Автор Тема: Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята  (Прочетена 9816 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил

Единственото безсмъртно същество на планетата ни, вероятно е един конкретен вид хищна медуза - Turritopsis nutricula, твърдят учени, цитирани от в. "Таймс". Медузата има диаметър само 4-5 мм и е представител на клас хидрозоа. Среща се в топлите тропически води и се предполага, че се разпространява по света, в случаите, когато корабите източват баластната си вода в пристанищата.

Обичайно, след като се размножат, медузите умират, но Turritopsis умее да се връща от света на "възрастните" в "детска" възраст на полип. Теоретично погледнато, този цикъл може да се повтаря до безкрайност, което прави медузата потенциално безсмъртна.

Според морските биолози и генетици, мекотелото се подмладява чрез процеса трансдиференциация, в който клетките се превръщат от един тип в друг. Клетките обикновено сменят ролите си, когато части от един орган регенерират. В жизнения цикъл на Turritopsis сякаш това е нормално състояние.


Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #1 -: 11 Декември 2010 12:12:41, Събота »
Поради промените в сайта, които налагат местене и триене на темите от главната страница на сайта във форума, копирам отговорите на хората по тази тема от лицето на сайта, за да не се загубят.

1 lorda22
 О боже, то по тоя вариянт ми се ще и аз да съм Turriptopsis!


Неактивен mandata

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #2 -: 1 Август 2011 13:02:46, Понеделник »
оле бахти якото ;ддд искам и аз да бъда поне още 200-300 години така като медузата ;ддама не искам да сменям пола :х

Неактивен jef1

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #3 -: 1 Август 2011 14:56:38, Понеделник »
кой нормален човек иска да живее вечно (дънкан маклауд) по скоро би било наказание

Неактивен mandata

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #4 -: 1 Август 2011 20:19:06, Понеделник »
ммм да гледаш близките ти как умират...да гадно е smile затова ;ддд топваш и бягаш не се задържаш на едно място ;дд ехее ;дд гадно е да smile само по филмите biggrin

Неактивен Dessdemona

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #5 -: 9 Ноември 2011 15:38:05, Сряда »
Това го бях гледала по Discovery smile много готино, не могат ли учените да направят малко експерименти.. за удължаване на човешкия живот smile

Неактивен Backo

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #6 -: 15 Ноември 2011 01:16:02, Вторник »
Ако всеки можеше да живее вечно този свят щеше да е много повече от пренаселен! biggrin

  • Гост
Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #7 -: 26 Ноември 2011 19:21:15, Събота »
А не вярвате ли в задгробния живот?КОментиракте по този въпрос.Да наистина не е хувабо да живееш вечно.

Неактивен RagioL

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #8 -: 28 Ноември 2011 21:18:14, Понеделник »
Лично според мен смъртта е илюзия. Но може и да прекалявам с източната философия.
 Когато живота на тази планета изчезне и тази медуза ще изчезне.

  • Гост
Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #9 -: 11 Януари 2012 04:05:06, Сряда »
Ако няма нещо толкова сериозно, което да те притеснява и което да те плаши, както е смъртта, то вечния живот става скучен и до някъде се обезсмисля. Нали това е мотива на смътния човек - да направи нещо велико в краткия си живот за да го помнят и почитат след смъртта?!

Неактивен Aurelia

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #10 -: 9 Април 2012 12:36:44, Понеделник »
Безсмъртието ме плаши точно толкова, колкото и смъртта. Ако животът стане неограничен, то ще се изгуби част от неговата ценност. Крайният срок, който ни е поставен, го прави по-вълнуващ, по-спонтанен и изненадващ. И все пак не бих отказала доста по-дълъг живот, има толкова неща, които искам да науча и да опозная, че едва ли даденото ми време някога ще стигне. smile

Неактивен MartyD

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #11 -: 27 Май 2012 20:34:13, Неделя »
Като вси4ко останало безсмъртието има както своите плюсове така и своите минуси .. зву4и както толкова изкушаващо така и плашещо..например това никога да не разбереш какво е да отидеш в "другия свят" трябва да си егоист ,единак и да се задоволяваш от това какво ти предостава развитиет ти на това място за да го копнееш и наслаждаваш напълно на безсмъртието!!..

Неактивен Nyarlathotep

Човек трябва да има ум функциониращ по определен начин, за да няма против безсмъртието...
 Лично аз не бих отказал да живея безсмъртен живот... ще мога да видя и направя толкова много неща.. за които времето от един живот, никога не би ми достигнало...
 Загуба на близки хора не ме плаши.. тъй че..готов съм да рискувам с вечността... но под безсмъртие аз разбирам наистина вечно съществуване... без никакъв начин да умреш... или да бъдеш наранен физически... (ще мога да зяпам черните дупки XD)
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав

Неактивен blago75

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #13 -: 10 Октомври 2012 21:42:00, Сряда »
Когато не умреш няма да се развиеш в по-високо астрално ниво и ще блуждаеш в ниските нива без да се докоснеш до необятната вселена и да разбереш всички нейни тайни.Смъртта е преход.

Неактивен Nyarlathotep

Разкрито е единственото безсмъртно същество на Земята
« Отговор #14 -: 10 Октомври 2012 21:54:55, Сряда »
Както и пунктоацията...
 Не виждам какво ти пречи докато си живееш вечно, да познаеш всички тайни на вселената...
 Науката ще се развие достатъчно след 1 000 000 години, за да нямаш проблеми с познаването на тези тайни...
 А ти ще си си безсмъртен... времето няма да ти е проблем
Аз съм вечната опозиция..  
 като кажеш бяло...  
 аз казвам черно...
 И най-лошото е...  
 Че аз съм този който винаги е прав