Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 5496 пъти)

  • Гост
Здравейте
« -: 16 Януари 2011 21:38:38, Неделя »
Здравейте! Казвам се Сашо и съм на 20г.
 От седмици търся магия с която да се занимавам. Четох за Wicca и Хаос магията ама нещата дето ги опитвам от тях не работят при мен. Ето за това пиша в раздел "Търся Помощ".
 Моля да ме ориентирате и да ми дадете нещо дето като го направя да проработи.
 Благодаря предварително.
 smile

Неактивен ly

Здравейте
« Отговор #1 -: 17 Януари 2011 19:54:29, Понеделник »
ми здр аз сам мартин мога та ти кава че недеистват защото или неси чел и не си орпажневал достатачно (защото нищо нестава от парвия път) а и един ритоал неможе да подеиства веднага трябва и тарпение ако не ти се чака започни да се занимаваш с ментална магия боина магия парапсихология или не6то от този род smile тук има много по разбиращи но мисла че и те щи кажат сащото

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Здравейте
« Отговор #2 -: 17 Януари 2011 21:11:30, Понеделник »
Здравей Alexander.

Надявам се отчиташ, че по сергиите за окултна литература, една не малка част е дело на шарлатани. Има най-различни видове Wicca. Една част от Wicca се прави изключително за пари от шарлатани, една също не малка част е шарлатанство, създавано да обслужва политически интереси. Зависи на какво от Wicca си попаднал. В хаос магията има някои неща, които стават, а има и такива, които са крадени и преиначавани, има и шарлатанство.

Както написа и ly, нещата не стават от първия път, ако тепърва почваш да учиш. Но моят личен съвет как най-лесно да отличиш кое е сносно от това, което не е сносно, то е по срока на действие. Аз самата не обичам да чакам за резултат. Не признавам да няма фиксирано до секундата кога точно ще се прояви действието и как точно. В смисъл, че ако целта ти е да си лекуваш главоболие, резултатът ти е фиксиран за достигане примерно след 1 минута, а на съседа му се счупи ваза след 3 седмици, то е неправилно да се реши, че счупената ваза е резултат от опита за лекуване на главоболие. Надявам се да ме разбираш какво имам предвид. Това са и двете основни насоки на работа всъщност, а именно:
 1. Добре формулирана цел.
 2. Точно фиксирано време на проявление на резултата от осъществяването на тази цел.

Така се гарантира качество и много самозаблуди просто не намират място да виреят.


  • Гост
Здравейте
« Отговор #3 -: 18 Януари 2011 13:32:49, Вторник »
Благодаря за отговорите smile
 Целта ми е да призова бог/богиня или нещо друго и да си комуникирам с него.
 В една книга за Wicca пишеше че това се прави с използване на предсавители на 4те стихий и казване на заклинание.
 Аз пробвах различни богове от книгата. те са изброени там, но нищо не се случи.
 С ясното съзнание съм че тоя бог няма да се яви пред мен като духа от лампата на Аладин, но искам да усетя че е там.
 Ще ви помоля за това да ми помогнете, да призова нещо колкото е възможно по-безопасно и семпло и да общувам с него.

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Здравейте
« Отговор #4 -: 19 Януари 2011 20:10:39, Сряда »
Богът в уика е нещо абстрактно. Той е символ. Както и Богинята. Затова се ползват най-различни имена от най-различни традиции (гръцки, римски, келтски, египетски и т.н.) за Бог и за Богиня, а няма персонифициране. Единственият начин да общуваш със символи, това е да общуваш със себе си. Ако считаш, че символиката на уика ти допада, спокойно можеш да си продължиш заниманията с нея. Мога да те насоча на ЛС към ресурси на такава тематика, ако желаеш.

Неактивен 7h3cr0w

Здравейте
« Отговор #5 -: 13 Февруари 2012 21:42:34, Понеделник »
А пък според мен трябва да си много спокоен и най-важното да не те е страх от това което ще последва smile
It can't Rain all the time :]]]

Неактивен MartyD

Здравейте
« Отговор #6 -: 27 Май 2012 20:47:06, Неделя »
Трябва ти пове4е практика ..концентрация и да не губиш вяра ..каквото и да се слу4ва трябва да запазиш концентрация и да се опиташ да го постигнеш отново.. колкото и необходимо да е ..ако наистина искаш .. имаш желяние и си го поставиш за цел ще го постигнеш!!..Пробвай с по прости4ки неща като за на4ало и постепенно ги увели4авай по трудност .. не трябва да се нахварляш на сложното освен ако имаш вярата 4е ще го постигнеш ..желателно е постепенното градене на себеси така няма да развалиш баланса си .. и психиката ти ще остане лабилна!!.. smile