Автор Тема: Имам ли направена магия?  (Прочетена 170433 пъти)

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #105 -: 9 Януари 2013 22:35:48, Сряда »
Ако смяташ, че ще ти помогне да вземеш решение, направи си два списъка, с колонки: Какво те кара да останеш с него? и Какво не ти позволява да продължиш с него. Изброй всичките, дори най-нелепите неща в съответната колонка (може някое обстоятелство да фигурира и в двата списъка). Сравни ги. Реши коя колонка натежава повече и се реши какво ще правиш.
 След това, когато започнеш да се колебаеш, дали си взела правилното решение, си припомни защо.
 А "направена магия" има само в главата ти.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен dushito

Имам ли направена магия?
« Отговор #106 -: 4 Февруари 2013 22:07:06, Понеделник »
Здравейте! Може следното да прозвучи смешно, но аз съм в шок.
 С мъжът ми бяхме заедно 6 год., имаме детенце на 2 год. Никога за нищо не сме се карали, да имаме разногласия, винаги сме се смятали за най-шастливите от всички и дори наскоро той каза"Ние винаги ще си бъдем щастливи". Всички околни знаят, че това са Пенка и Пенчо (примерно) и ни познават като хората с най-здрава връзка.
 По Коледа, видях че си пише с една колежка, но се крие, въпреки че самите разговори са свързани с другите колеги и с работа. Триел, за да не се дразня , че си пишел с разни познати (жен), дори и общи. Накратко: самата лъжа ме шокира и нещата тръгнаха на зле, аз очаквах той да се вкопчи в мен. Осъзнал, че аз давам повече от двамата. След старания от негова страна, но и нарушено обещание, стана страхотен скандал, изгоних го, но той се върна защото изпитал нужда. СЛед около 3-4 дни, след като исках да разговаряме какво изпитва, ми каза че тотално е спрял да ме обича, останало е само уважение. Повтарям, че винаги е бил страхотен съпруг, до Коледа. Стигнах до там да се унижавам и да го моля да се върне от жал и заради детето най-вече, защото не си заслужаваше за 6 год. всичко да приключи за почти месец. Той изрече думи, нехарактерни за него, ценностите му, винаги се е борел за семейството, а сега не пожела да направи компромис, не изпитвал нужда, не знаел защо.
 Не може да се добие представа така. Но мисълта ми е, че за 3 дни, той стана КОРЕННО РАЗЛИЧЕН ЧОВЕК. Всички най-близки околни казват, че усещат промяната в него от известно време и не могат точно да кажат каква, все едно някой се е вселил в него и присъствието му не било същото. той сам не знае защо, казва че му е хубаво да го обичам, но той ей така за 1 седмица е спрял и няма обяснение , просто го чувства, аз съм неговия живот, но ей така го чувства. Никой не вярва, на това което е направил и той самият.
 Разделихме се окончателно вече, но понеже детето ми ще е част от живота, ме е страх че това може да е някакво негативно влияние или магия? Не съм запозната въобще с тази материя, но всички се чудим къде отиде Пенчо и той се чуди.
 sad

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #107 -: 4 Февруари 2013 22:41:02, Понеделник »
Аз не разбрах... Вие защо по-точно сте го изгонила?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен dushito

Имам ли направена магия?
« Отговор #108 -: 4 Февруари 2013 22:56:04, Понеделник »
Защото обеща да не те трие повече разговори, а го направи пак и не реагира никак, въпреки че беше обещал.

Неактивен dushito

Имам ли направена магия?
« Отговор #109 -: 4 Февруари 2013 22:59:36, Понеделник »
Сега прочетох, че можем да причим негативно влияние ако изкараме яда си на любим човек, изречем обидни думи и клетви в момента на умопомрачение и да повлияят като магия, а големият скандал беше страшен от моя страна - тотална загуба на разум, като по филмите. Сега говорих с него и той е склонен да мисли, че е магия, защото не може да си обясни нищо от ставащото. %
 Не искам да вярвам, че по такъв начин ще се "измъква", а и то няма за какво вече.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #110 -: 5 Февруари 2013 00:35:34, Вторник »
dushito, не е магия. Ако трие разговори, които сам е водил, това поне на мен ми звучи като да е искал да има неприкосновено лично пространство, за което да е чувствал, че ако го има, това ще дразни Вас като жена. Като сте му вдигнала скандал, общо взето сте му потвърдила опасенията. Самото усещане, че човек е лишен от право на лично пространство не е от най-приятните. Особено ако този човек е и поставен пред избора- да си отстоява ли личното пространство или да е гонен... Нормално е да реагира по неочаквани за Вас самата начини, особено след като сте му наложила варианта- гонен- това при опитите му да продължи да си загражда неприкосновено за Вас негово си лично пространство. Сринала сте го тотално като сте го изгонила и ето така и сте го настроила срещу себе си.

 Ако не сте се карали, това също е признак за проблеми. Обикновено означава, че нещо (или пък неща) не е било наред, а никой не го е коментирал и то се е трупало, докато в един момент не е преляло. Скандалите (в умерен вариант- да няма пострадали) са като малките вълни, които регулират напрежението. Малките скандали се преодоляват лесно... Като няма скандали... Няма какво да регулира напрежението... И накрая се стоварва едно голямо скандалище, сравнимо с цунами... Това се преодолява трудно... Или не се преодолява въобще... Зависи от нанесените разрушения...

 Но ако решите, че ще се борите за връзката си- трябва да се борите и двамата и да си изясните и останалите неща, които не сте си изяснили и които още не сте си казали... Но не, за да се изспоскарате, а за да се балансирате като взаимоотношения, понеже сега взаимоотношенията между вас са като пропаст...

 И най-важното... Някъде четох следното- “Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако се върне– твой е завинаги. Ако не се върне– не е бил твой никога…”
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен dushito

Имам ли направена магия?
« Отговор #111 -: 5 Февруари 2013 06:52:38, Вторник »
Много благодаря! cry Просто всичко за мен е като кошмар, който не свършва и аз не мога да повярвам, че се стигна до там.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #112 -: 14 Февруари 2013 23:35:57, Четвъртък »
Здравейте! От няколко дни ви чета, днес се престраших да се регистрирам. Искам да ви попитам, дали имам направена магия. Родена съм на 11 05 1984. Преди около 2 години намерих зад поставката за ключове на стената целофан с някаква изсъхнала кожа вътре. Уплаших се и го изхвърлих през прозореца. Не знам, какво беше и дали е правено за мен или някой друг, но няма как да е попаднало случайно там. Преди с мъжа ми живеехме в чужбина, винаги сме се разбирали и не сме имали сериозни проблеми. Откакто се преместихме в настоящата къща, нещата бавно се сринаха. Спим в отделни стаи, обзела ни е някаква апатия, налегна ни безпаричие. Все си мисля, че е период и ще отмине, и търпеливо чакам, но нещата не се променят sad
 Дано не съм досадна, но исках да споделя и друго.. Миналата година синът ми, който е на 3 годинки, започна да се буди през нощта и буквално да изпада в истерия. Не го пожелавам и на най-големият си враг! Беше уж адекватен, защото ме разпознаваше, но крещеше, че ме мрази, замерваше ме с всичко, което му попадне под ръка. Още по-лошото беше, че започваше да си блъска главата в стената и едва го удържах. Тези кризи траеха по час, два и започнаха да се случват почти всяка вечер - около 2 часа през нощта. Заведох го да му четат Киприяновите молитви, аз вкъщи му четох Василиевите, ляха му и куршум и още на следващата вечер нещата се оправиха. Ходих при един ходжа, който ми каза, че мъжът ми имал направена магия, даде ми някаква муска, която да разтворя във вода и да поръся вкъщи, но ефект никакъв. Моля ви, ако някой може да ми каже, има ли направено нещо или полудявам.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #113 -: 15 Февруари 2013 06:56:56, Петък »
Достатъчно деца, които са на 3 годинки, изпадат в такива истерични кризи, но причината не е магия, а неправилно отглеждане от страна на майките им. Детето Ви е загубило базовото си доверие във Вас. Причините да се случи това могат да бъдат много и разнообразни. Като се започне от разбиващото Ви се семейство, за което също не е виновна магия. Така магия не се прави. За да ме разберете защо така магия не се прави, ще дам сравнение.

 Магията е енергия. Електромагнитна такава. Същият електромагнетизъм го има в светната лампа у дома Ви. Вие си преценете сама какъв е шансът, ако лампата е угасена, тя да светне, ако и четете молитви, подхвърляте й предмети и играете театър пред нея (ритуалът е театър).

 Съставна част на мислите е същият този електромагнетизъм. В тялото ни има електромагнитна енергия. Тя, разбира се, е в много малки количества. Но ако сте се интересувала от китайска медицина, ще знаете колко значимо е това всъщност.

 Та... Магия нямате. Но имате суеверие и разни шарлатани използват това, за да Ви казват каквото искате да чуете.

 Ако имате намерение да се борите, за да си решавате проблемите и да спрете реално разпада на семейството си и разбиването на психиката на детето си, заемете с това директно, вместо да обикаляте по лъжци да Ви замазват трезвия поглед върху ставащото.

 В случая посещението при психолог ще Ви е от по-голяма полза.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #114 -: 15 Февруари 2013 09:43:51, Петък »
Благодаря Ви за изчерпателния отговор! След четенето на молитвите детето се оправи и вече месеци наред няма подобни проблеми. Щом мога да видя практическия резултат на молитва, ритуал и т.н., аз вярвам в него smile За магията сигурно сте прав, ще престана да мисля за това, за да не си докарам автомагия накрая.
 Хубав и усмихнат ден Ви желая!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #115 -: 15 Февруари 2013 13:51:05, Петък »
Госпожо, един така успя да "види" своя "практически резултат" по отношение на шумящ найлонов плик, и пликът стана нарочен за дракон... Но докато въпросният човек е възрастен и макар и да не е добре, че си е навредил, то той е навредил със самозаблудата си единствено на своята психика (нали ме разбирате, че убедеността в съществуването на несъществуващи неща не е здравословно), то Вие се заигравате с психиката на собственото си дете.

 Като психолог твърдя, че щом детето Ви е реагирало така, то причината не е магия и тук никакви молитви нищо не могат да помогнат. Освен това Вие практически не сте отстранила онова, което е повлияло на психиката на Вашето дете и ще продължите да имате в бъдеще проблеми с отдръпването му от Вас- не е задължително да е чрез истеричен припадък от страна на детето. Трябва да положите усилия да върнете доверието му, като за целта отстраните причината, която е довела до загубата на това доверие. Базисен инстинкт у детето е и ако усещането за безусловна обич не се възстанови, това ще си има своите последствия.

 Относно това:
Quote (изида)
За магията сигурно сте права

 Коригирам пола в мнението Ви.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #116 -: 15 Февруари 2013 14:49:54, Петък »
Благодаря Ви за съветите! Далеч съм от мисълта, че съм перфектният родител, но се старая, колкото мога. Ще се върна назад във времето и ще потърся евентуалната причина. Пак казвам, че сега вече няма проблеми, детето е жизнерадостно и общително, сънят му е спокоен. Все пак ще послушам съвета Ви на психолог. Благодаря още веднъж.

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #117 -: 16 Март 2013 19:16:55, Събота »
exo

  • Гост
Имам ли направена магия?
« Отговор #118 -: 16 Март 2013 19:18:11, Събота »
ima li nqkoi na liniqa

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия?
« Отговор #119 -: 16 Март 2013 21:00:03, Събота »
Miss, ако не спреш да спамиш, рискуваш да те банна.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.