Автор Тема: Музика и магия  (Прочетена 22049 пъти)

  • Гост
Музика и магия
« Отговор #15 -: 7 Март 2011 20:44:02, Понеделник »
нов съм тук smile та да ви кажа музиката която ме омагйосва е...

винаги ме побиват тръпки докато слушам техни песни! има нещо мистично в това звучене! може би затова така се казват де biggrin


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #16 -: 8 Март 2011 14:54:35, Вторник »
Добре дошъл тук, щом си нов. smile В момента нямам как да изгледам предложеният от теб клип, но по-късно ще му отделя внимание. Заинтригува ме.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен mai4eto666

Музика и магия
« Отговор #17 -: 8 Април 2011 10:22:12, Петък »
Аз също съм нова smile и все още не практикувам засега само чета, но когато искам да релаксирам и да се заредя слушам музиката на Енигма .Ето едно клипче smile
 

Неактивен dead_eyes

Музика и магия
« Отговор #18 -: 28 Април 2011 23:35:02, Четвъртък »
Попринцип за медитация и такива неща си пускам Амбиент някакъв или има едни плейлисти в тубата за спа който са доста приятни за медитиране smile а иначе незнам колко е подходящо за медитиране но обичам да пускам и Summoning , Fear of eternity , Burzum ,но там е доста по мрачно , което е супер разбира се поне за мен ;д зависи от ситуацията .
 
 Ето нещо , което си заслужава да се чуе и другите им неща също особено за любителите на Толкин хехе .

Добавям понеже неска реших да разгледам и да изпробвам медитация със стихиите - реших да започна с огън и ето пример за клипче от тубата , което може да се използва когато я няма възможността за истинско запалване на огън или просто за удобство smile
 


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #19 -: 1 Май 2011 19:53:54, Неделя »
Summoning - това и на мен доста ми допада и го потребявам по такова предназначение

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Johney

Музика и магия
« Отговор #20 -: 17 Май 2011 21:56:57, Вторник »
Era, Enya, Hevia, David Arkenstone, Karunesh, Secret Garden, Loreena Mc'Kennit Пробвайте ги и няма да съжалявате wink
X

Неактивен egypt

Музика и магия
« Отговор #21 -: 5 Август 2011 18:10:39, Петък »
Аз много обичам да слушам ето това парче(ползвам го и медитация):
 

 Уникално е smile
Красотата в Пустинята

Неактивен Fareq

Музика и магия
« Отговор #22 -: 13 Септември 2011 11:33:25, Вторник »
Айде и аз да се включа пък да видим колко е по темата smile За мене музиката е стихия , тя не е просто изкуство , способна е да промени цялостната нагласа на човек и при определени обстоятелства дори ,човекът да не е в процес на практика да се усети раздвижване на енергията...все едно туко що открих топлата вода. Лично аз предпочитам да ползвам музката за възвръщане на емоционалният ми баланс. Когато се чувствам зле и подтисната достатъчно е да пусна нещо "изчистващо" като по-леките неща на Nightwish ( Sleeping sun,Swanheart и т.н.) или нещо на Epica ( Phantom Agony) . След няколко минути с подобна музика спирам просто да мисля ,става ми спокойно приятно , главата ми се избразва от всякакви мисли пропити с каквито и да е емоции...няма негативизъм или позитивизъм само едно спокойствие. Ако ще ползвам музика за някой спел то предпочитам нещо с познат текст , който е свързан със целта...може да звучи смешно , но например за спел за обаждане ( това да искаш някой да се свърже с теб) съм открила ,че е много подходящо на Константин - обади ми се ...е в крайна сметка всеки си има стиол свой начин biggrin Но действително ако практикувам предпочитам тишината...музиката е за подготовка за нагласа...силната музика (не шумна а като усещане за сила) е много подходяща...в моя случай по -лек метъл , готик също...по - мелодични неща от типа на Evanescence или Xandria...понякога Korn (макар да не е чак толкова леко) или просто песни ,които имат някаква стойност свързани са с конкретна случка или човек.музиката има завидно място в ежедневието ми...слушам абсолютно всякаква музика и мога да намеря нещо стойностно във всичко...подходяща е за различните ми настроения. Както по-горе споменах ,когато нещо не ми е наред слушам определени неща за освобождаване на съзнанието от негативизма (в случай ,че искам да се освободя от него тъй като има моменти ,когато човек желае да го задържи опознае и преодолее без да го премахва по изкуствен начин) след това се взима (веднага след тези песни) ударна доза диско музика или чалга , което прави мешана скара , нотова вече си е до човека smile Използвам друго приложение на музиката...подобно е на библиомантичният метод при гадаенията. Просто пускам радиото и в един момент задавам въпрос и искам да получа отговор на този въпрос в текста на следващата песен. Песента ,която тръгне по радиото ( все пак е на рандом принцип) е отговорът на въпроса ми. Така ,че ако говорим за магия , за да не съм извън темата използвам музиката като гадателско средство. В един период имах една песен ,която свързвах много силно с конкретен човек...всеки път ,когато случайно попаднех на нея изтръпвах знаейки,че нещо се случва...в последствие това мое предположение се потвърждаваше smile Ето ви едно различно приложение от това музиката да е само второстепенна по отношение на нагласата smile
Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни...

Неактивен runaur

Музика и магия
« Отговор #23 -: 28 Септември 2011 21:53:08, Сряда »
Аз харесвам това;

 

Неактивен tattul

Музика и магия
« Отговор #24 -: 1 Октомври 2011 17:27:45, Събота »


 обичам това....и това...

 
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Backo

Музика и магия
« Отговор #25 -: 15 Ноември 2011 19:33:53, Вторник »
Аз съм от типа хора които слушат всичко, тръпки ме побиват (от онези приятните) когато слушам опълченски песни пример ,,Вятър ечи''

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #26 -: 30 Януари 2012 00:43:08, Понеделник »
И аз съм нова и слушам всичко biggrin Това в кръга на шегата.
 Писах в друга тема, че с горещ душ и с МУЗИКА се прочиствам. В нашите родове, моя и на мъжа ми музиката и танца заемат специално място. Носим ги в душата си, особено българската народна музика.
 Аз лично си имам различна музика за различно състояние, а като ударя две водки, мога и Азис да слушам biggrin
 А когато правилният тип глас изпълнява дадената песен и влага чувство и душа, тогава се получава най-силанта музикална магия.

Неактивен water

Музика и магия
« Отговор #27 -: 13 Февруари 2012 16:27:55, Понеделник »
Музиката ми въздейства, както нищо друго. Ползвам за медитация и обичам:
 http://bit.ly/xnO5Uz
 http://bit.ly/wEtrio
 http://bit.ly/pOW67
 http://bit.ly/z2OQmj
 и не само,ама хайде дан' са уливам wacko

Неактивен 7h3cr0w

Музика и магия
« Отговор #28 -: 13 Февруари 2012 20:48:21, Понеделник »
на мен ми пречи. НЕ мога да се концентрирам
It can't Rain all the time :]]]

Неактивен Aurelia

Музика и магия
« Отговор #29 -: 9 Април 2012 12:48:10, Понеделник »
На мен доста ми помага ambient music, както и определени Binaural beats (може да сбъркам при превода, затова ги давам на английски). Понякога пък се получава така, че музиката ми пречи и предпочитам пълна тишина.