Автор Тема: Музика и магия  (Прочетена 22048 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Музика и магия
« -: 11 Октомври 2009 11:16:01, Неделя »
Магическите свойства на звука , ритъма , музиката , са известни от най-дълбоки времена. Начело с езичеството, всички религии използват магията на звуците и ритмите. Тва не са хорове, тва не са чудесии. Очевидно музиката влияе по некакъв начин.

Та по тоя повод въпроса ми е- ползвате ли музика по време на заниманията си с магия? И какво предпочитате, ако ползвате.


Неактивен onya_deto_e_taen

Музика и магия
« Отговор #1 -: 11 Октомври 2009 21:54:43, Неделя »
Срещу ритуал със симпатична магия със ползвал това:
 Halay
 Иначе харесвам неща като това:
 
" rel="nofollow" target="_blank">Oliver Shanti - Tales From The Heart Of Chuang Tzu
 Edit:
 Ако ми трябва еднообразен "въртящ" се ритъм. Ползвам неща като това:
 
&hl" rel="nofollow" target="_blank">
&hl

 
" rel="nofollow" target="_blank">

 Яко психарски са. biggrin

Неактивен Letto

Музика и магия
« Отговор #2 -: 11 Октомври 2009 23:32:26, Неделя »
при перфектни условия е нуйна тишина ти сам си правиш музиката

Неактивен f0x

Музика и магия
« Отговор #3 -: 11 Октомври 2009 23:42:58, Неделя »
Админ: Пиши без "4" и без "6" в думите. Ако системно не спазваш това изискване, ще те банна. Държа на писането на български език.

Неактивен Lore

Музика и магия
« Отговор #4 -: 12 Октомври 2009 13:18:15, Понеделник »
Лично за мен пеенето е най-добрата алтернатива.
 Ако съм добре автоматизирал последователноста на ритуала, не ми е проблем да се вкарам в транс с визуализиране докато пея. Физическото тяло вибрира и усещането е прекрасно.
 За тези които искат да опитат този начин - вижте в youtube.com ведическите мантри, има ги в изобилие. С тях ще тренирате гласът си. Най-добре е да започнете с "gayatry mantra". Има и други мантри, но ще си ги подберете сами ако ви се занимава.

Доста често ползвам аудио записи за изпадане в транс(тук му викате автохипноза), но те са за лично ползване.
 Забелязах че ако трябва да "сканирам" или използвам гадателски методи добре ми се отразяват песните :
 "suil a ruin"

">

 повечето от песните на Исихия най-вече
" rel="nofollow" target="_blank">Саруяр и
" rel="nofollow" target="_blank">Господи Возвах
 групата Dargaard
" rel="nofollow" target="_blank">Temple of the morning Star и
" rel="nofollow" target="_blank">Caverna Obscura

Неактивен onya_deto_e_taen

Музика и магия
« Отговор #5 -: 19 Октомври 2009 16:21:34, Понеделник »
Да не забравяме и най-добрата музика за любовна магия:
 Азис - Автомонтьор
 cool

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #6 -: 19 Октомври 2009 18:31:54, Понеделник »
Абе остави. Аз като чуя за Азис и веднага се сещам за това (да не се гледа от хора със слаби нерви):

http://vbox7.com/play:5be79df9&al=1&vid=4112560

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен f0x

Музика и магия
« Отговор #7 -: 21 Октомври 2009 04:02:57, Сряда »
на мен трябва мелодична музика без текст и без големи контрасти(ако ритама не се променя ще е перф.)
 ама иначе съм фен на коренно различна музика(рок,малко металче, и от вр. на вр. класическа музика)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #8 -: 23 Октомври 2009 20:45:40, Петък »
Значи това ще ти хареса (ползвам го за медитация):

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #9 -: 23 Октомври 2009 21:09:14, Петък »
Ето и Invocation Of The Ninib Gates от същите:

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #10 -: 27 Октомври 2009 18:39:11, Вторник »
Нека сега да се върнем малко по-сериозно на темата. Ще постна информация за инфра и ултразвук. Те не се чуват, но това не пречи да влияят.
 ---------------------

Източници на инфразвук са: електрически заряди в атмосферата, лавини, земетресения, вулкани и метеори, водопади, морски вълни, оръдейни изстрели, взривове, звук от големи тежки машини и музиката.

При контролиран експеримент, резултатите от който са публикувани през септември 2003 г., публиката на концерт е помолена да оцени отношението си към множество музикални откъси, някои от които съпроводени с инфразвукови елементи. Участниците в експеримента не са знаели кои са откъсите с инфразвук. Много от тях (22%) описват чувства на тревога, безпокойство, дълбока тъга, нервност или страх, сякаш ги побиват ледени тръпки, по време на откъсите с инфразвук. При представянето на данните пред Британската асоциация за напредък на науката, отговорният за експеримента учен заявил: "Тези резултати подсказват, че нискочестотният звук може да причини на хората необичайни усещания, въпреки че те не могат съзнателно да долавят инфразвук."

В музиката към някои филми се използва звук с много ниска честота, за да се внуши безпокойство и дезориентация на публиката. Така например във френския филм "Необратимо"[3] за тази цел се е използвал звук с честота 28 Hz, излъчван през първите 30 минути от прожекцията.

В зависимост от амплитудата инфразвукът може да бъде смъртоносен.

Преобладаващо информацията за инфразвука е копирана от уилипедия.
 --------------------

За ултразвук изследванията сочат, че предизвиква приятни усещания. Пак според уикипедията:

"Другое применение ультразвука в биологии связано с его способностью вызывать мутации. Исследования, проведённые в Оксфорде, показали, что ультразвук даже малой интенсивности может повредить молекулу ДНК."

--------------------

В родните дискотеки се срещат и инфра, и ултразвуци.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Archeia

Музика и магия
« Отговор #11 -: 3 Ноември 2009 23:52:57, Вторник »
В началото ми беше трудно
 да ги запомня. Вниманието ми се разсейва....Помогнаха ми неща като това: /но не това конкретно/ -

иначе - особено днес - за вдъхновение

EdiT - Май е редно да обясня и аз защо точно това парче пускам...Съдържа познати и приятни за мен звуци, тонове и музикални схеми, не изисква специална концентрация от моя страна, за да "вляза" в него - превежда ме през няколко необходими за мен състояния на психиката, достатъчно многолико е - това ми помага слушайки да забравям бързо и без остатък предния му пасаж /което понякога също е важно ;)/, достатъчно въздействащо ми е...


Неактивен Illidan

Музика и магия
« Отговор #12 -: 5 Ноември 2009 22:33:18, Четвъртък »
За Медитация задължително ползвам музика...Зависи над какво медитирам......Ето една песен от лиубимите ми не знам защо но с нея потъвам в много дълбока Медитация.....просто спирам да мисля дори подсъзнателн.
 Много е трудно за постигане....но просто слушам песента...в мелодията има звук който напомня на сърцебиенето..по този начин се средоточавам върху ударите на сърцето ми и малко по малко спирам да мисля за реалноста...освен това цялата песен е съпроводена от някакво еднообразно не прекъснато брамчене което ми помага защото заглушава другите шумове от реалноста и по този начин не мога да чуя естествени звуци и шумове които могат да ме върнат в реалноста......като например брамчене на муха или туктакане на часовник могат да предизвикат някакви мисли в мен ако ги чувам...

http://vbox7.com/play:25394a08

Die for Odin

Неактивен denislav

Музика и магия
« Отговор #13 -: 10 Ноември 2009 16:20:40, Вторник »
някой , някога беше казал че магията произлиза от звука на думите, от самите словосъчетания от звукове които произлизат от нас, аз лично не подкрепям това мнение.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #14 -: 10 Ноември 2009 19:30:24, Вторник »
А от какво според теб произлиза магията?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.