занимание с магия, трябва да си набавиш повече енергия- това ще рече повече хранене няколко дена назад, за да се даде възможност на организма да обработи енергията от храната и я натрупа. Плюс се иска поддържане на добра физическа форма, за да има правилна проходимост на тази енергия, а не да се получи един друг проблем, съчетаващ обездвиженост с прием на повече храна, дето няма нужда да го описвам до какво води...

 За партньора и разговора... Ако не иска да говори, защото се оправдава... Спри да му позволяваш да се оправдава... Определяш време, когато ще се проведе разговора и му съобщаваш малко по-рано... Готов, не готов- не те интересува... Защото... По-вероятно го е страх от разговора и оправданието е за прикриване на този страх... Страховете се преодоляват най-добре тогава, когато се срещне човек лично с тях, а не когато си намира оправдания да ги избягва...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #40 -: 19 Юли 2013 14:35:50, Петък »
Sekhmetcecivalchanova
 преди да предприемете каквито и да е действия спрямо вашите мъже- било то някакво въздействие или влизане в образ по съвета на някоя книга, отговорете си на въпроса:
 „Аз все още ли съм същата жена в която се влюби мъжът ми?“
Най-същественото е невидимо за очите...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #41 -: 19 Юли 2013 15:04:08, Петък »
Е, да, Aton, но отговорът на въпроса ще е винаги отрицателен... Свободната жена има доста по-малко ангажименти, а тази жена, дето е с мъж... Зная как проблемите променят една жена (работа на работата, а след нея и работа в къщи- да чисти, да готви и каквото там още и крайният резултат е уморен и вечно ядосан караконджол, в който никак не може да се припознае онова усмихнато и слънчево момиче от първите дни)... Хъх... Много огромна може да е промяната... И може да е... В една такава посока, дето да му се иска на мъжа на такава жена да избяга и сам, ако не го изгонят за дето се осмелява да диша или за някоя аналогична глупост- преди това...

 Обикновено проблемите се решават със спокоен диалог, каквито и да са те... Но преди да се почне да се решават, първо трябва да се осъзнае, че има проблеми, които да трябва да се решават... Диалогът е за това да се срещнат двете гледни точки за ситуацията и да се види кой какво може да направи, за да се променят нещата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Sekhmet

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #42 -: 19 Юли 2013 15:33:14, Петък »
Аз навярно не се изразих както трябва в по-горния си пост - много пъти сме говорили и му обяснявам, че имам нужда да прекарваме повече време заедно и т.н., на което той всеки път ми отговаря с едно и също - бил изморен, не се чувствал добре, бил зает..

 Aton, вярно е, че не съм същата жена, в която мъжът ми се влюби преди време, но в крайна сметка и той не е същия мъж. А и как да съм весела, как да имам желание примерно да се гримирам или да бъда по-предизвикателна, като на всеки такъв опит ми се отговаря с равнодушие. На моменти ми идва до гуша, обезверявам се и самата аз се примирявам със ситуацията.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #43 -: 19 Юли 2013 16:33:29, Петък »
Е, в малка разновидност, но продължавам да мисля, че го е страх от сериозен разговор и трябва да бъдеш по-настоятелна, докато не ти съобщи реалните причини за поведението си. Защото изморен и зает е  недостатъчно обяснение... Определено...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Aton

Формулиране на намерението при магическа работа
« Отговор #44 -: 19 Юли 2013 16:38:19, Петък »
Sekhmet, за да те харесва някой първо трябва самата ти да се харесваш.Да си весела, добре изглеждаща и предизвикателна не трябва да е заради мъжа ти, а заради самата себе си.Опитай се да бъдеш такава каквато си била когато сте се запознали, вдигни си самочувствието, махни самосъжалението ! Дай шанс на мъжа ти да се сети защо се е оженил за теб.
Най-същественото е невидимо за очите...