Автор Тема: Училище за магове рекламира измамни SMS за магии  (Прочетена 7661 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« -: 11 Декември 2010 12:13:38, Събота »
Един смс струва 2 лева и 40 стотинки и може да бъде носител на енергия, пишат още авторите на скандалната реклама.

Предлагат се черни магии, магии за отслабване, пари, любов, подмладяване.

Заместник директорът на училището за магове Рени Анастасова обясни пред ТВ “Европа”, че магия на някого с смс-и е просто абсурд.

В отговор на въпроса защо училището е направило такава реклама, Атанасова изтъкна финансови причини. “Това не е морално, аз лично от самото начало бях против,” посочи заместник директорът.

Оказа се че няма институция която да реагира на разкритата измама.

Според комисията за защита на потребителите подобна дейност не е законово забранена, а доказването й е почти невъзможно. От дирекция „Криминална полиция” обясниха, че при подобен сигнал няма данни за извършено криминално престъпление и не може да се образува дознание.

Единствената утеха е, че веднага след заснемането на репортажа на Телевизия “Европа” от училището свалиха, поне за сега, подвеждащата реклама.

автор: ekipnews


Неактивен mai4eto666

Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #1 -: 13 Април 2011 12:28:19, Сряда »
Ето едно нещо,което много ме учуди,но не знам дали е шарлатанство...
 "Затрупана от многобройни писма, глухонямата пророчица Магда ви предлага собственоръчно заредените Пентакли. За да получите индивидуален Пентакъл са необходими няколко важни условия:

Трите имена
 Дата и година на раждане
 Място на раждане
 Телефон за връзка

Поръчването на индивидуален пентакъл става по няколко начина:

ВАРИАНТ 1 – ПОРЪЧКА ПО ЕМЕЙЛА
 Изпратете своите данни на емейла на Магда – office@magdaonline.com
 Срокът за доставка на вашият личен пентакъл е около седмица, а цената е 49лв.

ВАРИАНТ 2 – ПОРЪЧКА ПО ТЕЛЕФОНА
 Поръчките за вашият личен пентакъл можете да направите също така и на телефоните +359887-599-268 или +3592850-87-62. На телефоните се приемат поръчки само за индивидуални пентакли!

ВАРИАНТ 3 – ПОРЪЧКА ОТ ЧУЖБИНА
 Можете да поръчате своя индивидуален Пентакъл и от чужбина. За целта трябва да изпратите своите данни по емейла – office@magdaonline.com. Банковите сметки за превода ще получите слад като изпратите своето запитване. Сумата за превод от чужбина по банкова сметка или Уестърн Юниън е 49 евро, като в нея е включено изпращането."
 Все пак хората трябва да се хранят нали?


Неактивен Nyarlathotep

Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #2 -: 14 Април 2011 04:29:33, Четвъртък »
Нашият сайт ви предлага невероятната възможност да научите
 съдбата си и да повлияете на бъдещето си благодарение
 на легендарните карти Таро !

- Желаете ли да научите бъдещето си?

- Желаете ли да получите съвети за развитие
 на Ваши бъдещи планове и бизнес?

- Желаете ли да бъде отговорено на Ваши
 конкретни въпроси без излишно увъртане?

- Желаете ли да бъде открито чуждо
 отрицателно влияние ако тегне върху Вас?

- Желаете ли то да бъде премахнато?

Предлагаме ви всичко това благодарение на адепта ни
 Велислава Михайлова.

Госпожица Михайлова не е последователка на Ванга, нито на Нострадамус
 или някой друг велик гадател както биха казали повечето сайтове по този въпрос,
 но за сметка на всичко това тя умее всичко изброено на страницата ни.

Желаете ли да се възползвате от услугите предоставени от нас?
 Ако отговора е положителен то тогава следвайте следните стъпки:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------
 - Желаете да научите бъдещето си?
 Изпратете ни ваша снимка и ЕГН на e-mail: ******

Цена на услугата: 30 лв.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------- -------------------------------------------------------------------
 - Желаете ли да получите съвети за развитие на Ваши бъдещи планове и бизнес?
 Изпратете ни снимка и ЕГН . Също така с какво се занимавате и какво точно ви интересува на e-mail: ****

Цена на услугата: 20 лв.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------- -------------------------------------------------------------------
 - Желаете ли да бъде отговорено на Ваши конкретни въпроси без излишно увъртане?
 Изпратете ни снимка и ЕГН. Както и въпросите, които трябва да са максимум десет на e-mail:*****

Цена на услугата: 30 лв.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------- -------------------------------------------------------------------
 - Желаете ли да бъде открито чуждо отрицателно влияние ако тегне върху Вас?
 Снимка и ЕГН и снимка, както и причината да мислите, че имате направена магия на e-mail: *****

Цена на услугата: 20 лв.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------- -------------------------------------------------------------------
 - Желаете ли то да бъде премахнато?
 Изпратете ни ЕГН и снимка, както и причината да мислите, че имате направена магия на e-mail: ****

Цена на услугата: 50 лв.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------------

Даваме ви гаранция за абсолютна неприкосновеност на вашите данни и информация!
 След като получим съответната сума към нашата сметка ние ще работим по вашият проблем. Ако сметнем, че не можем да ви помогнем нашият екип ще върне парите ви и ще ви насочим към хора, които могат да го направят.
 Може да заплащате услугите по следната сметка:
 Име: Галин Иванов Христов
 ЕГН: 8402297582 (какъв идиот трябва да си... за да си дадеш ЕГНто... незнам)
 IBAN: B*******************

Поздрави и много успехи!
 Pentagram 13 & Lavleis

Това е от личната ми колекция бисери... бях го получил на имеил...
 Бях много доволен... чудя се... какво може да се направи с нечие ЕГН?
 Махнах имейла... да не кажете, че на им права реклама... ама оставих егн-то... може някой да се зарадва...
 biggrin
biggrin :D biggrin

Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен mai4eto666

Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #3 -: 14 Април 2011 09:54:39, Четвъртък »
Явно това е нещо доста разпространено sad

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #4 -: 14 Април 2011 17:54:54, Четвъртък »
@Nyarlathotep

Я по-добре му махни и ЕГН-то, пък Lavleis нека да си гърми човека от собствената си глупост. Да не забравяме, че който каквото лошо сам си направи, никой друг не може да му го направи толкова лошо. Остави го, нека си чупи главата.

А Lavleis и компания по едно време нали се бяха обявили за организация. Страшно се обидиха, когато ги уведомихме, че не може произволно всеки да се пише, че представлява организация и че следва или да се регистрират по надлежния ред, за да не заблуждават хората, или ще уведомим компетентните власти. Не ми повярва Lavleis (а и други подведе), че не го лъжа. Тя майката на някоя си била адвокат, та я накарал да ми скача на въпреки (неуспешно- само и загубиха времето на жената, докато да разбере, че имам правна грамотност по тези въпроси, а и моето), но факт е, че наистина си не бяха регистрирани по надлежния ред. Те сами си избраха да не се регистрират и просто да спрат да заблуждават по този начин. А мен обявиха за Главен Убиец на въпросната псевдоорганизация. Много се възгордях. Изобщо такова непростимо зло да направя- да изисквам честност.

Всъщност като се замисля, дали хакерът, дето му отнасяше сайтовете на Lavleis така успешно, не е някой опарен от "услугите". wacko

@mai4eto666

Ментата има много. С лопата да ги ринеш, дето се казва.

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен mai4eto666

Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #5 -: 14 Април 2011 18:31:48, Четвъртък »
Радвам се тогава,че тък има истински хора smile

Неактивен Nyarlathotep

Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #6 -: 15 Април 2011 02:41:12, Петък »
Абе... нека си стои... имам предвид... това е информация която сам е решил да сподели... нека си блъска главата после...
 Че туко виж, се окаже в помощ на някои който му мисли мръсно...
 (този някой после искам да ме ореди с стекче от 2литрови нестеа, но да не са горски плодове)

Аз днес попаднах на един особен случей.. който го следят ДАНС.. а Ватикана му пращат агенти да му тровят живота...
 

Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен MIM

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 142
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #7 -: 12 Август 2011 23:37:35, Петък »
Лиана Гринауей пише за техно магии,но това с ЕГН-тата е само за риби,все още неизпържени((

  • Гост
Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #8 -: 11 Януари 2012 03:50:33, Сряда »
Жалко, че има достатъчно суеверни и дори отчаяни хора, които да повярват и подхранват подобни шарлатани. Това, според мен скоро няма да спре, за съжаление. После защо хората остават разочаровани и дори обидени от магията? Как иначе, когато тя има такава лоша "реклама" ?!

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Училище за магове рекламира измамни SMS за магии
« Отговор #9 -: 16 Януари 2012 15:31:11, Понеделник »
Искрено се дивя на хората, които шпродължават да вярват, особено на тези шарлатани по телевизията, които успешно се саморекламират. РПи такава информация, как има още хора, които да си дават от залъка, за да ги лъжат?! Може би отчаянието води до това...

 За "врач, баяч, ясновидец, чародей" и т.н. признавам човек, който помага на хората и за това се знае не от рекламата по телевизията, а от хората; признавам такъв, пред чиято врата има хора от всички краища на страната и славата му се носи от уста на уста, а не от канал на канал. И най-вече такъв, който за такъв вид услуги тарифата е "ако имаш на сърце, колкото имаш на сърце и колкото и каквото имаш възможност да дадеш за отплата". Аз познавам една такава. Помагала ми е. И то не с копито на прах от 2 годишен бял козел с кафеви ленти :)))))))