Автор Тема: Айде стига с тая Ванга  (Прочетена 10798 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« -: 11 Декември 2010 12:37:56, Събота »
Автор на материала: Петър Стойков

Най-невероятно ми се струва това, че големи хора (не деца, да речеш), рационални на пръв поглед, с нормални професии, доста от тях млади, говорят за баба Ванга с някакво… де да знам, уважение може би. Не, че вярват на екстрасенси, не, че отричат науката… просто “може да има нещо” и “на много хора е познала“.

Това ме счупва от смях, честно…

Тая снимка горе е особено популярна и редовно ме зяпа от вестникарски статии, книги и всякакви обяви, свързани с пророчества, лечители, екстрасенси. Ще речеш, че Петричката врачка е още жива и още фъфли глупостите си на хилядите лековерни и/или отчаяни хора, редящи се на опашка да я слушат. А те са се редили, по времето на комунизма, когато на Държавна сигурност и съответните там органи обикновено такива не са им минавали и понеже единствената официална религия е бил комунизма, всички останали свръхестествени култове са били натиквани в миша дупка, а разпространителите им - в затвори и лагери.

Така по някакво странно стечение на обстоятелствата роднините на една сляпа жена използват и подхранват очевидните й психически отклонения, за да изградят около нея една индустрия, превръщайки я в лечител, гадател, българските Кашпировски и Нострадамус едновременно.

Ама как може да говориш с такова неуважение!

Ето това ме шашка - уж разумни хора, които не вярват в екстрасенси, продължават да толерират писанията във вестниците и всякакви легенди за баба Ванга, сякаш в тях може да има някаква истина. И бас хващам, че поне половината от вас в момента си мислят “Ами то може да има някаква истина“. Може, таратанци.

Вижте сега, или вярвате в съществуването “свръхестествени” явления, екстрасенси, караконджули, парапсихични способности, духове и пророчества, или не вярвате. Не може да вярвате “само малко”. Ако смятате, че е възможно някой по някакъв магически път да получи прозрение свише за бъдещи събития - просто си признайте, а ние ще ви изпроводим с подигравателен кикот.

Едва ли нужно точно аз да привеждам някакви доказателства за това, че екстрасенството е или плитка измама или психично отклонение, на които потърпевшият много иска да повярва. Но въпреки това ще дам няколко примера, защото … защото са ебаси смешните, затова smile

Феноменът ванга:

Виждам ги от около една година време. Те са прозрачни. Изглеждат така, както човек вижда образа си, отразен във вода. Облечени са в дрехи като брони, които блестят като люспи на риба. Казват ми, че идват от земята Вамфим, или поне аз го чувам така, и че тя е трета от Земята. Много често, като се прибирам в дома си в Петрич, ги намирам насядали в стаите. Говоря с тях.

На сите планети от нашата Вселена има разумен живот. И на Марс, и на Сатурн – на сите. Дезинформират ни, оти сме на най-ниското ниво на развитие. Страх ги е да не ги стъпкаме поради невежеството си.

Въпрос: Говориш ли с духове?
 Ванга: Идват много и най-различни. Някои от тях не мога да ги разбера. Но тези, които идват и са около мен, ги разбирам. Един идва, чука на вратата и ми казва: „Тази врата не е добра, смени я!”

Както виждате, а можете да се убедите и от стотиците други “пророчества” и всякакви нейни цитати по медии, книги и сайтове, ако съдим по думите й, в главата на Ванга обитава някаква странна, смесена тълпа от библейски, митологични и космически създания - извънземни, ангели, караконджули, дяволи, хора-риби, духове, богове, самодиви. Цяла пасмина фантасмагорични създания, с които тя се среща, говори, които й идват на гости в къщи, тя ходи при тях, преследват я, измъчват я. Не съм специалист по окултното, но халюцинации, смесени с някаква депресивна психоза ми звучат много по-вероятно отколкото свръхестествени дарби, в случая.

И някои хора са ходили при нея за лечение?!? Като бях малък ми попадна една книга за Ванга - копирана на ксерокс, тогава такива книги бяха забранени, а и копирните машини бяха малко. Спомням си, че методите за лечение, които “пророчицата” била препоръчвала на пациенти варираха от увиване с чаршаф, напоен с пролетна роса, до натриване с фъшкия от вълк-единак (не, не се ебавам) за прогонване на злите духове и добиване на сила.

Така че стига сте изтърквали името й и нервите ми, моля ви. Оставете Ванга да почива в мир, какъвто така и не е дочакала приживе (поради дефицита на торазин тогава).


Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #1 -: 11 Декември 2010 12:39:31, Събота »
Поради промените в сайта, които налагат местене и триене на темите от главната страница на сайта във форума, копирам отговорите на хората по тази тема от лицето на сайта, за да не се загубят.

1 theshadow
 Аз лично се съгласявам с това, че що се отнася до Ванга, е намесено и психическо отклонение. Но че е имала на моменти точност да познава, имала е. Истината за мен е някъде по средата.

2 the_bad
 Говори се за Ванга с уважение, защото тя е помогнала на стотици хора!!!

3 onya_deto_e_taen
 Има доста неща, които не са известни на общественноста и няма и да бъдат известни. Някои от тях биха ви шокирали. Ванга си е била "съвсем наред" с главата, тоест е нямала психическо заболяване. Няма защо да бъде дъвкана темата, обаче.


Неактивен rumen9299

Айде стига с тая Ванга
« Отговор #2 -: 10 Май 2011 03:00:46, Вторник »
poklon pred pametta i !!!! edinstvenno samo nie kato narod sme sposobni da o4ernim vsi4ko svqto i dobro...a kolkoto do otkloneniqta -psihi4ni.......vseki si ima svoite
 no vseki velik mozak e bil donqkade zbarkan....ili po druk na4in ne razbiraem za ostanalite.......kato hvanem ain6tain,nostradamus,galilei......-i vse pak zemqta se varti.
tova koeto ne me ubiva me pravi po- silen

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #3 -: 10 Май 2011 11:18:59, Вторник »
rumen9299, пиши на кирилица!!!
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

  • Гост
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #4 -: 26 Ноември 2011 19:40:18, Събота »
Моля да не ме разбирате погрешно и да не се обиждате.Ванга е била истинска пророчица и лечител.А пророците са много малко по Земята.Ние трябва да се гордеем,че е имало такъв в нашата родна страна България.Моля ви нека не говорим за умрялата Ванга пред която се покланям,за това че е помогнала на много хора.Защото и моята баба е била там и на нея е било помогната.Моля ви нека не почерняме паметта,на когото и да било.Благодаря ви.

Неактивен different

Айде стига с тая Ванга
« Отговор #5 -: 11 Април 2012 21:20:44, Сряда »
Вярвам във Ванга и за мен тя е ВЕЛИКА жена !

  • Гост
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #6 -: 4 Септември 2012 12:05:59, Вторник »
Химера а известно ли ти е, че Вангелия Гущерова е познавала имената на всеки нов "гост". Била е изследвана от ДС и агенти на КГБ занимаващи се с паранормални изследвания, резултатите не са показани всички. При снимането на документалният за нея филм, е казала на оператора ,че първия ден камерата няма да работи.... лентата после не излязла.... За лечението бъркаш, тя не е лекувала. Но е пращала хората при доктори или лечители които дори не е познавала ( никога не са се срещали,често ги е описвала " иди в еди коя си болница, еди къде си там има един доктор...", на моя позната лично е познала. Сред най-големите и предсказания е кой ще е бъдещият и съпруг и кога той ще умре ( и как). Също и часът на нейната смърт и датата разбира се. Чел съм доста. Да не е познавала на 100%, влияела сее от психоемоционалното си състояние, тя е била с много чепат характер и честолюбива. В интернет още седят кадрите когато се кара на "демократите" които отиват при нея, ако не ме лъже паметта беше нещо от сорта, дали вече не им стигат к*рвите и парите, че още искат. Средностатистически Вангелия познава в около 45% от случаите което си е доста доволно. Айде със здраве smile

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #7 -: 4 Септември 2012 16:07:09, Вторник »
Quote (frogfoot)
нов "гост"


 Зная как действат агентите на ДС, с които е работила. Теб учудва ли те, че е знаела имена и историята на част от хората, идващи при нея (за около 45% от тях)? А мен не ме учудва. След като е замесена ДС не виждам причина да съм учудена.

 И понеже Ванга уж не е лекувала, то затова има издадени книги с нейни "лечебни" съвети, които надскачат "иди при еди кой си доктор" и които не бих пробвала.

 Това, че е пращала при доктори, които не познава, също не е нещо особено. Дори ти можеш лесно да научиш имена и специалност на доктор, който не познаваш. А колко по-лесно е за агентите на ДС да извадят списък с лекари, лекуващи най-често срещани болести с успех, пък и не чак толкова често срещани?

 Липсата на ясновидска дарба на Ванга нагледно:

 2010 г. Трета Световна Война. Започнала уж през ноември 2010г. А причината е, че са убити 4 президента през 2008г.
 2011 г. Нямаме си северно полукълбо на земята, заради радиоактивност. А мюсюлманите избиват малкото останали европейци с химическо оръжие.
 2016 г. До тогава нас няма да ни има, понеже мюсюлманите ще са ни доизбили и Европа ще е почти безлюдна.

 И т.н. Цялото това безумие още навремето е публикувано по вестници и то не само български такива.

 

  • Гост
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #8 -: 5 Септември 2012 12:17:57, Сряда »
Даваш ли си сметка колко хора са минавали през нея всеки ден, тя е мразила ДС . Ти я изкара агент едва ли не. Що се отнася до пророчествата, дотук дори и Кейси не познава на 100% а за мен лично той е номер едно. За третата световна тя отдавна си тече, а северното полукълбо си е замърсено от радиация особено след Фукушима. Това ,че аз и ти не я виждаме е друг въпрос. Вангелия не изпраща при едни и същи специалисти. И каже ли ,че някой ще бъде излекуван то това и става. Има много хора на които е казала, че не може да се помогне. (оттам и омразата към нея). Отдруга страна, пророкуването е сложно поради сложността на времето. Съдба няма като цяло ( обяснявам моя си теория разбира се , на база на личен опит и знания), има вероятности, които ти,аз и всеки друг може да изменя. И понеже всеки може да постъпва по различен начин, това води до"комбинации" които като цяло може и да се предрекат, НО те постоянно се изменят. Като цяло говорим за "ефекта на пеперудата". Не казвам ,че винаги познава и т.н. Но не може с лека ръка да се отречем с един феномен,защото Ванга е такава. И то признат такъв , а такива в световен мащаб не са много....

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #9 -: 5 Септември 2012 15:55:02, Сряда »
Ти май или не четеш, или не мислиш. Според Ванга, в момента няма живот в северното полукълбо на Земята. Няма живот, не означава, че има радиация и не я виждаме, а че няма живот. И това не е написано като вероятно предположение, а като ФАКТ.

 Ванга е работила с ДС. Някои политици на братушките имали слабост към врачките. Затова от родните ДС е създаден образът на баш врачката Ванга, дето много познавала.

 Ако Ванга е мразила ДС, респ. комунистите, тогава защо я раздава като по комунистически учебник в предсказанията си:

 2076 г. - настъпване на комунизъм.

 И този комунизъм според нея настъпва не някъде конкретно като държава, както виждаш. Има предвид настъпване на комунизъм по целия свят. Ванга го раздавала върла комунистка не случайно, а за обслужване на политически интереси на работодателите си.

 Идеята за третата световна е идеята на комунизма, че капитализмът е гнила система, която ще се разпадне във война. И след като капиталистическата система се разпадне, ще настъпи комунизъм. Ванга описва времето от 2014 (края на 3 Св. война) до 2076 като разруха в резултат от 3 св. война, чрез която всички разбират колко е лош тоя ми ти капитализъм. Това си е стандартната комунистическа идеология и не е нещо ново под слънцето. Просто трябва малко да се помисли и веднага се открива чии интереси е обслужвала Ванга и да се досети човек как е "познавала".

 Ето как е "познавала" Ванга. Ти просто стой малко на опашка пред лекарски кабинет. Заслушай се. Какъв е манталитета на българина? Не се ли запознава по име с всички около себе си? Не си ли казва не само своите болежки и проблеми, но и болежките и проблемите на рода си до десето коляно? Мнозина се оплакват по този начин, за да си убият времето, докато чакат да им дойде реда при лекаря.

 За среща с Ванга опашка имало ли е? Имало е. Агенти на ДС на опашката дали е имало, предвид този български манталитет да се говори за проблеми и за болести с всички на опашката, ти как мислиш? Ако не е имало агенти от ДС, Ванга не би познавала.

 И кой е казал, че отхвърлям с лека ръка Ванга. Отхвърлям я с тежка ръка. Категорично.

 Кейси е такъв мошеник, който дори не желая да го коментирам.

  • Гост
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #10 -: 5 Септември 2012 17:13:42, Сряда »
че какво лошо има ако настъпи комунизъм biggrin :D biggrin , слава на пролетариата, всички народи -събуждайте се и т.н. ( да не се бърка с тоталитаризъм моля):D:D:D. ОК де сега сериозно, има хора на които е помогнала и това си е истина, а що се отнася до Кейси може и аз да не съм запознат достатъчно по въпроса и моля Химера да ми предостави малко за него или да ме упъти за инфо , мерси предварително.

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #11 -: 5 Септември 2012 17:43:00, Сряда »
frogfoot, какъв комунизъм като по учебник на партията, ако Ванга наистина нямаше общо с ДС?

 Ако от ДС не са се постарали да има хора, на които Ванга е помогнала, братушките дали щяха да се вържат? Но говорим не за заслуги на Ванга, а за заслуги на лекари, проучени от ДС.

 За Кейси няма да коментирам. Писах вече, че е мошеник. Прекалено е прозрачен в лъжите си. Достатъчно е да се чете и да се анализира прочетеното, за да се види за какво иде реч. Като се започне от Атлантида, продължи се с духовете и се приключи с т.нар. негови пророчества.

Неактивен tattul

Айде стига с тая Ванга
« Отговор #12 -: 5 Септември 2012 19:59:33, Сряда »
Специално за Ванга - помогнала е на моя много близка роднина, която няма нищо общо с ДС, лекуващите лекари и братушките....ДС, няма как да знае какво се крие на тавана на моята баба и едва ли и е в приоритетите, но Баба ти Ванга е знаела и си го е поискала.., та...в онез времена и Вангите и Поповете бяха с ДС. Едно време е имало лов на вещици, тук е имало ДС, та или си с тях или си...
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #13 -: 5 Септември 2012 22:14:36, Сряда »
Споделено е на някой подходящ от опашката. Аз зная как Ванга си е получавала информацията там, където е познавала. Не е ясновидски. Всяко нейно познаване е демонстрация за братушките, а не нещо друго. Съжалявам.

 За поповете не ми се коментира, нито убийствата им, за които получават смешни присъди от 4-5 годинки, нито педофилията им, за която им се спуска чадър, нищо. По-добре не навлизай в тази смрад, tattul. Наистина не искам повече нищо да коментирам. И без това написах в повече. Няма да се включвам повече по темата.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Айде стига с тая Ванга
« Отговор #14 -: 7 Септември 2012 17:11:58, Петък »
И какво им дреме на агентите от ДС защо примерно брат ми е започнал да заеква, че да ходи да казва на Ванга, че тя да каже на майка ми... глупости.