Автор Тема: Науката е разкрила напускането на тялото  (Прочетена 11099 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« -: 11 Декември 2010 12:31:18, Събота »

Изследването на епилепсията е довело учените до още едно откритие: eлектростимулирането на определени части на мозъка е карало хората в някой случаи да “виждат себе си отстрани” – отгоре, отпред или отзад.
 Мозъкът продуцира външното изображение на тялото в съзнанието.

“В първите два случая от проведенето изследване, пациентите говорят за собственото изображение; в последния случай пациента вижда някого зад себе си, мрачен и заплашващ човек” – обясняват учените.

Именно този трети случай поставя началото на дадения феномен. Бланке стимулира различни участъци на мозъка на епилептици с терапевтична цел, но когато ученият преминал към участъка където се съединяват челната и теменната зони на главния мозък, 22 годишната пациентка изведнъж усетила зад гърба си присъствие на някой друг.

“Той е зад мен, почти в моето тяло, но аз не го чувствам.” – казала тя. Усещането не се променяло с движението на пациентката – тя сядала, лягала или ставала, но през цялото време усещала присъствието на някой зад нея.

Резултатите от първия опит е са били публикувани в 2004 година в списание British Medical Journal.

В много култури се среща “виждането на себе си отстрани”, според Бланке, до 10% от хората на Земята са усещали това състояние.

Текст: Алексей Паевский


Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #1 -: 11 Декември 2010 12:32:43, Събота »
Поради промените в сайта, които налагат местене и триене на темите от главната страница на сайта във форума, копирам отговорите на хората по тази тема от лицето на сайта, за да не се загубят.

1 Andriana
 moje li malko pove4e iznfo za tova napuskane na tqloto ?

2 misanthr0pe
 useshtal sym tova systoqnie po vreme na meditaciq....


Неактивен alexraven

Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #2 -: 7 Май 2011 22:41:41, Събота »
Наистина трябва малко повече инфо за епилепсията като метод за напускане на тялото, иначе най-добрия начим да се отделиш и да видиш и усетиш тялото си от страни е само с медитация или някой ритуал за отделяне и пътуване в астрала.

Неактивен rumen9299

Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #3 -: 10 Май 2011 02:49:12, Вторник »
predi vreme imah slu4ai da izpadna v koma.....ne6toto koeto si spomnqm e ne6to kato 4e se vijdah ot visoko.ne znam kolko vreme e bilo ne za men ne be6e mnogo.....nqmam obesnenie to4no dali e bilo san ili naistina otdelqne ,no.....nqmam i use6taneto da e bilo san
tova koeto ne me ubiva me pravi po- silen

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #4 -: 10 Май 2011 11:18:08, Вторник »
rumen9299, писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #5 -: 20 Януари 2012 09:15:09, Петък »
Когато дъщеря ми беше само на 5 мес забременях. Тя ми беше второ дете... и заради това и по други причини решихме с мъжа ми да абортирам. В деня на интервенцията беше адска жега, таткото и бебето ме чакаха в двора на болницата, на една пейка. Аз бях ужасно изнервена и протеснена за бебето, защото не се дишаше от горещина.
 Упоиха ме, усетих се как се унасям. В един момент, не знам след колко време усетих как се нося във въздуха, близо до тавана. Не виждах много добре, защото наоколо имаше много ярка светлина, а и аз бях нависоко, до тавана. Бързах да изляза, измъкнах се през вратата, въпреки, че беше затворена. Понесох се по коридора, излязох в двора и "седнах" на пейката до бебето. Видах как мъжа ми и даваше водичка и после и покри лицето с една тънка пелена, да не и блести слънцето в очите. Държеше я на десния си лакът.

 Чувството беше много реалистично. Когато се прибрахме му разказах и той 5 мин ме гледа втрещено... изплаши се нещо :))) Но ми потвърди, че каквото съм видяла и чула е било така.

Неактивен 7h3cr0w

Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #6 -: 13 Февруари 2012 20:07:52, Понеделник »
Чела съм много статии за астралната проекция, но наистина е много интересно. Вярно и аз съм имала такова чувство но искам да опит. Някой да има повече инфо ? Между другото гледайте филма : Isidious ... В него става въпрос за нещо подобно. :))
It can't Rain all the time :]]]

Неактивен different

Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #7 -: 11 Април 2012 21:25:51, Сряда »
Когато успях да изляза от тялото си стана напълно неочаквано и непланувано. Просто си стана. Сега когато правя всякакви опити и насилвам нещата не се получава. Заспивам. Дори да излизам след това не помня нищо.

Неактивен fnosen

Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #8 -: 25 Октомври 2013 01:43:18, Петък »
И аз съм чувал, че това обикновено се случва чрез хипноза, транс, медитация . . . тялото трябва да е в покой, а мислите да са насочени в обекта, който искаме да достигнем.
Печелят смелите, които познават саможертвата и не се страхуват да се борят за постигането на целите си.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #10 -: 11 Март 2015 00:34:40, Сряда »
Е хубава работа, специално за Сянка... Аз пък го прочетох. tongue И като отида на оня свят ще бъда от малкото зло дето е там и ще идвам да полтъргайтвам и да ви напомням за себе си. biggrin Ама това за ада не го вярвам. В ад може да те вкара само собственото ти съзнание, не някакви ангели и демони.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #11 -: 11 Март 2015 19:21:38, Сряда »
Delta, то и ние си имаме Вучков... А журналисти, които пишат ГЛУПОСТИ- още повече имаме... Навремето още докато Айнщайн е жив, той се оплаквал, че го изкарват, че вярва в бог... А е атеист... Сега Хокинг, който също е атеист... Се опитват да го изкарат нещо, което не е и никога няма да бъде... Впрочем същото се случва на още цяла поредица учени, които са атеисти, но за да си пробутват булумачите, някои журналисти правят "новини" с тях, как били станали религиозни... Преди време даже се бяха оляли... Не проверили лъжливите журналя, че човекът починал и го бяха обявили как направил научно откритие за бог... Същото веднага беше прихванато от религиозните, които също не проверили и... Трагикомично ми беше да чета...

 Та така...

 Единственото доказано от онзи раздел на медицината, който се занимава с изследването на смъртта е- че няма живот след смъртта...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #12 -: 11 Март 2015 19:58:51, Сряда »
Ех, защо не мога да те банна. biggrin

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #13 -: 11 Март 2015 20:09:29, Сряда »
Delta, няма шанс...  biggrin Пък и ако можеше да ме баннеш, кой щеше да каже, че има в медицината цял раздел, изучаващ състоянието на организма в процес, динамика и механизми на умирането и смъртта, непосредствените причини за смъртта, клиничните, биохимичните и морфологичните проявления на умирането... То всъщност има танатология като раздел на медицината, има и реаниматология- близки са... И няма живот след смъртта- научно е доказано... Колкото и на журналистите да им се иска да се предокаже друго, таковата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Науката е разкрила напускането на тялото
« Отговор #14 -: 11 Март 2015 21:38:49, Сряда »
Сянка, уби всичко детско в мен с тази наука... biggrin А аз си мечтаех как на онзи свят, ще живея по-добре от сега. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен